Złoto Istrii 7 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Złoto Istrii 7 dni

27 lip - 02 sie 2024 (różne terminy)
od 1790 zł/os.

Program:

● Motovun – w poszukiwaniu trufli – złota Istrii ● Lublana i Jaskinie Szkocjańskie • rejs na wyspy Brjuni • Pula – powrót do czasów gladiatorów ● malowniczy Porecz i Rovinj • Idrija –misterne koronki i tajemnicza kopalnia rtęci ● Wiedeń nocą

TERMINY

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię. Po drodze odwiedzimy stolicę Austrii, niezapomnianych wrażeń dostarczy nam nocne zwiedzanie Wiednia. W programie przejazd najważniejszą ulicą miasta – słynną Ringstrasse, spacer po mieście, zobaczymy między innymi Operę Wiedeńską, Ratusz, zimowy pałac Habsburgów – Hofburg, katedrę św. Szczepana. Dalej przejazd do Słowenii. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
W godzinach porannych dojedziemy do Idriji, gdzie odwiedzimy zabytkową kopalnię rtęci wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Obiekt obejmuje tereny dawnej kopalni, gdzie rtęć odkryto w 1490 i wydobywano do 1995 roku. Miasto Idrija było drugim co do wielkości ośrodkiem wydobycia rud rtęci na świecie i od wieków uważano je za centrum postępu naukowego i technologicznego. Miasteczko Idrija to również najsłynniejsze centrum koronkarskie w Słowenii. Tradycja koronkarstwa rozpoczęła się w roku 1696 i do dziś działa tu szkoła koronkarska, a misterne koronki możemy podziwiać i kupić w galeriach miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd do Puli, zwiedzanie miasta, podczas którego zobaczymy amfiteatr z czasów rzymskich, który jest jedną z najlepiej zachowanych tego typu budowli na świecie. Zobaczymy również antyczny Łuk Triumfalny Sergiusza, świątynie Augusta, Bramę Herkulesa oraz Forum z budynkiem ratusza miejskiego z XIII w. Po zwiedzaniu czas na relaks lub dalsze samodzielne zwiedzanie Puli i lunch. Dla chętnych rejs statkiem wokół archipelagu wysp Brijuni – kilkunastu malowniczych wysepek, połączony z plażowaniem i lunchem w postaci uczty rybnej (dodatkowo płatne ok. 50 EUR/os). Przepłyniemy również obok rządowej wyspy, gdzie niegdyś znajdowała się letnia rezydencja marszałka Tito. Zatrzymamy się w rybackiej wiosce Fażana z malownicza starówką, gdzie oprócz spaceru będzie czas na kąpiele słoneczne i wodne. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do malowniczego Rovinja – ulubionego miasta artystów, nazywanego chorwackim Saint Tropez (między innymi kościół św. Eufemii, ratusz, wieża zegarowa). Następnie udamy się do Porecza. Po drodze zobaczymy Limski Kanal, wrzynającą się w ląd długą zatokę, geomorfologiczny fenomen, obecnie miejsce hodowli małż i ostryg. Zwiedzanie bazyliki Eufrazjana, jednej z najpiękniejszych wczesno-bizantyjskich budowli w Europie (UNESCO), barokowego kościoła św. Marii, gotyckich domów przy ulicy Decumanum. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie kontynentalnej Istrii, nazywanej chorwacką Toskanią – zielone lasy, trufle, winnice, gaje oliwne i urokliwe miasteczka położone na wzgórzach. Dzień zaczniemy od poszukiwania trufli, czyli złota Istrii w Motovuńskim lesie. Na wyprawę udamy się z miejscowym truflarzem, który opowie nam o drogocennych grzybach, ale to jego pies będzie naszym prawdziwym przewodnikiem. Po poszukiwaniach najdroższych grzybów świata, przejedziemy do Motovunu – symbolu Istrii, pięknie położonego na wzgórzu, otoczonego murami obronnymi, skąd roztacza się zachwycający widok na znajdujące się obok winnice i lasy. Zobaczymy między innymi: kościół św. Stefana, mury obronne oraz mnóstwo klimatycznych, kamiennych uliczek. Po zwiedzaniu będzie można spróbować dań z truflami w miejscowej restauracji oraz zakupić istryjskie wina, szczególnie polecamy malvaziję – ta z okolic Motovunu w 2015 roku dostała nagrodę jako najlepsza malvazija Istrii. Następnie przejedziemy do Grožnjanu, malowniczo położonego na sąsiednim wzgórzu miasteczka artystów, gdzie znajduje się ponad 50 galerii. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Słowenii do miejscowości Matavun, skąd rozpoczniemy zwiedzanie podziemnego świata Szkocjańskich Jam. Jaskinie charakteryzują się dużą wysokością komór i korytarzy oraz płynącą przez nie podziemną rzeką o nazwie Reka. Wypływa ona spod szczytu góry Snežnik i wpływa do jaskini wąwozem pod wioską Skocjan. Bogactwo form krasowych, przepiękny kanion rzeki Reka w jaskini, sprawiły, że ten wyjątkowy, podziemny świat został w 1986 r. wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Po południu przejedziemy do urokliwej stolicy Słowenii – Lublany. Podczas spaceru po mieście zobaczymy najważniejsze zabytki Ljubljany: katedrę św. Mikołaja, plac Preserena, Trójmostowie. Wyjazd do Polski. Nocny przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy.

Dzień 7
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13.00). (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2700 km – liczone od granic Polski).

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
– Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia ramion (wejście do kościoła).
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje:
 kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 125 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), opłaty klimatycznej ok. 1,50-2 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Realizacja: eurostarsystem.eu