Włochy – Toskania My Love- Dla wygodnych 10 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Włochy – Toskania My Love- Dla wygodnych 10 dni

03 - 12 cze 2023 (różne terminy)
od 2270 zł/os.

Terminy:

06 – 15 maj 2023

03 – 12 cze 2023

10 – 19 cze 2023

17 – 26 cze 2023

24 cze – 03 lip 2023

01 – 10 lip 2023

08 – 17 lip 2023

15 – 24 lip 2023

22 – 31 lip 2023

29 lip – 07 sie 2023

05 – 14 sie 2023

12 – 21 sie 2023

19 – 28 sie 2023

26 sie – 04 wrz 2023

02 – 11 wrz 2023

09 – 18 wrz 2023

16 – 25 wrz 2023

23 wrz – 02 paź 2023

30 wrz – 09 paź 2023

07 – 16 paź 2023

14 – 23 paź 2023

21 – 30 paź 2023

Program

Włochy – Toskania My Love – 10 dni • Pienza, Moltalcino i Moltepulciano – niepowtarzalny krajobraz Val d’Orcia • Florencja – historia sztuki renesansu • Piza – Plac Cudów i morska przeszłość • Siena – św. Katarzyna i Palio – • Wyspa Elba – wspomnienie Napoleona Bonaparte • Arezzo – fantastyczny Piero della Francesca • San Gimgnano – średniowieczny Manhattan • Sovana • Pitigliano • Sorano – etruska przeszłość

Galeria


Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Późnym wieczorem przyjazd na nocleg do hotelu w ok. Udine (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 950 km).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd w ok. Florencji do miejscowości Lucca, miasta znanego z wyjątkowego amfiteatru rzymskiego oraz słynnego kompozytora Pucciniego. Zwiedzenie historycznego centrum miasta. Następnie przejazd do hotelu w ok. Montecatini Terme na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 390 km).

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do miejscowości Piombino, gdzie przeprawimy się na wyspę Elba, określaną mianem perły Morza Tyrreńskiego. Przejazd do największej miejscowości na wyspie Portoferraio, gdzie odwiedzimy Villa dei Mulini, która była rezydencją Napoleona Bonaparte podczas wygnania. Następnie czas wolny. Przeprawa promowa do Piombino Powrót na nocleg do hotelu w ok. Montecatini Terme na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 390 km).

Dzień 4
Śniadanie, przejazd do Pizy. W programie zwiedzanie placu katedralnego Campo dei Miracoli – czyli Pola Cudów, z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, kolistego Baptysterium, wyjątkowego cmentarza Campo Santo oraz słynnej Krzywej Wieży – dawnej katedralnej dzwonnicy, budowanej przez prawie 200 lat (cmentarz i Krzywa Wieża podziwiane z zewnątrz). Po południu przejazd do Pistoi, zwiedzanie centrum historycznego miasta, gdzie odwiedzimy katedrę św. Zenona na Piazza del Duomo oraz Palazzo del Podesta. Następnie przejazd na degustację produktów regionalnych. W tym dniu nie ma obiadokolacji. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Florencji – miasta Medyceuszy. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Palazzo Pitti, wspaniałej galerii malarstwa, gdzie będziemy mogli podziwiać obrazy m.in. Rafaela. Następnie przejdziemy przez słynny most Ponte Vecchio, do ratusza miejskiego Palazzo Vecchio, gdzie będzie okazja do zrobienia zdjęć słynnym rzeźbom na placu i w Loggi dei Lanzi. Kontynuujemy spacer do kościoła dominikanów Santa Maria Novella, gdzie zobaczymy wspaniałe freski Domenica Ghirlandaia, nauczyciela Michała Anioła. Czas wolny. Przejazd do hotelu w Chianciano Terme. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 6
Śniadanie i przejazd do San Giminano zwanego „średniowiecznym Manhattanem” ze względu na wieże, które pełniły funkcję obronną, ale były również symbolem zamożności i znaczenia właściciela. San Gimignano słynie również z produkcji doskonałego białego wina o orzechowym posmaku – Vernaccia. Po południu przejazd do Sieny, średniowiecznego miasta słynącego m.in. z wyścigu konnego Palio. Zwiedzanie głównego Placu Il Campo, który do dziś zachował charakterystyczny kształt muszli oraz gotyckiej katedry z przepięknymi marmurowymi posadzkami. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg ok. Chianciano Terme. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 7
Śniadanie i przejazd do regionu Maremmy, gdzie odwiedzimy trzy słynne miasta zbudowane z tufu wulkanicznego: Sovana, Sorano i Pitigliano. Przepiękne i wyjątkowo położone miasta, założone przez Etrusków, emanujące czarem i niepowtarzalną historią. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 220 km). W tym dniu proponujemy wieczór toskański (dodatkowo płatne), w tym dniu nie ma obiadokolacji.

Dzień 8
Śniadanie i przejazd do Montalcino, miasta Etrusków i słynnego wina Brunello. W programie zwiedzanie historycznego centrum wraz z Palazzo dei Priori, ratuszem i słynną twierdzą La Rocca z IV w. Następnie przejazd do Montepulciano, miasta słynącego z czerwonego wina Nobile. Spacer po głównej ulicy miasta, tzw. Corso, z pięknymi pałacami, Piazza Grande z ratuszem oraz katedrą. Następnie przejazd do Pienzy, miasta papieża Pio II oraz słynącego z owczych serów toskańskich. Spacer po Corso do Piazza Pio II z XV-wieczną katedrą oraz czas wolny. Następnie przejazd na degustację produktów lokalnych, w tym serów. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. W tym dniu nie ma obiadokolacji. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 9
Śniadanie i przejazd do Cortony, uroczo położonej na pagórku Val di Chiana. Spacer po średniowiecznych uliczkach miasta uwiecznionego w filmie „Pod słońcem Toskanii”. Następnie przejazd do Arezzo, jednego z ważniejszych miast etruskich. Zwiedzanie historycznego centrum, wizyta w Bazylice św. Franciszka, gdzie będziemy podziwiać wspaniałe freski Piero Della Francesca. Po południu wyjazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1400 km).

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Woszczyce ok. 10:00).

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (4: dzień 2,3,5,6), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS oraz degustacji (koszt ok. 280 EUR/os. płatne pilotowi imprezy). Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 10 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napojów, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych. Dodatkowo płatne: wieczór toskański ok. 40 EUR/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 25.08.2022 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla:

– uczniów, studentów – bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej
– nauczycieli z kartą nauczycielską
– niepełnosprawnych – bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem niepełnosprawności.

Realizacja: eurostarsystem.eu