Wokół Alp – Europejskie cuda natury 10 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Wokół Alp – Europejskie cuda natury 10 dni

03 - 12 sie 2024 (różne terminy)
od 3100 zł/os.

WYJAZD CALA POLSKA

Mont Blanc – Monte Bianco najwyższy szczyt Europy • Jezioro Maggiore i Wyspy Boromeuszy • Jezioro Como i Bellagio • Turyn – królewska stolica Piemontu • Bergamo – miasto ze średniowieczną zabudową Citta Alta • Pavia – potęga rodziny Sforzów • Szwajcaria – przejazd pociągiem na trasie UNESCO • Trydent – miasto z historią Soboru w tle

TERMINY

Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Późnym wieczorem przyjazd na nocleg do hotelu w ok. Salzburga. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 800 km). Uwaga! W tym dniu nie ma obiadokolacji.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Innsbrucka i spacer po starówce: zamek Hofburg, katedra św. Jakuba, symbol miasta – Złoty Dach, reprezentacyjna ul. Marii Teresy. Następnie przejazd na wzgórze ze skocznią narciarską – Bergisel i niezapomnianą panoramą miasta . Przejazd na nocleg w ok. Trydentu. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Trydentu: romańska katedra, monumentalny Palazzo Pretorio oraz główny plac miasta z fontanną Neptuna. Następnie degustacja produktów regionalnych w winnicy w ok. jeziora Garda otoczonym majestatycznymi Dolomitami. Następnie przejazd do Sirmione, rejs statkiem po jeziorze Garda ( płatny dodatkowo). Przejazd do hotelu na nocleg w ok. Bergamo (Trasa ok. 250 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Bergamo i zwiedzanie Bergamo Alta – starego miasta, otoczonego murami, zaliczanego do najpiękniejszych starówek w całych Włoszech. Przejdziemy uliczkami starego miasta, gdzie będziemy podziwiać najpiękniejsze miejsca Bergamo: Piazza Vecchia – typowo włoski plac z fontanną w centralnej części oraz Palazzo Della Ragione – jeden z najstarszych pałaców publicznych w całych Włoszech. Po południu przejazd do opactwa Certosa di Pavia – perełki renesansowej Lombardii i siedziby rodu Viscontich. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Turynu. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Courmayeur, położonego u stóp Mont Blanc. Udamy się do La Palud, gdzie znajduje się dolna stacja kolejki linowej, nazwanej ósmym cudem świata. W przeszklonych wagonikach wjedziemy na Punta Helbronner (3452 m n.p.m.) z cudowną panoramą Alp. Po południu możliwość realizacji wycieczki fakultatywnej do stolicy regionu Aosty (płatne dodatkowo). Czas wolny w Courmayeur i powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 340 km).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do stolicy Piemontu – Turynu. Spacer po historycznym centrum, m.in.: Piazza Castello, Palazzo Madama, Pałac Królewski, Piazza Carlo Alberto i dzielnica Quadrilatero Romano ze starożytnymi rzymskimi zabytkami. Odwiedzimy też katedrę z Całunem Turyńskim (niedostępny dla zwiedzających) oraz wzgórze Kapucynów, z którego rozpościera się wspaniała panorama na miasto. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd nad jezioro Maggiore i rejs na Wyspy Borromee, które swoją nazwę wzięły od rodu Boromeuszów. W programie zwiedzanie wysp: Isola Bella, gdzie odwiedzimy Pałac Boromeuszy wraz z ogrodami i oraz wyspy Pescatori. Na zakończenie rejs panoramiczny wokół wysp. Przejazd do hotelu na nocleg w ok. Saronno. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Como: spacer po starówce, Piazza Cavour, katedra z XV w. Następnie przejazd do Cadenabbia, gdzie promem przeprawimy się do Bellagio: spacer urokliwymi zaułkami i czas wolny. Powrót do Cadenabbia i przejazd w ok. Chiavenny na nocleg. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do Tirrano, skąd udamy się w podróż pociągiem do szwajcarskiego St. Moritz lub inną dostępną trasą wpisaną na listę UNESCO. Następnie przejazd autokarem w kierunku księstwa Lichtenstein, a dalej do Austrii. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1050 km). Uwaga! W tym dniu nie ma obiadokolacji. W drodze powrotnej możliwość realizacji wycieczki fakultatywnej do Salzburga (płatne dodatkowo).

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych (Woszczyce ok. 10:00).

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (7 obiadokolacji – w 2., 3., 4., 5., 6., 7. oraz 8. dniu imprezy), program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów na rejsy (statkiem po jeziorach: Maggiore, Como i Gardy), wjazdu na kolejkę Mont Blanc od strony włoskiej, przejazd pociągiem w Szwajcarii, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 350 EUR/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 10 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napojów, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki fakultatywne: Aosta ok. 40 EUR/os., Salzburg ok. 45 EUR/os. Rejs po jeziorze Garda 40 EUR/os (wycieczki odbywają się przy znacznej liczbie chętnych).).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 13.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla:

– uczniów, studentów – bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.

– niepełnosprawnych – za okazaniem legitymacji ze stopniem niepełnosprawności

Realizacja: eurostarsystem.eu