Zajrzyj do sąsiada! – Słowacja 7 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Zajrzyj do sąsiada! – Słowacja 7 dni

25.05 - 31.05.2019 (różne terminy)
od 1 286 zł/os.

Trasa

CENA od 1 286 / za os.

 

20.04 – 26.04.2019                                          27.04 – 03.05.2019                                             25.05 – 31.05.2019

15.06 – 21.06.2019                                           06.07 – 12.07.2019                                              20.07 – 26.07.2019

10.08 – 16.08.2019                                          24.08 – 30.08.2019                                             07.09 – 13.09.2019

Program

Bratysława • Bardejów • Lewocza • Spiska Sobota • Bańska Bystrzyca i Bańska Szczawnica • zamki – Czerwony, Spiski i Oravski • Słowacki Raj • Dopszańska Jaskinia Lodowa (UNESCO) • panorama Tatr widziana ze Skalnego Plesa • kąpiele w basenach termalnych

 

 Galeria

Dzień 1

Kraj po sąsiedzku, który słynie z piwa, bryndzowych haluszek i Janosika, którego kochamy jak własnego. Na Słowacji znajdziemy ponad 100 tajemniczych zamków z różnych epok, perełki architektoniczne rozsiane po całym kraju, największy kompleks zamkowy w Europie – Zamek Spiski, setki tajemniczych jaskiń, wiele uzdrowisk termalnych, gdzie bez względu na pogodę kąpiel jest zawsze możliwa i przyjemna. Słowacja jest tak blisko, warto z tego skorzystać.
Wyjazd z Polski wg rozkładu Europa Południowa dla Wygodnych. Przejazd do Zamku Trenczyn, jednego z największych po zamkach: Spiskim i Devinie. Potężny system fortyfikacji do dnia dzisiejszego jest pamiątką twierdzy przygranicznej, która odgrywała ważną role w czasach najazdów tureckich. Następnie w drodze do Trnawy zwiedzimy małą miejscowość, Cicmany. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z 1200 r. Obecnie jest to rezerwat architektury, który słynie z drewnianych, zdobionych wapnem domów – wzornictwo nawiązuje do miejscowych haftów. Tutaj także znajduje się barokowy kościół oraz dwór. Przejazd do Trnawy, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do centrum Trnawy na zwiedzanie Słowackiego Rzymu – starówki w Trnawie. W trakcie spaceru zobaczymy między innymi kościół św. Mikołaja, klasztor Klarysek, dawny pałac arcybiskupi, budynki uniwersyteckie, pozostałości murów miejskich i liczne zabytkowe domy. Przejazd w kierunku Bratysławy, po drodze wizyta w Czerwonym Zamku, jednym z najlepiej zachowanych zamków słowackich, który w XVI w. został przebudowany w potężną twierdzę z systemem fortyfikacyjnym. Podjedziemy do jednej z winnic szlaku winnego Bratysławy, gdzie spróbujemy smaków tutejszych win. Po południu przepłyniemy z Bratysławy do Dewina, kiedyś samodzielnego miasta (obecnie dzielnicy Bratysławy) znanego jako rzymski posterunek graniczny w okresie starożytnym. Po upadku państwa wielkomorawskiego zamek zmieniał właścicieli głównie z kręgów magnaterii węgierskiej. W wieku XVI mieszkała tu rodzina Batorych, w XX w. zamek przeszedł w ręce Słowaków. W dzisiejszych ruinach zamku odbywają się uroczystości ku czci świętych Cyryla i Metodego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Słowacji gdzie zobaczymy między innymi: zamek, który został wybudowany jeszcze przed powstaniem miasta, Stare Miasto z Fontanną Rolandową oraz gotycki ratusz. Zobaczymy (z zewnątrz) katedrę św. Marcina, miejsce koronacji królów. Przejdziemy ulicą Venturską, gdzie zobaczymy pałace i Akademię Istropolitana. Michalska brama, kościół Jezuitów i wiele innych zabytków starego miasta także znajdą się na trasie naszego spaceru. Z autokaru zobaczymy wzgórze Zamkowe i obecny Pałac Prezydenta Słowacji. Dalej udamy się do Nitry, gdzie powstało pierwsze pismo słowiańskie. Zobaczymy tu Nitrzański Zamek, który należy do najstarszych, udokumentowanych pisemnie, warownych siedzib na Słowacji. Przejazd do Bańskiej Szczawnicy (lista UNESCO), gdzie zwiedzimy zamek, okazałe kościoły, średniowieczne kamienice i brukowane zaułki przypominają czasy, gdy miasto było jednym z najznamienitszych europejskich ośrodków wydobycia szlachetnych kruszców. Dzień zakończymy w Bańskiej Bystrzycy. Do atrakcji miasta należy rynek, budynek dawnego kolegium jezuickiego, katedra św. Franciszka Ksawerego, dom Macieja, barbakan, ratusz i trzy baszty. Przejazd przez Donowaly w rejon Beszeniowej. Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu kąpiel w wodach termalnych Beszeniowej (dla chętnych, dodatkowo płatne ok. 23 EUR). Kompleks oferuje 9 basenów zewnętrznych oraz 3 baseny kryte, ponadto można skorzystać tu z gabinetów odnowy biologicznej. Tutejsze wody termalne posiadają liczne minerały, dzięki czemu wykazują właściwości lecznicze, a ich temperatura wynosi od 26 do 39oC. Następnie przejazd do Popradu, gdzie zwiedzimy centrum miasta o charakterystycznym soczewkowym kształcie, otoczone barokowymi i klasycznymi kamienicami. Nad częścią starego miasta góruje kościół św. Idziego. Nieopodal kościoła wznosi się renesansowa dzwonnica. Następnie przejedziemy do miejscowości Cingov, gdzie rozpoczniemy wyprawę w głąb Słowackiego Raju na Tomasovsky Vyhlad (Tomaszowskiego widoku). Park Narodowy Słowacki Raj słynie z parowów oraz kanionów. Na tym terenie występuje ponad 200 jaskiń. O tym miejscu mówi się, że jest to najpiękniejszy zakątek Słowacji. Przejazd do Lewoczy (lista UNESCO). Zobaczymy najwyższy drewniany ołtarz gotycki na świecie oraz rozległy rynek zbudowany na planie prostokąta, gdzie znajduje się kościół św. Jakuba z XIV w. należący do najcenniejszych budowli sakralnych na Słowacji. W takcie zwiedzania miasteczka możliwość skorzystania z obiadokolacji w jednej z klimatycznych restauracyjek, serwujących dania kuchni słowackiej, gdzie próćz lokalnych specjałów skosztujemy również najlepszych win z tego regionu (dla chętnych dodatkowo płatne ok. 27 EUR; tego dnia nie ma obiadokolacji w hotelu). Następnie zwiedzimy jeden z najbardziej charakterystycznych zamków Słowacji, zamek Spiski, prezentujący już z daleka swoją potęgę. Przejazd do hotelu w okolicach Lewoczy, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Dopszańskiej Jaskini Lodowej, gdzie zwiedzimy zlodowacenie utrzymujące się tutaj od tysięcy lat na wysokości od 920 do 950 m n.p.m. Jednocześnie jest najcenniejszą ze wszystkich jaskiń wysokogórskich na świecie (lista UNESCO). Lód w tej jaskini utrzymuje się dzięki charakterystycznemu i niespotykanemu w innych jaskiniach kształtowi. Grubość lodu w jaskini w niektórych miejscach przekracza 25 m. Natomiast liczne formy lodowe i krasowe stanowią o jej wyjątkowym pięknie. Przejazd do Koszyc – Europejskiej Stolicy Kultury 2013 r., miejsca najstarszego maratonu w Europie i obszaru z największym skupiskiem zabytków na Słowacji. Tu będziemy kroczyć śladami „Franza Kafki“, Sándora Máraiho. Region ten słynie ze słowackiego Tokaju. Później przejazd do hotelu w okolicach Koszyc, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Bardejowa (lista UNESCO), znanego uzdrowiska, które posiada charakterystyczny całkowicie nienaruszony, średniowieczny rynek, bazylikę św. Idziego, ratusz, kościół św. Jana Chrzciciela oraz fontannę z rzeźbą św. Floriana. Przejazd do Starej Lubowli, centrum północnego Spiszu. Na wapiennej skale nad miastem, wznosi się Zamek Lubowelski. Był on częścią systemu umocnień broniących granicy królestwa węgierskiego. Prezentowane wewnątrz ekspozycje muzealne zostały poświęcone historii zamku, cechom, rzemiosłom i ostatnim prywatnym właścicielom zamku – rodowi Zamoyskich. Hniezdne to malownicza wieś znajdująca się na zachód od Starej Lubowli. W przeszłości była najmniejszym miastem królewskim dawnych Węgier, któremu udzielono przywileju produkcji piwa. Znana również z najstarszej destylarni na Słowacji. Tutaj udamy się do Parku Nestville, gdzie zwiedzimy krótką ekspozycję związaną z historią regionu oraz degustacją miejscowych trunków w tym słowackiej whisky. Możliwość zakupów na miejscu. Przejazd do Tatrzańskiej Łomnicy, królowej Wysokich Tatr. Wjazd kolejką gondolową na Skalisty Staw położony 1751 m n.p.m., skąd zobaczymy piękną panoramę Tatr. Następnie przejedziemy do Spiskej Soboty, która jest klejnotem zabytków architektonicznych i artystycznych Spisza. Najważniejszym zabytkiem jest Kościół św. Juraja. Przejazd do hotelu w okolicach Tatrzańskiej Łomnicy, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu dla chętnych przejazd do Kieżmarku, miasta z dumną historią, gdzie na każdym kroku miesza się wiele stylów architektonicznych. Jednym z najcenniejszych zabytków miasta jest wpisany w 2008 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO unikatowy drewniany artykularny kościół ewangelicki św. Trójcy. Podczas spaceru zobaczymy późnogotycką Bazylika św. Krzyża, klasycystyczny budynek ratusza, dawne liceum ewangelickie, barokowy kościół św. Pawła, późnogotycki zamek oraz pozostałości XV wiecznych fortyfikacji miejskich (dodatkowo płatne ok.17 EUR). Następnie przejazd do Hornej Lehoty, położonej nad rzeką Orawą, na granicy dwóch regionów geograficznych – Pogórza Orawskiego i Magury Orawskiej. Stąd rozpoczniemy rejs 12-os. tratwami do Orawskiego Zamku, wybudowanego na sposób „orlego gniazda“ na skale. Zamek był żupnym grodem i siedzibą orawskich właścicieli posiadłości, do których należała prawie cała Orawa. Gród skalny pierwotnie zbudowany w stylu romańskim i gotyckim, został później przebudowany na renesansowy i neogotycki. Dzisiaj kompleks zamkowy składa się z dolnego, średniego i górnego zamku, pałaców, fortyfikacji i wież. Połączenie trzech bram wejściowych z tunelem, pod którym znajdują się podziemne mroczne korytarze, stanowiło doskonałe tło do filmu „Nosferatu – symfonia grozy”, nakręconego tu w 1921 r przez Fredricha Murnau’a i nie był to jedyny film nakręcony w tym zamku. Przejazd do Polski. Woszczyce ok. godziny 19:00. (Trasa ok. 300 km).

Uwagi do programu!

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– Taksy klimatyczne w górskich miejscowościach płatne na miejscu.

Zakwaterowanie na objeździe

Zakwaterowanie:
Hotele **/*** (6 noclegów).Do dyspozycji gości:
bar, restauracja i recepcja,Pokoje:
wszystkie pokoje 2- i 3-osobowe z łazienkami, wc, często z telefonem.Wyżywienie:
śniadania kontynentalne, a za dodatkową opłatą obiado-kolacje,Kategoria lokalna:
**/***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach w Słowacji (6 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (6), a za dopłatą obiado-kolacje (5), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu i lokalnych przewodników, Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup), podatków turystycznych – ok. 6 EUR/os. (płatna w hotelach na miejscu), degustacji wina – orientacyjny koszt uczestnictwa w programie płatny obligatoryjnie na miejscu – 150 EUR. Dodatkowo (dla chętnych): baseny termalne Beszeniowa ok. 23 EUR, kolacja w Lewoczy ok. 27 EUR, fakultet do Kieżmarku ok. 17 EUR. Studenci proszeni są o zabranie polskich legitymacji.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6.
Realizacja: eurostarsystem.eu