Włochy – Rzym i Toskania 8/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Włochy – Rzym i Toskania 8/15 dni

26 maj - 02 cze 2024 (różne terminy)
od 3452 zł/os.

 
 
Dostępne terminy

Maj 2024
26.05 – 02.06 (7 nocy)

Czerwiec 2024
09.06 – 16.06 (7 nocy)
16.06 – 23.06 (7 nocy)
30.06 – 07.07 (7 nocy)

Lipiec 2024
07.07 – 14.07 (7 nocy)
14.07 – 21.07 (7 nocy)
21.07 – 28.07 (7 nocy)
28.07 – 04.08 (7 nocy)

Sierpień 2024
04.08 – 11.08 (7 nocy)
11.08 – 18.08 (7 nocy)
18.08 – 25.08 (7 nocy)
25.08 – 01.09 (7 nocy)

Wrzesień 2024
01.09 – 08.09 (7 nocy)
08.09 – 15.09 (7 nocy)
15.09 – 22.09 (7 nocy)
29.09 – 06.10 (7 nocy)

 

Program
Włochy – Rzym i Toskania – 8 lub 15 dni •Watykan – Bazylika św. Piotra – wizyta na grobie Jana Pawła II • Rzym – potęga Imperium rzymskiego i najpiękniejsze barokowe place • Pienza i Motepulciano – Val d’orcia – najpiękniejsza dolina Toskanii •Florencja renesansowa perła Europy • Siena – San Giminiano perły toskańskie • Pompeje – niepowtarzalne miasto na świece• Monte Cassino • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu w Kalabrii

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przylot do Lamezia di Terme, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w ok. Cosenza/ Lamezia Terme, nocleg i obiadokolacja. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Pompejów – miasta, które do tej pory żyje w cieniu złowrogiego Wezuwiusza. Wulkan z jednej strony przyczynił się do jego zniszczenia w 79 r. n.e., z drugiej jednak strony popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, co sprawia, że rzymski układ miasta przetrwał do dzisiejszych czasów. Będzie także okazja do podziwiania panoramy Wezuwiusza. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Neapolu (płatna dodatkowo). Przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolację w ok. Rzymu. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Watykanu, wizyta w Bazylice św. Piotra gdzie nawiedzimy grób Jana Pawła II. W dalszej części programu zwiedzanie najbardziej znanych zabytków miasta z czasów baroku: Plac i Schody Hiszpańskie, Plac Navona oraz słynna Fontanna di Trevi. Kolejnym etapem zwiedzania będzie część antyczna miasta, przejdziemy śladami starożytnych przez Panteon, Kapitol, Forum Romanum (centrum polityczne i towarzyskie starożytnego Rzymu), Koloseum (podziwiane z zewnątrz), kończąc spacer przy Łuku Konstantyna. W tym dniu nie ma obiadokolacji, proponujemy wieczór operetkowy ( dodatkowo płatny) w Rzymie. Powrót do hotelu na nocleg w ok. Rzymu. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Pienzy, miasta papieża Pio II oraz słynącego z owczych serów toskańskich. Spacer po Corso do Piazza Pio II z XV-wieczną katedrą oraz czas wolny. Następnie przejazd do Montepulciano , miasta słynącego z czerwonego wina Nobile. Spacer po głównej ulicy miasta, tzw. Corso, z pięknymi pałacami, Piazza Grande z ratuszem oraz katedrą Wczesnym popołudniem przejazd na nocleg do hotelu w ok. Chianciano Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 280 km)

Dzień 5
Śniadanie, przejazd i zwiedzanie stolicy Toskanii – Florencji. W programie: Kościół św. Krzyża z zachowanymi freskami z XIV w. oraz grobowcami najsłynniejszych obywateli miasta (m.in. Michała Anioła), katedra florencka z ogromną, ośmiokątną kopułą zaprojektowaną przez Brunelleschiego, plac miejski La Signoria oraz najsłynniejszy most miasta Ponte Vecchio. W programie również zwiedzanie słynnych Kaplic Medycejskich, gdzie będziemy mogli podziwiać rzeźby Michała Anioła. Następnie powrót do hotelu w Chianciano Terme. W tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu. (Trasa ok. 250 km). Dla chętnych (i za dodatkową opłatą) proponujemy przejazd na degustację regionalnych serów toskańskich, wyrabianych na miejscu według tradycji sardyńskich. Niepowtarzalne smaki, zapachy natury toskańskiej wsi! Zapraszamy do owczarni u Giuseppe!

Dzień 6
Śniadanie i przejazd do San Gimignano – niezmienionego od średniowiecza miasta prywatnych wież, zwanego „Średniowiecznym Manhattanem”. Wieże pełniły funkcję obronną, ale były również symbolem zamożności i znaczenia właściciela. Produkuje się tutaj doskonałe białe wino Vernaccia o orzechowym posmaku. następnie zwiedzanie Sieny, średniowiecznego miasta znanego ze słynnego na całym świecie wyścigu konnego palio. Zwiedzanie głównego placu il Campo, który do dziś zachował swój charakterystyczny kształt muszli oraz gotyckiej katedry, która miała być największą katedrą Włoch. Powrót do hotelu na nocleg i obiadokolację. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na południe. Po drodze wizyta w opactwie Benedyktynów, odwiedzimy również cmentarz żołnierzy polskich, którzy polegli w słynnej bitwie pod Monte Cassino. Następnie przejazd malowniczymi regionami Włoch na nocleg w ok. Cosenza/ Lamezia di Terme. Nocleg i objadokolacja. (Trasa ok. 800 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
 – dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku – przejazd do wybranego hotelu na Kalabrii (w niektórych terminach transfer może odbywać się przez lotnisko), pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00.
– dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach. Za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu na Kalabrii w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert w systemie rezerwacyjnym i w katalogu „Wypoczynek – Kalabria”.

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (5; w dniach 1, 2, 4, 6, 7 imprezy), opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

 Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (metro w Rzymie), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 255 EUR/os. płatne pilotowi imprezy). Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 15 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: degustacja toskańskich produktów regionalnych ok. 45 EUR/os., Neapol ok. 40 EUR/os., wieczór operetkowy ok 55 EUR/os. (wycieczka odbywa się przy znacznej liczbie chętnych).

Zniżki obowiązują dla: – uczniów, studentów – bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej. – niepełnosprawnych – bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem inwalidztwa.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 31.08.2023 r. i mogą ulec zmianie.


Realizacja: eurostarsystem.eu