Zachodnia Grecja i Wyspy M.Jońskiego – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Zachodnia Grecja i Wyspy M.Jońskiego

03 - 10 cze 2022 (różne terminy)
od 7553 zł/os.
  • Program
  • Słynny stadion w Olimpii • wyrocznia delficka • Ateny i Meteory • Korfu – ulubiona wyspa Sissi • Lefkada • dla chętnych przedłużenie pobytu na Peloponezie!

TERMINY

16 – 23 maj 2023
23 – 30 maj 2023
30 maj – 06 cze 2023
06 – 13 cze 2023
13 – 20 cze 2023
20 – 27 cze 2023
27 cze – 04 lip 2023
04 – 11 lip 2023
11 – 18 lip 2023
18 – 25 lip 2023
25 lip – 01 sie 2023
01 – 08 sie 2023
08 – 15 sie 2023
15 – 22 sie 2023
22 – 29 sie 2023
29 sie – 05 wrz 2023
05 – 12 wrz 2023
12 – 19 wrz 2023
19 – 26 wrz 2023
26 wrz – 03 paź 2023

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw  na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Kalamaty w Grecji samolotem charterowym. Po przylocie transfer do hotelu położonego nad morzem lub z basenem. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie (w zależności od rozkładu lotów).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Starożytnej Olimpii (lista UNESCO), zwiedzanie miejscowości, w której ponad 1500 lat temu odbywały się najważniejsze igrzyska panhelleńskie (do dziś przed każdą olimpiadą zapalany jest znicz olimpijski) zwiedzanie Gimnazjonu, gdzie sportowcy przygotowywali się do zawodów, Świątyni Hery, Świątyni Zeusa, Pracowni Fidiasza oraz Stadionu. Następnie zwiedzimy Muzeum Archeologiczne, w którym zgromadzono rzeźby z czasów greckiej i rzymskiej starożytności, jego zbiory zaliczane są do najwspanialszych w Grecji. W drodze na Lefkadę przejazd nowoczesnym mostem łączącym Rio-Antirio, a także dla chętnych odwiedziny w winiarni z degustacją (dodatkowo płatne, około 12 EUR/os.). W drodze do stolicy wyspy miniemy ruiny zamku Agias Mauras. Wybudowany ok. 1300 r. był wzorcem budowli obronnych epoki i jest jednym z najważniejszych obiektów średniowiecznych w Grecji. Następnie spacer po stolicy wyspy Lefkadzie. Miasto Lefkada jest położone wokół jeziora-morza, rezerwatu, w którym żyją chronione gatunki ptaków. Spacer uliczkami starówki z tradycyjną zabudową i mnóstwem zabytkowych kościołów, np. św. Spyrydon z XVII w., czy barokowy Ag. Nikolaos. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 3
Przejazd wzdłuż wschodniego wybrzeża – starożytną Lefkadę, gdzie zachowały się ruiny osady z czasów rzymskich do Nidri. Malownicza trasa z pięknymi zatokami, licznymi plażami zawiedzie nas do uroczego kurortu, otoczonego od strony wschodniej plejadą wysp, z których najsłynniejszą jest Skorpios, należąca do rodu Onassis. Czas wolny na odpoczynek, dla chętnych rejs do najbardziej atrakcyjnych miejsc Lefkady. Dotrzemy do plaży, która stała się wizytówką Lefkady: Porto Katsiki, do plaży Egremeni, a także okrążymy Wyspę Scropio, na której jednej z plaż miała się kąpać jego żona magnata Aristotelisa Onasisa, Jacqueline Kennedy Onassis, wdowa po Johnie F. Kennedym (dodatkowo płatne, ok. 65 EUR). Po południu przejazd w kierunku Igoumenitsy. Nocleg. (Trasa ok.150 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przeprawa promowa na Korfu. Zwiedzanie rozpoczniemy wizytą w miejscowości Gastouri, w której znajduje się wspaniały pałac Achillion, wybudowany dla austriackiej cesarzowej Elżbiety (Sissi), będący w późniejszych czasach letnią rezydencją cesarza Wilhelma. Pałac słynie z pięknych ogrodów, w których znajduje się imponująca kolekcja rzeźb przedstawiających greckich bogów, bohaterów i mędrców. Następnie zwiedzanie miasta Korfu. (stare miasto Korfu wpisane jest na listę UNESCO). Miasto to, podzielone na kilka regionów, jest ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Zobaczymy między innymi starówkę z portem i fortyfikacją oraz słynną Liston, ulicę z arkadami, w których ulokowane są eleganckie kawiarnie i sklepy, ulubione miejsce spotkań turystów i wyspiarzy. Wjazd na punkt panoramiczny, aby zobaczyć Pontikonisi (Wyspę Mysią), która jest wizytówka Korfu. Następnym etapem wycieczki jest zachodnie wybrzeże wyspy i jej najpiękniejsza, „pięciopalczasta” zatoka Paleokastritsa. Możliwość plażowania, rejsu do grot morskich (dodatkowo płatne, ok. 20 EUR/os.) jak i wycieczki pieszej do XIII-wiecznego monastyru Theotoku na szczycie niższego z dwóch cypli Paleokastritsy. Przeprawa promowa do Igoumenitsy, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok 100 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd autostradą przecinającą góry prowincji Epiru, której nazwa przypomina o starożytnej Via Egnatia dojedziemy do Joaniny, miasta leżącego nad zachodnim brzegiem jeziora Pamvotida. Stolica Epiru, pełna orientalnego kolorytu, nazwę  wywodzi od mającego się znajdować w tym miejscu klasztoru św. Jana Chrzciciela. Miasto założone zostało zgodnie z lokalną tradycja przez cesarza Justyniana. Krótki spacer po mieście, przejdziemy przez piękną starówkę z XII-XV w. Joanina słynie z niepowtarzalnych wyrobów ze srebra.  Przejazd w okolice Kalambaki, zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy, św. Atanazy, założyciel najstarszego i największego klasztoru tzw. Wielkiego Meteoronu wzniósł się na skały na grzbiecie orła. Obecnie dwa klasztory są ośrodkami życia monastycznego, pozostałe pełnią tylko funkcję muzealną.
Uwaga! Konieczny skromny strój – okryte ramiona, długie spódnice/spodnie. Przejazd na nocleg do Kalambaki lub Mouzaki. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Delf (lista UNESCO), miasteczka położonego wśród urwistych skał Parnasu. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny, czy też miłości. Zwiedzimy najciekawsze części antycznej wyroczni: m. in.: Świątynia Apollina, w której urzędowały Pytie, czyli antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków zbudowany dla uczczenia zwycięstwa nad Persami pod Maratonem i wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5000 widzów. Następnym punktem naszego programu jest wizyta w muzeum w Delfach – jednym z najatrakcyjniejszych muzeów archeologicznych Grecji. Przejazd do Aten, nocleg. (Trasa ok 370 km).

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Aten – stolicy Grecji. Zobaczymy wszystkie najważniejsze atrakcje miasta: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu – Świątyni Ateny Partenon. Następnie zobaczymy Odeon Herodosa Attyka, monumentalną bramę Propyleje, świątynię Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem. Następnym punktem programu będzie Muzeum Akropolu z którego przejdziemy na Agorę – starożytny rynek grecki oraz Forum z Wieżą Wiatrów. Podczas objazdu miasta zobaczymy świątynię Zeusa Olimpijskiego oraz stadion Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Następnie przejdziemy pod parlament , aby zobaczyć słynnych gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Zwiedzanie zakończymy spacerem po Place. Nocleg. (Trasa ok.  200 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfery :
– dla Klientów powracających do kraju – na lotnisko,
– dla Klientów, którzy wybrali pobyt na drugi tydzień imprezy – do hotelu na Peloponezie.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Kalamaty, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania (7), a za dopłatą obiadokolacje (6), program turystyczny, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów promowych i lokalnych przewodników, obsługi grupy w systemie Tour Guide, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie – ok. 220 EUR/os, wieczór grecki w Atenach (fakultatywnie, dla chętnych), ok. 45 EUR/os.

Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 14 – 18 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2* – 0.5 EUR/pokój/noc, hotel 3* – 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 4* – 3 EUR/pokój/noc.

Uczniowie i studenci proszeni są o zabranie legitymacji.

Realizacja: eurostarsystem.eu