Bułgaria / Złote Wybrzeże Czarnego Morza – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Bułgaria / Złote Wybrzeże Czarnego Morza

01 - 08 lip 2022 (różne terminy)
od 2700 zł/os.

Terminy:


17 – 24 cze 2022
01 – 08 lip 2022
22 – 29 lip 2022
05 – 12 sie 2022
19 – 26 sie 2022
02 – 09 wrz 2022
09 – 16 wrz 2022

  • Program

Sozopol – perła Morza Czarnego • Beglik Tash – bułgarskie Stonehenge • banica i szopska sałata – gotowanie w wiejskiej chacie – poczęstunek zakrapiany rakiją • Nessebyr – najpiękniejsze bułgarskie miasteczko (UNESCO) – rejs statkiem • Bałczik – Białe Miasto i pałac księżnej Marii • Kaliakra – przylądek z czerwonych skał • Warna – stolica wybrzeża Morza Czarnego • rejs na wyspę św.Anastazji • dla chętnych wypoczynek w Słonecznym Brzegu (3 lub 7 nocy)

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot do Bułgarii. Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu. Czas wolny i nocleg. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu – dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji)

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu w kierunku miejscowości Pomorie, które jest znanym ośrodkiem sanatoryjno-leczniczym. Po drodze zobaczymy grobowiec tracki, który powstał najprawdopodobniej w II w. n.e. a odkryty został w 1888 roku. Zbudowany jest z kamienia i cegły oraz gipsu. Z Pomorie skierujemy się na południe wybrzeża do Primorska. Zwiedzimy tam megalityczne sanktuarium Beglik Tash. Miejsce to nazywane jest bułgarskim Stonehenge i służyło jako świątynia, kalendarz astronomiczny i zegar słoneczny. Beglik Tash jest najmłodszym znaleziskiem tego typu, a unikalność tego miejsca odkryto dopiero w 2003 roku. Tereny należały do Todora Żiwkowa i były niedostępne aż do 1991 roku. Czas na obiad (dodatkowo płatny) i relaks. Na koniec dnia w drodze powrotnej do hotelu zwiedzanie Sozopola. Jest to jedno z obowiązkowych do odwiedzenia miejsc na wybrzeżu Morza Czarnego z tradycyjną, drewnianą zabudową bułgarskiego odrodzenia narodowego i spokojnym rytmem rybackiej miejscowości oraz niepowtarzalną, artystyczną atmosferą. Powrót do hotelu na nocleg i kolację (fakultatywnie) w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu (Trasa ok. 210 km)

Dzień 3
Wyjazd z hotelu po śniadaniu. Przejazd w głąb kraju na spotkanie z prawdziwą wsią bułgarską i jej mieszkańcami, których mottem przewodnim jest – brak pospiechu, stresu i wszechobecny spokój. Odwiedzimy wieś Koziczino przez miejscowych nazywaną też wsią Erkecz (stara turecka nazwa) gdzie zobaczymy dwa gospodarstwa. Poznamy tajniki produkcji domowej lemoniady oraz mechanizm działania 100 – letniej maszyny do gręplowania owczej wełny. W domu obok zamienimy się w kucharzy i pod czujnym okiem gospodarzy przygotujemy dla siebie dwa typowo bułgarskie dania : banicę (cienkie ciasto przekładne słonym serem ) oraz szopską sałatę. Po trudach gotowania poczęstunek od gospodarzy i degustacja domowej rakii. Na koniec dnia przejazd do portu w Nesebyrze na popołudniowy rejs statkiem wokół Starej Messembrii czyli założonej 3000 lat temu przez Traków miejscowości Nesebyr. Nazywany jest on Perłą Morza Czarnego lub Bułgarskim Dubrownikiem, od 1956 jest rezerwatem architektonicznym i archeologicznym, a w 1983 roku wpisany został na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu (Trasa ok. 100 km)

Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu w kierunku Warny. Zwiedzanie zaczniemy od Bałczika – inaczej zwanego Białym Miastem, otoczonego wysokimi białymi skałami. Miejsce to upatrzyła sobie księżna Maria, żona rumuńskiego króla Ferdynanda I. Księżna Maria zakochała się w tym miejscu i kazała wybudować sobie pałac na brzegiem morza, w którym spędzała czas z rodziną. Pałac słynnie też z ogrodów, gdzie można zobaczyć drugą po Monako, największą kolekcję kaktusów. Z Bałcziku przejedziemy na przylądek Kaliakra, dwukilometrowy cypel, który tworzą monumentalne czerwone skały. Czas na obiad (dodatkowo płatny) w restauracji Dalboka – która słynie z farmy małż i serowania ich na różne sposoby (możliwość zjedzenia też innych dań). W drodze powrotnej zatrzymamy się w Warnie – stolicy wybrzeża Morza Czarnego Bułgarii. Zobaczymy Park Nadmorski i Sobór Zaśnięcia Matki Bożej – katedra metropolii warneńskiej i wielko presławskiej. Czas wolny w centrum Warny. Późny powrót do hotelu na nocleg i kolację (fakultatywnie) w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu (Trasa ok. 420 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do portu morskiego w Burgas, skąd popłyniemy na znajdującą się w odległości ok 6,5 km od miasta malowniczą wyspę św. Anastazji. W XIV w znajdował się tam klasztor, który napadany był przez piratów. Legenda głosi, iż właśnie tutaj ukryli oni swoje skarby. W 1923 r. Klasztor został przekształcony na więzienie, a w latach ’60 wyspa stała się ulubionym miejscem dla bohemy z Burgas – do tej pory odbywają się tutaj kameralne spotkania i wydarzenia kulturalne. Od 2001 roku wyspa ma status rezerwatu przyrodniczo – archeologicznego a od 2014 roku udostępniona jest do zwiedzania, stając się niecodzienną atrakcją turystyczną. Na terenie wyspy będziemy mogli zobaczyć cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy z drewnianym ikonostasem z XIX w., odwiedzimy nowoczesne i interaktywne Muzeum Wysypy św. Anastazji oraz spróbujemy herbaty z lokalnych ziół, podziwiając widoki rozciągającego się po drugiej stronie Burgas. W drugiej części dnia odwiedzimy Nesebyr – jedno z najpiękniejszych miast bułgarskich, którego stara część wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nesebyr położony jest na malowniczym półwyspie połączonym z lądem jedynie wąskim przesmykiem. Wyjątkowość miasta stanowią zabytki z najdawniejszych czasów. Znajdziemy tu pozostałości po starożytnych Grekach i Rzymianach, przepiękne cerkwie średniowieczne, fragmenty budowli tureckich i małe, drewniane domki wybudowane w stylu bułgarskiego odrodzenia narodowego. Uroku miastu dodają liczne tawerny i restauracyjki nad brzegiem morza. To swoiste połączenie piękna przyrody, malowniczych zabytków i niepowtarzalnej atmosfery miasta sprawia, że Nesebyr jest dziś odwiedzany przez turystów z całego świata. Spacer po mieście i czas wolny. Powrót na nocleg i kolację (fakultatywnie) w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu (Trasa ok. 100 km) UWAGA: W przypadku komunikatu Administracji Morskiej o niekorzystnych warunkach pogodowych ze względu na bezpieczeństwo rejs może zostać odwołany. Wtedy udamy się na zwiedzanie Burgas i degustację win bułgarskich.

Dzień 6 i 7
Czas na plażowanie nad Morzem Czarnym. Pobyt w hotelu – czas wolny na odpoczynek, kąpiele słoneczne lub skorzystanie z dodatkowych wycieczek fakultatywnych. Listę wycieczek przedstawi pilot na miejscu. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10:00). Następnie transfery: – dla klientów pozostających na dodatkowy wypoczynek w Słonecznym Brzegu (4 lub 7 dni) – przejazd do wybranego hotelu w Słonecznym Brzegu i pobyt w dniach 8-11 (12 dnia wylot do Polski) lub 8-14 (15 dnia wylot do Polski) – dla klientów powracających do Polski – transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


Zakwaterowanie

Hotel *** klasy turystycznej– położony zwykle poza centrum miasta (7 rozpoczętych dób hotelowych); np. Continental Blu lub podobny.

Wyżywienie:śniadania kontynentalne typu bufet, za dopłatą 6 obiadokolacji (typu bufet lub zestawy serwowane do stolików; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)

Pokoje: 2 – osobowe(możliwość dostawki), wyposażone w klimatyzację, łazienkę (WC i prysznic lub wanna), balkon lub taras.

Do dyspozycji gości:recepcja, sejf przy recepcji (dodatkowo płatny), restauracja główna, bar, basen.

Kategoria lokalna:***

Wizy:

Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiednim terminem ważności.


Świadczenia:

Cena obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem czarterowym do Bułgarii, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 10 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Słonecznym Brzegu), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej 7 śniadań, a podczas części pobytowej (za dopłatą) – jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 130 EUR płatne na miejscu; obiadokolacji; imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (6) wg programu (bez kolacji w 1 dniu imprezy) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Bułgarii trwa od połowy czerwca do połowy września.

Realizacja: eurostarsystem.eu