Zwiedzanie 50+ Cyklady 7 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Zwiedzanie 50+ Cyklady 7 dni

29.04 - 05.05.2020 (różne terminy)
od 2934 zł/os.
Data
11.03 – 17.03.2020
25.03 – 31.03.2020
08.04 – 14.04.2020
15.04 – 21.04.2020
22.04 – 28.04.2020
27.04 – 03.05.2020
29.04 – 05.05.2020
01.05 – 07.05.2020
08.05 – 14.05.2020
15.05 – 21.05.2020
22.05 – 28.05.2020
01.10 – 07.10.2020
15.10 – 21.10.2020
29.10 – 04.11.2020
05.11 – 11.11.2020
12.11 – 18.11.2020
  • Program

Santorini • Grecja – jak z pocztówek • Fira – fascynujące widoki na kalderę • zachód słońca w Oia • Naxos – zamek i stare miasto • Ateny i wspaniały Akropol • wieczór grecki i obiadokolacje w cenie

Galeria

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Aten samolotem rejsowym. Po przylocie spotkanie z pilotem i zwiedzanie Aten: wzgórze Akropolu z Partenonem, Erechtejonem i monumentalnymi Propylejami oraz Narodowe Muzeum Archeologiczne. Następnie przejdziemy na starożytną agorę, która począwszy od VI w p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego obejrzymy słynną świątynię Hefajstosa i portyk kolumnowy Attalosa. Podczas objazdu miasta zobaczymy zmianę warty pod Parlamentem, Stadion Panatenajski, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, następnie udamy się na spacer po Place – niegdyś najstarszej dzielnicy rzemieślniczej, a dzisiaj najbardziej romantycznej i kolorowej części stolicy Grecji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Po chwili odpoczynku wspólnie udamy się na wieczór grecki (podczas wieczoru serwowane będą potrawy kuchni greckiej oraz wino). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 30 km).
Dzień 2
Po śniadaniu przeprawa promowa z Pireusu na Santorini. Santorini to najbardziej znana i popularna wyspa Archipelagu Cyklady. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miejsc w Europie umieszczane jako punkt obowiązkowy zwiedzania Europy dla turystów z całego świata. Po południu transfer do hotelu, czas na odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 25 km).
Dzień 3
Śniadanie. Wycieczka na na wulkaniczną wyspę Nea Kameni. Przejazd do portu i przeprawa statkiem na wyspę, następnie spacer do krateru wciąż aktywnego wulkanu. Następnie powrót na statek i przeprawa na następną wyspę wulkaniczną zwaną Palea Kameni, gdzie znajdują się gorące źródła mineralne Hot Springs. Przeprawa na kolejną wyspę Thirassia, na której będzie czas wolny na samodzielne zwiedzanie wyspy lub lunch (dodatkowo płatny). Później wyruszymy w rejs wzdłuż klifów kaldery, imponującego rozmiarami dawnego stożka wulkanu wznoszącego się nad powierzchnią morza. Następnie odwiedzimy Santo Wine  – największą  winnicę na wyspie Santorini, położonej na klifach kaldery z panoramicznym widokiem na wulkan i całą wyspę. Będziemy mogli posmakować najbardziej znanych lokalnych win oraz serów przy dźwiękach greckiej muzyki. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 20 km).
Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy wyspy Fira. Wyspa Santorini jest w istocie częścią wierzchołka zatopionego w morzu wulkanu, który wybuchł w 1450 r. Wulkany, czerwone plaże, przyklejone do zbocza wulkanu małe, kolorowe domki, turkusowe morze w tle. Fira jest kwintesencją Cyklad, położone kaskadowo na wyrastających z morza stromych skałach miasto jest pełne koloru i klimatu. Spacer po mieście, następnie zjazd kolejką linową na sam dół do portu, głównie dla pięknych widoków z tego miejsca. W drogę powrotną na górę udamy się na osiołkach. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Muzeum Prehistorii Thiry, w którym znajduje się kolekcja eksponatów minojskich. Po zwiedzaniu czas wolny, proponujemy przerwę na kawę w jednej z zawieszonych nad przepaścią tawern, widok z tego miejsca nie ma sobie równych. Następnie zwiedzimy Akrotiri – zwane greckimi Pompejami. Niedawno udostępnione stanowisko archeologiczne to pozostałość świetnie zorganizowanego miasta, pochodzącego z 1600 r. p.n.e. Było to największe minojskie miasto (poza Knossos na Krecie). Miasto zastygło pod lawą i popiołem. W wielu miejscach pozostało nienaruszone. W nowoczesnym muzeum, pod dachem można zwiedzać całe ulice, zaglądać do domów, banków czy zakładów rzemieślniczych. Bogate freski zdobiły ściany domów, widać wystawy sklepów, meble, naczynia do przechowywania żywności. Następnie przeprawa promowa na wyspę Naxos. To największa spośród cykladzkich wysp. Znakiem firmowym Naxos jest Portara – kamienny portal Świątyni Apollina (VI w. p.n.e.), który wita przybyłych do portu. Następnie udamy się na piesze zwiedzanie stolicy wyspy – Naxos Chora. Zobaczymy przepiękne stare miasto, pełne wąskich uliczek, małych sklepików i tawern oraz zamkiem weneckim, gdzie wciąż jeszcze mieszkają ludzie. To właśnie stąd Marco Sanudo rządził wyspą w imieniu Wenecjan. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 5
Po śniadaniu wycieczka po najciekawszych zakątkach wyspy Naxos. Udamy się do Damalas, gdzie odwiedzimy pracownie ceramiczną Manolisa Lybertasa. Następnie przejedziemy w stronę niewielkiej miejscowości Chalki – dawnej stolicy wyspy, gdzie w fabryce Kitronu spróbujemy tradycyjnego dla tej wyspy likieru. Zwiedzimy klasztor Panagia Drosiani, który jest jednym z najstarszych kościołów wczesnochrześcijańskich na całych Bałkanach. Po zwiedzaniu zrobimy przerwę w miejscowości Apiranthos, gdzie będziecie mogli państwo pospacerować po miasteczku lub tez zjeść lunch. Zwiedzanie zakończymy wizytą w miejscu gdzie znajdowały się starożytne kamieniołomy, zobaczymy tam niedokończony posąg przedstawiający kurosa, porzucony w tym miejscu prawdopodobnie ze względu na skazę materiału. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 35 km).
Dzień 6
Po śniadaniu przeprawa promowa do Pireusu. Transfer do hotelu położonego w Atenach. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 30 km).
Dzień 7
Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot powrotny do Warszawy.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele *** – położone są zwykle poza centrami miast. Pokoje: wygodnie urządzone, 2 – osobowe, wszystkie z łazienkami i wc. Do dyspozycji gościu: w hotelu z reguły restauracja i bar. Wyżywienie: śniadania kontynentalne wzmocnione i obiadokolacje z lampką wina (w postaci bufetu lub serwowane, w zależności od hotelu). Kategoria lokalna: B, C.  Przykładowe hotele podczas objazdu:
– Ateny: hotel Dorian Inn – https://www.dorianinnhotel.com/
– Santorini: hotel Areti – http://aretihotel.com.gr/
– Naxos: hotel Coronis – http://www.hotel-coronis.gr/

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Aten, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, transfery hotel – port – hotel, przeprawy promowe, zakwaterowanie (2 rozpoczęte doby hotelowe w Atenach, 2 rozpoczęte doby hotelowe na Santorini, 2 rozpoczęte doby hotelowe na Naxos, śniadania i obiadokolacje (z lampką wina),  opiekę polskiego pilota/rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i przewodników, podatku turystycznego, wycieczek fakultatywnych, indywidualnego zwiedzania wysp, pozostałych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie wynosi ok. 150 EUR/os. + ok. 5 EUR/os za podatek turystyczny.

Realizacja: eurostarsystem.eu