Zwiedzanie 50+ Bałkany 8 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Zwiedzanie 50+ Bałkany 8 dni

10.04 - 17.04.2020 (różne terminy)
od 2615 zł/os.
Data
03.04 – 10.04.2020
10.04 – 17.04.2020
17.04 – 24.04.2020
24.04 – 01.05.2020
01.10 – 08.10.2020
08.10 – 15.10.2020
15.10 – 22.10.2020

 

 
 
● Zagrzeb – stolica ● Chorwacji Split, Trogir, Zadar, Dubrownik – najpiękniejsze miasta Dalmacji ● Mostar i Pocitelj – miasta z czasów Imperium Otomańskiego ● cud natury – Plitwickie jeziora ● Medjugorje – góra objawień ● grillowanie w gaju oliwnym ● Marija Bistrica – największe sanktuarium Maryjne w Chorwacji ● Wieczór integracyjny z muzyką na żywo
 

Galeria

 

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Zagrzebia. Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu nad morzem, czas na odpoczynek, kolacja powitalna z lampką wina, nocleg.
Dzień 2
Po śniadaniu proponujemy wyjazd do Splitu i Trogiru, jednych z najpiękniejszych miast Dalmacji. W Splicie, największym mieście regionu zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla jego burzliwe dzieje – krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Dioklecjana (III/IV w.) – jeden z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury obronnej w Europie. Wraz z rozwojem miasta dawna rezydencja cesarza wtopiła się w późniejszą zabudowę, tworząc dziś niepowtarzalne połączenie stylów architektonicznych różnych epok. Po zwiedzaniu proponujemy spacer wśród palm słynną promenadą nadmorską – Rivą. Następnie przejedziemy do Trogiru, którego zabudowa jest doskonałym przykładem ciągłości miasta. Układ ulic tej wyspiarskiej osady pochodzi z czasów greckich, a późniejsi władcy upiększyli je wyjątkowymi budynkami publicznymi, mieszkalnymi i twierdzami. Zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Trogir jako jedno z najlepiej zachowanych miast romańsko-gotyckich w centralnej Europie, został wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu w Medjugorje, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu zaczniemy dzień od zwiedzania Medjugorje, miejsca licznych pielgrzymek, gdzie w 1981 r., według świadectwa widzących, objawiła się Matka Boska. Zwiedzimy sanktuarium, a także wejdziemy na Górę Objawień. Następnie przejedziemy do Mostaru, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków, przejdziemy Starym Mostem – symbolem miasta (wpisanym na listę UNESCO). Most ten, zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana, jest jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach. Zburzony podczas wojny w latach 90-tych ubiegłego stulecia i odbudowany w ostatnich latach, obecnie znowu łączy obie strony miasta. Odwiedzimy również meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Po drodze zatrzymamy się w uroczym Pocitelju, tarasowo położonym nad rzeką Neretwą. Jest to jeden z najlepiej zachowanych zespołów urbanistycznych z okresu dominacji tureckiej na terytorium Bośni i Hercegowiny. Nad miastem górują pozostałości średniowiecznej tureckiej twierdzy wzniesionej na gruzach starożytnego rzymskiego zamku. Przejazd do hotelu w Neum, obiadokolacja, nocleg. A po kolacji zaprosimy Państwa na integracyjny wieczór z muzyką na żywo (dalmatyńską i nie tylko), przekąskami, winem i rakiją bez ograniczeń.
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd malowniczą, nadmorską trasą do Dubrownika, ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej. Po drodze czekają nas fantastyczne widoki na góry i Adriatyk. Podczas spaceru po mieście, otoczonym potężnymi murami obronnymi zobaczymy między innymi: klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV w. i Muzeum Apteki. Po zwiedzaniu polecamy panoramiczny rejs wokół murów miejskich (dodatkowo płatny). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu przejedziemy do Dalmacji Północnej, aby zwiedzić Zadar, najważniejsze miasto regionu – antyczne Forum, rotunda św. Donata, najcenniejszy sakralny zabytek Zadaru, romańska katedra św. Anastazji, spacer wybrzeżem, którym spacerował między innymi Alfred Hitchcock. Posłuchamy również wyjątkowego dźwięku organów morskich, jednej z największych atrakcji miasta. Następnie przejedziemy do gospodarstwa agroturystycznego położonego w pobliżu Zadaru. Zaprosimy Państwa na grillowanie w gaju oliwnym, przy dźwiękach dalmatyńskiej muzyki połączone z degustacją wyśmienitych lokalnych produktów i win. W zależności od terminów, jesienią czeka grupę wspólne zbieranie oliwek i winogron, a na wiosnę np. zbiory kocanki włoskiej, która ze względu na swoje właściwości lecznicze od wieków jest wykorzystywana w medycynie ludowej, a ostatnio, ze względu intensywne właściwości regeneracyjne, jest bardzo popularna w przemyśle kosmetycznym. Wspólna niezapomniana zabawa w sielskiej atmosferze dalmatyńskiego gospodarstwa. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Plitvic i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych tarasowo położonych jezior, połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7
Przejazd do Zagrzebia, stolicy Chorwacji, gdzie zobaczymy między innymi słynny plac bana Jelačića, katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Kamienną Bramę z cudownym obrazem Matki Bożej, urokliwą ulicę Tkalčićevą, Dolac – największe targowisko w mieście, gdzie można kupić produkty z całej Chorwacji. Dzień zakończymy wizytą w Mariji Bistricy, największym i najsłynniejszym sanktuarium Maryjnym w Chorwacji. Obiektem kultu w Mariji Bistricy jest późnogotycka, drewniana figura Matki Bożej datowana na koniec XV wieku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko.
Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele *** – 7 noclegów (minimum 3 nad morzem) na terenie Chorwacji lub w Bośni i Hercegowinie.

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV. Większość pokoi posiada balkon.

Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja i bar, niektóre hotele z basenem.

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (najczęśfciej bufet, rzadziej serwowane, w zależności od hotelu)

Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot do/z Chorwacji, transfer do/z hotelu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, opłaty lotniskowe, wyżywienie (śniadania, obiadokolacje, opiekę doświadczonego pilota, opiekę przedstawiciela Rainbow na lotnisku w Polsce, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NW, KL, bagażu).

Cena podstawowa nie obejmuje: Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i napiwków dla kierowców i przewodników ok. 125 EUR/os, opłaty klimatycznej ok. 1 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu. Dodatkowych napoi do posiłków oraz wydatków osobistych.

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.0/6.

Inne

UWAGA!! ZASADY KORZYSTANIA Z PROGRAMU:

2 osoby w tym samym pokoju: minimum jedna z nich musi mieć ukończone 50 lat, wiek osób towarzyszących bez ograniczeń. Ceny dla wszystkich osób z tabeli. Istnieje możliwość zakwaterowania 3 osób w 1 pokoju (na dostawce) na życzenie.

Opłata za infanta (do 2 lat) to 290 zł/tydzień

Realizacja: eurostarsystem.eu