Grecja / Uroki Korfu i dzika Albania – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Grecja / Uroki Korfu i dzika Albania

12 - 19 sie 2023 (różne terminy)
od 4400 zł/os.
  • Program

Stolica Korfu i Mysia Wyspa•Pałac Achillion• turkusowe wody zatoki w Paleokastritsa•Butrint – bałkańskie Pompeje• wycieczka jeepami 4×4 po albańskich bezdrożach• rejs na plażę Krorez• Gjirokaster (UNESCO) – miasto tysiąca schodów• baseny termalne w Permet• dla chętnych kajaki na lagunie Butrintu i rafting na rzece Vjosa• dla chętnych możliwość przedłużenia wakacji na Korfu

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Wylot na Korfu. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu na Korfu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Uwaga! W przypadku przylotu późno wieczorem w tym dniu nie ma kolacji.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicę wyspy – miasta Korfu (starówka wpisana jest na listę UNESCO). Podzielone na kilka części miasto, jest ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Zobaczymy między innymi Stary Fort, pałac św. Michała i Jerzego, Esplanadę i ratusz miejski. Spacer słynną Liston (ulicą z arkadami, przy której znajdują się eleganckie kawiarnie) do kościoła św. Spiridona Miracoulous, patrona wyspy. Kolejnym punktem programu będzie półwysep Kanoni, gdzie znajduje się wizytówka wyspy – Pontikonissi (Wyspę Mysią). Transfer do portu i przeprawa promowa do Sarandy. Zakwaterowanie w hotelu w Sarandzie, obiadokolacja, nocleg (trasa ok. 50 km w zależności od położenia hotelu).

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzimy Butrint (UNESCO) nazywany bałkańskimi Pompejami. To starożytne miasto portowe leżące na wzgórzu, z trzech stron otoczone wodą. Spacer po mieście, zobaczmy m.in. pozostałości rzymskich łaźni, agorę, amfiteatr, świątynię Asklepiosa, aleję ceremonialną oraz świątynię Minerwy. Po południu czas wolny. Dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 45 Eur/os wyprawa kajakami wzdłuż laguny i wybrzeża Morza Jońskiego od amfiteatru w Butrincie aż do zamku Alego Pashy (lunch w cenie, wyprawa trwa około 3h, poziom trudności w skali 1-5 to 2, w cenie sprzęt i wyposażenie potrzebne do pływania kajakiem; prosimy zabrać buty do wody, kremy przeciwsłoneczne, nakrycia głowy). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg (trasa ok. 50 km w zależności od położenia hotelu).

Dzień 4
Po śniadaniu wyruszymy na niezwykła przygodę albańskimi bezdrożami. Samochodami z napędem 4×4 wyruszymy z Sarandy i przejdziemy wzdłuż wybrzeża podziwiając piękną panoramę Morza Jońskiego, a towarzyszyć nam będzie przepiękna przyroda, mijać będziemy gaje oliwne, ponieważ wjedziemy na 950 m. n.p.m roztaczać się będą bajeczne widoki na góry i malownicze plaże. Po chwili relaksu i filiżance albańskiej kawy ruszymy w góry drogą prowadzącą do wsi Pilur, z której pochodzi albańskie dziedzictwo – śpiew polifoniczny – obecnie wpisany na listę UNESCO jako zabytek niematerialny. Przespacerujemy się po wsi, wejdziemy do cerkwi, poznamy mieszkańców oraz zjemy obiad złożony z lokalnych specjałów – będzie to doskonały moment, by zapoznać się z lokalną kuchnią i zwyczajami. Bezdrożami powrócimy na wybrzeże i odwiedzimy zatokę Porto Palermo, w której znajduje się twierdza Alego Paszy z TepeIeny. W pobliżu znajduje się też schron dla okrętów podwodnych, wybudowany za czasów reżimu Envera Hodży. Na jednej z uroczych plaż czas na kąpiele morskie i słoneczne, a na zakończenie wizyta na zamku Lekursi skąd rozciąga się widok na wyspę Korfu. Powrót do hotelu, obiadokolacji i nocleg (trasa ok 120 km).

Dzień 5
Po śniadaniu, z wybrzeża w Sarandzie wyruszymy w piękny rejs na malowniczą plażę Krorez, po drodze zatrzymamy się w lazurowej zatoczce, gdzie będzie można popływać w krystalicznie czystej wodzie (maski do pływania dostępne na statku). Czas wolny na plaży, a w porze lunchu zaprosimy Państwa na smaczny lokalny posiłek w tawernie. Po południu powrót do Sarandy, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 30 Eur/os) albański wieczór folklorystyczny na zamku Lekursi, w programie pokaz tańca albańskiego, występ grupy prezentującej śpiew polifoniczny (tradycja unikatowa i powoli zanikająca), w cenie poczęstunek i wino (trasa ok. 50 km w zależności od położenia hotelu).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Gjirokaster (UNESCO) – miasta tysiąca schodów i szarych dachów, mieszanki kulturowej, językowej, z niesamowitą architekturą kaskadowo ułożonych domów o dachach pokrytych szarymi łupkami z lokalnego kamienia. Następnie przejazd do Permet. Lunch (w cenie), a po nim proponujemy albo kąpiel w źródłach termalnych na rzece, której brzegi malowniczo spina kamienny otomański most albo za dodatkową opłatą (ok. 45 Eur/os) rafting na rzece Vjosa (ok. 1,5 h, stopień II, niektóre bystrza stopień III). Cały bieg rzeki Vjosa o długości 270 km jest dziki, ozdobiony pięknymi kanionami, wyspami i starorzeczami, dzięki czemu będzie to mieszanka adrenaliny z przecudną przyrodą (w cenie sprzęt i wyposażenie potrzebne do raftingu). Na rafting prosimy zabrać swoje buty do wody, kremy przeciwsłoneczne, sportową odzież do wody i ubranie na przebranie. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg (trasa ok 120 km).

Dzień 7
Po śniadaniu przeprawa promowa na Korfu. Przejazd do pałacu Achillion – jest to jedna z największych atrakcji wyspy Korfu. Pałac był letnią rezydencją cesarzowej Elżbiety Bawarskiej, zwanej Sisi – żony Franciszka Józefa – uważanej za jedną z najpiękniejszych i najbardziej ekscentrycznych kobiet Europy swoich czasów. Po zwiedzaniu przejdziemy na zachodnią część wyspy, aby zachwycić się otoczoną gajami cytrusowymi i oliwnymi zatoką Paleokastritsa. Po południu zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg (trasa ok. 70 km w zależności od położenia hotelu).

Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu:
– dla Klientów powracających do Polski – transfer na lotnisko, wylot do Polski.
– dla Klientów pozostających kolejny tydzień na Korfu – transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
– Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)

Do dyspozycji gości

w każdym hotelu recepcja, bar, restauracja

Wyżywienie

Według programu imprezy. Najczęściej: śniadanie w formie bufetu, obiadokolacje w formie bufetu lub serwowane.

Kategoria lokalna

***

Naszym zdaniem

świetna lokalizacja większości hoteli nad morzem lub nad jeziorem to miejsce wypadowe na wycieczki, a jednocześnie możliwość relaksu po zwiedzaniu

Zakwaterowanie

Hotele *** funkcjonalnie wyposażone, 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości z TV. Większość z nich posiada balkon.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), przeprawy promowe do/z Sarandy, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie według programu imprezy (śniadania i obiadokolacje w hotelach, lunch w dniach: 4,5,6), wycieczkę jeepami, rejs na plażę Krorez, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: Opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, system TGS, opłaty rezerwacyjne itp) w kwocie 95 Eur /os – pakiet płatny u pilota na miejscu. Pakiet nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie. Cena nie obejmuje też dodatkowych posiłków i napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych. Cena nie obejmuje również opłaty klimatycznej (ok 1,5 EUR/dzień/os) oraz lokalnego podatku turystycznego w wysokości 0,5 – 4 EUR/pokój/dzień (w zależności od klasy hotelu). Podatek jest płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Grecji i Albanii trwa od 01.07 do 31.08

Realizacja: eurostarsystem.eu