Włochy ze szczyptą Monako 8 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Włochy ze szczyptą Monako 8 dni

15 - 22 lip 2023 (różne terminy)
od 3876 zł/os


Dostępne terminy

01 – 08 kwi 2023 / RGC
15 – 22 kwi 2023
29 kwi – 06 maj 2023
13 – 20 maj 2023
27 maj – 03 cze 2023
10 – 17 cze 2023
17 – 24 cze 2023
01 – 08 lip 2023
15 – 22 lip 2023
29 lip – 05 sie 2023
05 – 12 sie 2023
19 – 26 sie 2023
02 – 09 wrz 2023
09 – 16 wrz 2023
16 – 23 wrz 2023
23 – 30 wrz 2023
30 wrz – 07 paź 2023
14 – 21 paź 2023

Program

Mediolan – moda i historia • Cinque Terre – to co najpiękniejsze w Ligurii • Genua – Krzysztof Kolumb i Republika Genueńska • Monako i Monte Carlo – królewska historia Grimaldich • Turyn – królewska stolica Piemontu i Całun Turyński • Como – najpiękniejszy rejs wśród Alp do Bellagio 

 

Galeria

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na poszczególnych lotniskach na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przylot do Bergamo, transfer do hotelu w okolicy Aqui Terme, czas wolny. Nocleg. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Genui – stolicy Ligurii. Zwiedzanie centrum historycznego miasta. W programie: Katedra San Lorenzo, dom słynnego żeglarza Krzysztofa Kolumba oraz Piazza de Ferrari z Pałacem Dożów wraz ze słynną ulicą Garibaldiego. Spacer zakończymy w starym porcie miasta. Następnie przejazd do Santa Margherita, zwiedzanie portu turystycznego, następnie rejs statkiem do Portofino – perełki Ligurii. Zwiedzanie uroczego miasteczka znanego m.in. z piosenki Sławy Przybylskiej „Miłość w Portofino”. Następnie przejazd na nocleg do hotelu ok. Genui (Trasa ok. 280 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Księstwa Monako. Zwiedzanie miasta: Pałac Książęcy rodziny Grimaldich oraz katedra, w której pochowana jest księżna Grace Kelly. Następnie zwiedzimy Monte Carlo znane ze wspaniałych kasyn, gdzie każdy może zostać milionerem. Powrót na nocleg i obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Cinque Terre obejmującego 5 górskich miast –widokówek usytuowanych na stromych skałach na wybrzeżu liguryjskim. Pieczę nad tym jednym z najbardziej malowniczych regionów we Włoszech sprawuje UNESCO. W programie przejazd pociągiem do Monterosso (zwiedzanie miasteczka), następnie rejs do Vernazza zwiedzanie oraz (dla chętnych) obiad (płatny dodatkowo). Następnie przejazd pociągiem do Manaroli i spacer po miasteczku. W trakcie zwiedzania proponujemy obiad w jednej z restauracji w Cinque Terre – menu lokalne (płatne dodatkowo). Powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 150 km). Uwaga! W tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do centrum Mediolanu. Wizytę w mieście rozpoczniemy na Placu Katedralnym, gdzie znajduje się wspaniała gotycka katedra zwana „poematem w marmurze”. Następnie przejdziemy Galerią Vittorio Emanuele II – eleganckim wielopiętrowym pasażem, który poprowadzi nas do najsłynniejszej opery świata – La Scali (zwiedzanie również wewnątrz). Zwiedzanie miasta zakończymy przy Castello Sforzesco – imponującym zamku władcy Mediolanu Ludovicu Sforzy. Po południu proponujemy obiadokolację – menu lombardzkie (dodatkowo płatne). Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 60 km). Uwaga! W tym dniu nie ma obiadokolacji. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Mediolanu. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Como, krótkie zwiedzanie miasta. Następnie rejs najpiękniejszym odcinkiem jeziora Como, otoczonego Alpami, do miejscowości Bellagio. Zwiedzanie miasteczka, a następnie czas wolny. Następnie powrót do hotelu na nocleg (Trasa ok. 170 km).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Turynu – stolicy Piemontu. Spacer po historycznym centrum miasta, w programie m.in.: Piazza Castello, Palazzo Madama, Pałac Królewski, Piazza Carlo Alberto, dzielnica Quadrilatero Romano, gdzie po dzień dzisiejszy zachowały się starożytne rzymskie zabytki. Odwiedzimy również katedrę, gdzie przechowywany jest Całun Turyński (niedostępny dla zwiedzających), a także jedno ze wzgórz miasta, aby zobaczyć Bazylikę de Superga. Zwiedzanie grobowców królewskich (bez zwiedzania apartamentów). Następnie powrót do hotelu na nocleg (Trasa ok. 170 km).

Dzień 8
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, czas wolny, a następnie transfer na lotnisko. (Trasa ok. 120 km). W przypadku wczesnego wylotu – śniadania w formie pakietów.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego możliwe korzystanie ze środków komunikacji miejskiej przy zwiedzaniu. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.
Na terenie Włoch i Monako obowiązuje wymóg noszenia maseczek w przestrzeniach ogólnodostępnych i wszystkich środkach transportu oraz 2-metrowy dystans społeczny. W środkach transportu obowiązuje 50% obłożenia.

Cena podstawowa obejmuje: bezpośredni przelot samolotem do/z Bergamo, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (5 obiadokolacji w dniach: 1., 2., 3., 6. i 7. imprezy; w hotelu lub w pobliskich restauracjach), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 250 EUR/os. – płatne pilotowi, jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 15 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych: lunch w Cinque Terre ok. 40 EUR/os., obiadokolacja z menu lombardzkim ok. 40 EUR/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 25.08.2022 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla:
– uczniów, studentów – bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/studenckiej.
– niepełnosprawnych – bilety ulgowe/bezpłatne za okazaniem legitymacji inwalidzkiej ze stopniem niepełnosprawności.

Realizacja: eurostarsystem.eu