Ahoj Zakynthos!Rejs 3 wyspy (I) – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Ahoj Zakynthos!Rejs 3 wyspy (I)

28.07.2023 - 04.08.2023różne terminy)
od 4269 zł/os.
Atuty oferty
  • rejs wypoczynkowy
  • 3 wyspy: Zakynthos, Kefalonia, Itaka
  • atrakcyjne miejsca postoju
  • komfortowy i bezpieczny jacht żaglowy
  • prywatne 2-osobowe kabiny z łazienkami
  • przedłuż wakacje na Zakynthos

Trasa wycieczki    : Zakynthos • Kefalonia • Itaka

TERMINY

OPIS OFERTY
Ciepłe wody Morza Jońskiego, trzy przepiękne wyspy siostry: Zakynthos, Kefalonia i mitologiczna Itaka. Urokliwe porty, Zatoka Wraku, komfortowy jacht i profesjonalna załoga dbająca o to, aby uczestnicy rejsu wypoczywali w jak najwyższym komforcie, spokoju oraz doskonałej atmosferze. Rejs ma założenie wypoczynkowe, a liczne i atrakcyjne miejsca postojowe stwarzają idealne warunki do zwiedzania oraz rekreacji dla grupy przyjaciół lub rodzin z dziećmi.

PLAN WYCIECZKI

1. DZIEŃ. ZAKYNTHOS
Przylot na ZAKYNTHOS. Transfer z lotniska do mariny jachtowej w stolicy wyspy. Zakwaterowanie na jachcie w dwuosobowych kabinach. Wieczór zapoznawczy i organizacyjny. Przedstawienie planu rejsu na trzy wyspy Archipelagu Wysp Jońskich. Czas wolny na poznanie miasta Zakynthos, które oferuje liczne atrakcje i możliwości spędzenia wieczoru, od gwarnych klubów po klimatyczne knajpki. Nocleg na jachcie w porcie.

2. DZIEŃ. ZAKYNTHOS: AGIOS NIKOLAOS – ZATOKA WRAKU (czas żeglowania: ok. 4 godz. plus przerwa na kąpiele)
Śniadanie na jachcie. Następnie szkolenie z zakresu bezpieczeństwa żeglowania i przebywania na jachcie. Wypłynięcie z portu. Kurs na AGIOS NIKOLAOS, niewielki urokliwy port na północy Zakynthos. Po drodze czas na kąpiele morskie. Po dotarciu do portu czas wolny na plażowanie. Pod wieczór wycieczka do ZATOKI WRAKU na zachód słońca. W słynnej zatoce o tej porze jest niewiele osób, a widok zachodzącego słońca zapiera dech. Powrót do Agios Nikolaos. Czas wolny. Nocleg na jachcie w porcie.

3. DZIEŃ. ZAKYNTHOS: BŁĘKITNE GROTY – KEFALONIA: SAMI (czas żeglowania: ok. 6-7 godz. plus przerwa na kąpiele)
Krótki rejs do BŁĘKITYNCH GROT. Czas wolny na poranną kąpiel w jaskini. Śniadanie. Kurs na północ, w stronę KEFALONII, największej z wysp Archipelagu Jońskiego. Najwyższy szczyt Kefalonii – Enos (1520 m n.p.m.) będzie widoczny przez większość dnia. W trakcie żeglugi można opalać się na pokładzie jachtu. Dla osób chętnych: nauka podstaw żeglarstwa. Przy sprzyjających warunkach postój w jednej z zatoczek Kefalonii, czas na kąpiele morskie. Po zacumowaniu w miejscowości SAMI czas wolny. Nocleg na jachcie.

4. DZIEŃ. KEFALONIA – ITAKA: ZATOKA POLIS (czas żeglowania: ok. 2-3 godz. plus przerwa na kąpiele)
Śniadanie. Czas wolny na poznanie KEFALONII. Możliwość wypożyczenia samochodu (za dodatkową opłatą na miejscu). Warto udać się do jaskini Melassini z magicznym jeziorem lub plaży Myrtos uchodzącej za jedną z najpiękniejszych w Grecji. Z portu wypłynięcie w godzinach popołudniowych. Wieczorem postój na kotwicy w ZATOCE POLIS na ITACE u podnóża góry Nerito, gdzie miał znajdować się pałac Odyseusza. Wieczorem możliwość grillowania na jachcie (własne produkty). Nocleg na jachcie w zatoce.

5. DZIEŃ. ITAKA: ZATOKA POLIS – FRIKES (czas żeglowania: ok. 5-6 godz. plus przerwa na kąpiele)
Śniadanie. Rano eksploracja ZATOKI POLIS, wizyta przy grocie Loizosa, gdzie Odyseusz ukrył swoje skarby. Krótki rejs do dostępnej tylko od strony morza rajskiej plaży, przy której będzie postój na kotwicy. Czas wolny na kąpiele. Kurs na małą, bezludną wyspę, gdzie zobaczyć można opuszczoną cerkiew. Kurs na port FRIKES. Nocleg na jachcie w porcie.

6. DZIEŃ. KEFALONIA: POROS (czas żeglowania: ok. 3-4 godz. plus przerwa na kąpiele)
Śniadanie. Powrót na KEFALONIĘ. Po śniadaniu wypłynięcie do POROS – malowniczego portowego miasteczka na południowo-wschodnim wybrzeżu Kefalonii. Po przypłynięciu czas wolny na relaks w jednej z wielu klimatycznych tawern i restauracji przy porcie oraz w centrum miejscowości niedaleko portu lub plażowanie. Nocleg na jachcie w porcie.

7. DZIEŃ. ZAKYNTHOS (czas żeglowania: ok. 6-7 godz. plus przerwy na kąpiele)
Śniadanie. Powrót na wyspę ZAKYNTHOS. Czas wolny na kąpiele morskie w jednej z zatok Zakynthos. Po południu przypłynięcie do portu Zakynthos. Czas wolny w mieście. Nocleg na jachcie w porcie.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek w hotelu: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

OPIS JACHTU

4 kabiny 2-osobowe dla Gości, każda kabina z łazienką (wc, umywalka, prysznic) i kabina 2-osobowa z oddzielnym wejściem dla załogi, 2 małe szafki w kabinie; mesa: kanapa, sofa, stół, kuchnia gazowa z piekarnikiem, kuchenka 2 palnikowa elektryczna, ekspres przelewowy do kawy, 2 lodówki z zamrażarkami na 24V, 2 lodówki na 12V, w tym jedna w zewnętrznym kokpicie, biblioteka z książkami.

DANE TECHNICZNE:
Typ: Atlantic 55
Długość: 16,8 m
Szerokość: 5 m
Wysokość w środku: 2,1 m
Zanurzenie: 2,2 m
Wyporność: 24 000 kg
Materiał: GFK
Pokład: Tek15mm – 90% powierzchni pokładu
Prysznic słodkiej wody na pokładzie
Platforma do kąpieli
Powierzchnia żagli: Grot-75 m2 – lazy Jack’s Rollfok – 25 m2 Rollgenua – 80 m2 Genaker – 135 m2
Kabestany: ręczne samozaciskowe
Silnik: 1 Ford Legmann 110PS
Zbiornik paliwa: 500 l główny + 100 l generator
Zbiornik wody słodkiej: 1100 l
Generator prądu: 5,5 kVA
Zbiornik ciepłej wody: 40 l
Wyciągarka kotwicy: elektryczna 1500 W
System nawigacyjny RAYMARINEAIS
AIS
GPS
Radar
Ploter
Głębokościomierz
Fishfinder
Wiatromierz
Autopilot
Navtex
EPIRB
Radio VHF HAVMEN 7100
Instalacja elektryczna: 12V (non stop )/ 24V / 230 V
Radio: Blaupunkt
Ponton: Zodiak260 z silnikiem Yamaha 4,00PS

ŚWIADCZENIA

7 noclegów na jachcie, 2-os. kajuty z toaletami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • transfer z i na lotnisko • opieka wykwalifikowanego polskojęzycznego sternika i stewarda; komplet ręczników i pościeli • sprzątanie jachtu po zakończeniu rejsu • szkolenie z podstawowych umiejętności żeglarskich • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka

UWAGI
  1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: opłaty portowe i paliwowe: ok. 150 EUR/os.
  2. Bagaż główny należy zapakować w plecak turystyczny lub miękką torbę podróżną.
  3. Program przeznaczony dla osób zdrowych, sprawnych fizycznie. Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.
  4. Zakwaterowanie na jachcie w dniu przylotu ok. godz. 14.00.
TRUDNOŚĆ
Wymagana podstawowa sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 3-godzinny wysiłek każdego dnia. Nie jest potrzebne specjalne przygotowanie fizyczne. Idealny dla rodzin z dziećmi.
Realizacja: eurostarsystem.eu