Wiedeń i Budapeszt – perły Dunaju dla wygodnych 5 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Wiedeń i Budapeszt – perły Dunaju dla wygodnych 5 dni

27 cze - 01 lip 2024 (różne terminy)
od 1270 zł/os.

Panorama Budapesztu ze wzgórza zamkowego • rejs statkiem w Budapeszcie • piwnice winne Budafok i doskonałe wina węgierskie • Starówka i pełne przepychu ulice Graben i Kohlmarkt • Schönbrunn – letnia rezydencja cesarska i malownicze ogrody • wieczór w gospodzie – Heuriger • przejazd do Wiednia w trakcie dnia• NOWOŚĆ! Zwiedzanie

Muzeum Historii Sztuki z przewodnikiem

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy. Po drodze planowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w Budapeszcie (lub okolicach) ok. 19:00. Zakwaterowanie. Dla chętnych wieczorem (w zależności od godziny dojazdu) – fakultatywna wycieczka „Budapeszt nocą” (dodatkowo płatna ok. 18 EUR/os, realizowana przy min. 20 osobach chętnych). W programie przejazd główną, historyczną arterią miasta Aleją Andrassyego przez plac Bohaterów nad Dunaj i spacer na wyspę Małgorzaty, gdzie odbywa się barwne widowisko multimedialnych fontann (w zależności od terminu wycieczki). Na zakończenie przejazd wzdłuż Dunaju, podczas którego zobaczymy pięknie podświetlone najważniejsze budynki Budapesztu takie jak Parlament, Wzgórze Zamkowe, Hotel Gellert i mosty: Małgorzaty, Łańcuchowy, Elżbiety, Wolności, Petofiego. Nocleg. (Trasa od granic Polski ok. 450 km).

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do centrum stolicy Węgier. Zwiedzanie rozpoczniemy od rejsu statkiem, podczas którego zobaczymy najważniejsze dla miasta obiekty takie jak: Parlament, Wzgórze Zamkowe i pełne uroku mosty spinające dwie części miasta. Następnie wjazd na Wzgórze Zamkowe, skąd rozpoczniemy spacer dziedzińcami Pałacu Królewskiego oraz uliczkami starówki budańskiej. Na uwagę zasługuje Kościół Macieja i Baszty Rybackie, skąd rozciąga się przepiękny widok na część nizinną miasta – Peszt. Następnie krótkie zwiedzanie Pesztu, podczas którego zobaczymy Plac Bohaterów wraz ze słynną ulicą bohatera narodowego – Andrassyego oraz zamek Vajdahunyad. Po południu (dla chętnych, dodatkowo płatny ok. 39 EUR/os; realizowany przy min. 25 osób chętnych) przejazd do dzielnicy Budafok, słynącej z piwnic i najdłuższych na świecie „korytarzy winnych”, których długość wynosi ok. 120 km. W programie wizyta u znanej, węgierskiej rodziny winiarzy, która od pokoleń zajmuje się uprawą winorośli, posiada swoje winnice w słynnych, winiarskich regionach Węgier: Pakozd oraz Szekszard. Podczas zwiedzania piwnic zapoznamy się z tradycją upraw winorośli na Węgrzech, skosztujemy doskonałych win oraz przysmaków kuchni węgierskiej. Klientom nie korzystającym z programu piwnic winnych, proponujemy spędzenie czasu wolnego w na deptaku Vaci wśród licznych kafejek, restauracji i sklepików z pamiątkami lub przy nadbrzeżu dunajskim. Przejazd do hotelu w okolicach Wiednia na nocleg. (Trasa ok. 340 km).

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Wiednia. Wizytę rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego „Ringiem”. Zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Poznamy także inną stronę austriackiej stolicy z nowoczesnymi elementami architektury znajdującymi się nad Dunajem, m.in. budynek Organizacji Narodów Zjednoczonych. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, przy której mieszkał niegdyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, przy której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów – Hofburg, spacerując najważniejszymi dziedzińcami. Zwiedzimy katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Zajrzymy również do Opery Wiedeńskiej – jednej z najbardziej znanych scen operowych świata (lub Musikverein – Towarzystwa Przyjaciół Muzyki, skąd transmitowany jest Koncert Noworoczny). Dla chętnych regionalna kolacja z lampką lokalnego wina w gospodzie Heuriger, w dawnej wsi Neustift – Grinzing (dodatkowo płatna ok. 34 EUR/os). Powrót do hotelu w okolicach Wiednia, nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Tego dnia odwiedzimy pełne barw i niezwykłej architektury miejsce – Dom Hundertwassera, architekta, który twierdził, że linia prosta jest niemoralna. Ta krzywa, kolorowa i niesymetryczna kamienica wyróżniająca się na tle pozostałych budynków jest dziś jedną z największych atrakcji miasta. Następnie przejazd do barokowej budowli – Belwedere. Pałac ten należał niegdyś do wybitnego wodza Austrii Księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Krótki spacer wśród zabytkowych budynków. Przejazd do dawnej letniej, barokowej rezydencji Habsburgów Schoenbrunn. Zwiedzając pałac poznamy historię rodu Habsburgów, podziwiając pełne przepychu komnaty cesarskie. Czas wolny w pięknie urządzonych ogrodach kompleksu. W Parku Miejskim zobaczymy pomnik „Króla Walca” – Straussa syna. W tym dniu proponujemy spotkanie ze sztuką. Zwiedzanie Muzeum Historii Sztuki to uczta dla ducha, spotkanie z tak wielkimi nazwiskami jak Pieter Breugle, Peter Rubens, Tycjan, Jan van Eyck, Caravaggio, Rembrandt czy Rafael Santi i wielu innych. Muzeum posiada jedną z najsłynniejszych na świecie Kunstkammer ze wspaniałymi obiektami jak saliera (solnica) Celliniego (XVI w.), drogocenne kamienie z magicznymi właściwościami, rzeźby z kości słoniowej i kości nosorożców, wczesne „automaty“i „zabawki“ z XVI i XVII w. Czas wolny w muzeum na samodzielne zwiedzanie. Następnie coś odpowiedniego dla ciała czyli obiadokolacja w restauracji w centrum (dla chętnych, dodatkowo płatna ok. 31 EUR/os). Wyjazd z Wiednia ok. 19:00. Przejazd przez Czechy. (Trasa do granic Polski ok. 360 km).

Dzień 5
Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (Woszczyce ok. 00:30).

Uwagi do programu
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania, program turystyczny j.w, opiekę pilota i ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, rejsu statkiem w Budapeszcie, systemu TOUR GUIDE (kwota ok. 145 EUR/os (płatna pilotowi imprezy), taksy klimatycznej ok. 9 EUR/os (płatne w hotelach). Dodatkowo płatne (dla chętnych): 1 obiadokolacja w Wiedniu – 31 EUR/os, obiadokolacja w gospodzie Heuriger w Neustift – 34 EUR/os, piwnice winne z obiadokolacją w Budapeszcie 39 EUR/os, Budapeszt nocą – 18 EUR/os.

Terminy:
Realizacja: eurostarsystem.eu