Włoski Niezbędnik 7 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Włoski Niezbędnik 7 dni

14 - 20 wrz 2024 (różne terminy)
od 820 zł/os.

ISTNIEJE DODATKOWO WERSJA COMFORT I DLA WYGODNYCH

WŁOSKI NIEZBĘDNIK – COMFORT 7 dni Noclegi tranzytowe na terenie Włoch – zwiedzanie po nocnym wypoczynku • Wenecja – rejs gondolami po Canale Grande • Florencja – stolica Toskanii i renesansu • Most Złotników • Rzym – potęga Imperium • Watykan • Rezerwacja do Muzeów Watykańskich • Asyż – miasto św. Franciszka

Włochy / Włoski Niezbędnik – Dla wygodnych/ nocleg tranzytowy jadąc do Włoch/ . Włoski Niezbędnik dla Wygodnych – 7 dni • Wenecja – rejs gondolami po Canale Grande • Florencja – stolica Toskanii i Renesansu • Most Złotników • Rzym – potęga Imperium • Watykan • Rezerwacja do Muzeów Watykańskich • Asyż – miasto św. Franciszka

terminy różne

WYJAZD CAŁA POLSKA

  • WYJAZD CAŁA POLSKA

TERMINY

Włoski Niezbędnik – 7 dni • Wenecja – rejs gondolami po Canale Grande • Florencja – stolica Toskanii i Renesansu • Most Złotników • Rzym – potęga Imperium • Watykan Bazylika św. Piotra – wizyta przy grobie Jana Pawła II • Muzea Kapitolińskie – słynna wilczyca – symbol starożytnego Rzymu• Asyż – miasto św. Franciszka

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1200 km).

Dzień 2
W godzinach porannych przyjazd do Florencji, gdzie zobaczymy Kościół św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Plac Ratuszowy, malowniczy Most Złotników, Katedrę Santa Maria del Fiore przykrytą wspaniałą kopułą zaprojektowaną przez Brunelleschiego oraz najstarszy budynek miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolację w ok. Chianciano Terme. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Rzymu. Zapraszamy na wyjątkowy spacer po centrum historycznym miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy spacerem po barokowej części miasta: Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, Schody Hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów, słynną Fontanną di Trevi, Plac Navona gdzie będziemy podziwiać imponującą fontannę czterech rzek dzieła Berniniego. Następnie przejedziemy na Watykan gdzie odwiedzimy Bazylikę św. Piotra. Czas wolny. W tym dniu możliwość uczestniczenia w wieczorze włoskim ( płatne dodatkowo). Wieczorem przejazd do hotelu w ok. Rzymu. (Trasa ok. 260 km).

Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do części starożytnej Rzymu. Spacer śladami starożytnych Rzymian rozpoczniemy od Koloseum Forum Romanum, Łuk Konstantyna (podziwiane z zewnątrz), następnie przejdziemy na Kapitol. W programie Muzea Kapitolińskie jedne z najbogatszych muzeów w Rzymie, gdzie będziemy mogli podziwiać słynną m.in. posąg konny Marka Aureliusza czy słynną wilczycę. Program starożytny zakończymy przy Panteonie (podziwiany z zewnątrz) który jest kolejnym symbolem starożytnego imperium rzymskiego. Czas wolny. Następnie przejazd na nocleg i obiadokolację do Chianciano Terme/okolice Asyżu (Trasa ok. 260 km).

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu – miasta św. Franciszka. Spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka w czasie wolnym klientów: kościół dolny z grobowcem świętego oraz górny z pięknymi freskami Giotta. Przejazd do hotelu w okolicach Wenecji. Nocleg i obiadokolacja. (Trasa ok. 470 km). W tym dniu możliwość realizacji wycieczki fakultatywnej do Padwy (dodatkowo płatne).

Dzień 6
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Wenecji na parking Tronchetto. Następnie rejs barką turystyczną na Plac św. Marka. Spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów i Wieżę Dzwonniczą – najwyższą budowlę w mieście. Zwiedzanie zakończymy przy słynnym Moście Rialto. Następnie czas wolny. Po południu rejs gondolami po kanałach weneckich. Wieczorem przejazd do Polski ( Trasa 950 km)

Dzień 7
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych (Woszczyce ok. 10:00).

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Podatki klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadania kontynentalne, za dopłatą kolacje (3), program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (w tym rejsu barką turystyczną i gondolami w Wenecji oraz metra w Rzymie), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 245 EUR/os. płatne pilotowi imprezy). Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 10 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: wieczór włoski w Rzymie ok. 45 EUR/os., Padwa ok. 40 EUR/os., Monte Cassino ok.49 EUR/os., Aperitivo 35 euro/os, Murano 40euro/pax (wycieczki odbywają się przy znacznej liczbie chętnych).

Zniżki obowiązują dla:

· uczniów, studentów – bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej

· niepełnosprawnych – za okazaniem legitymacji ze stopniem niepełnosprawności

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 13.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Realizacja: eurostarsystem.eu