Bałkańska Top Lista 10 dni nocleg jeden hotel – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Bałkańska Top Lista 10 dni nocleg jeden hotel

03 - 12 sie 2024(różne terminy)
od 2400 zł/os.

Chorwacja / Bałkańska Top ListaZadar – organy morskie ● Split, Trogir i Szybenik – najpiękniejsze miasta Dalmacji ● Delta Neretwy – chorwacka Kalifornia ● Brudet – żaby i węgorze ● Mostar– miasto z czasów Imperium Otomańskiego ● Medjugorje – góra objawień ● Dubrownik – perła Adriatyku ● Biesiady w dalmatyńskim stylu ● 7 noclegów w hotelu JADRAN **** ● 2 dni wypoczynku

Wyjazd cała POLSKA

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
W godzinach porannych przyjazd do Dalmacji Północnej i zwiedzanie Zadaru, najważniejszego miasta regionu – antyczne Forum, rotunda św. Donata, najcenniejszy sakralny zabytek miasta, romańska katedra św. Anastazji, spacer wybrzeżem, którym spacerował między innymi Alfred Hitchcock. Podczas spaceru podsłuchamy wyjątkowego dźwięku organów morskich, jednej z największych atrakcji miasta. Przejazd do hotelu Jadran w Neum, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd malowniczą, nadmorską trasą do Dubrownika (UNESCO) nazywanego perłą Adriatyku. Po drodze fantastyczne widoki na góry i morze. To przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru po mieście, otoczonym potężnymi murami obronnymi, poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, katedrę oraz Muzeum Apteki. Dla chętnych rejs statkiem wokół murów Dubrownika (dodatkowo płatne). Powrót do hotelu, kolacja, a po kolacji zaprosimy Państwa na integracyjny wieczór z muzyką na żywo, przekąskami, winem i rakiją.

Dzień 4
Po śniadaniu udamy się do Medjugorje, miejsca licznych pielgrzymek, gdzie w 1981 r., według świadków, objawiła się Matka Boska. Zwiedzimy sanktuarium, a także wejdziemy na Górę Objawień. Następnie przejedziemy do Mostaru, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum, przejdziemy Starym Mostem – symbolem miasta (wpisanym na listę UNESCO). Most ten, zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana, jest jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach. Zburzony podczas wojny, później odbudowany, obecnie znowu łączy obie strony miasta. Zobaczymy meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Kujundžiluk (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Powrót do hotelu w Neum, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd na niezwykłą wyprawę do Delty rzeki Neretwy, zwanej Chorwacką Kalifornią, a przez miejscowych spiżarnią całej Chorwacji. Neretwańskie plony można kupić na każdym targowisku w całym kraju, uprawia się tutaj wszelkiego rodzaju warzywa i owoce. Szczególne wrażenie robią jednak pola mandarynek, które zobaczymy pływając tradycyjnymi łodziami po kanałach rzeki przecinającej pola uprawne. Region ten słynie z wyśmienitej kuchni i likierów wyrabianych na bazie rakiji, wódki winogronowej. Tutejszą specjalnością jest neretwański brudet, czyli gulasz rybny przygotowywany z węgorza i żab, podawany najczęściej z polentą. Dopłyniemy do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie nauczymy się przyrządzać tę potrawę. Wspólne gotowanie przy opowieściach o obyczajach i życiu z regionu delty rzeki Neretwy, biesiadowanie przy muzyce dalmatyńskiej, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Neum.

Dzień 6
Po śniadaniu przejedziemy do Splitu i Trogiru. Zobaczymy największe miasto Dalmacji Split, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum (UNESCO), którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, francuskie i austriackie. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (III – IV w.), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Następnie udamy się do Trogiru (UNESCO) – uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie pospacerujemy po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Powrót do hotelu w Neum, obiadokolacja i czas wolny.

Dzień 7
Po śniadaniu – dzień wolny, czas na odpoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Do dyspozycji gości hotelowych basen hotelowy. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (dodatkowo płatna ok. 55 euro) do Korczuli – rodzinnego miasta Marco Polo, po drodze odwiedzimy winiarnie na Półwyspie Pelješac, zatrzymamy się w Stonie słynącym z najdłuższych średniowiecznych murów w Chorwacji. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu dzień wolny na odpoczynek. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (dodatkowo płatne ok. 55 euro) do wodospadów Kravica i Počitelja. Wodospady Kravica to przyrodniczy fenomen na rzece Trebižat. Wodospady rozciągają się na szerokości ponad 100 m, spadek poziomu wody to około 25 m. Powstały wskutek akumulacji trawertynu, czyli martwicy wapiennej, występującej wszędzie tam, gdzie istnieje podłoże wapienne i odpowiednie źródła wody, w tym wypadku rzeka Trebižat. Czas wolny, dla chętnych możliwość kąpieli pod wodospadami. W drodze powrotnej zatrzymamy się w uroczym Počitelju, tarasowo położonym nad rzeką Neretwą. Jest to jeden z najlepiej zachowanych zespołów urbanistycznych z okresu dominacji tureckiej na terytorium Bośni i Hercegowiny. Nad miastem górują pozostałości średniowiecznej tureckiej twierdzy wzniesionej na gruzach starożytnego rzymskiego zamku. Po wycieczce powrót do hotelu w Neum, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9
Następnie przejazd do Szybenika, który jest najstarszym miastem Chorwatów. W odróżnieniu od innych dalmatyńskich miast, budowanych przez Ilirów, Greków, czy Rzymian, Szybenik został założony w IX w. przez chorwackich królów. Zobaczymy arcydzieło architektury światowej – gotycko-renesansową katedrę św. Jakuba znajdującą się na liście UNESCO, zbudowaną w całości z kamienia. Katedrę zdobi 71 realistycznych rzeźb głów ludzkich wykonanych przez budowniczego katedry Juraja Dalmatinca, bardzo realistycznie przedstawiających ówczesnych mieszkańców Szybenika. Spacer po kamiennych uroczych uliczkach miasta, czas wolny. Powrót do Polski przez Słowenię, Austrię, Czechy – po drodze planowane krótkie postoje.

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13.00). (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 3500 km – liczone od granic Polski).

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
– Prosimy o wzięcie chusty do nakrycia ramion (wejście do kościoła).
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Czas wolny na plażowanie lub wycieczke fakultatywną

Wyjazdy z całej Polski

Śniadania i obiadokolacje

SWIADCZENIA

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 145 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), opłaty klimatycznej ok. 1,5-2 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

  • Terminy

Realizacja: eurostarsystem.eu