Fiordy, Nordkapp i Lofoty – Po Koło Podbiegunowe 13 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Fiordy, Nordkapp i Lofoty – Po Koło Podbiegunowe 13 dni

18.09 - 30.09.2021 (różne terminy)
od 8091 zł/os.
Data
12.06 – 24.06.2021
26.06 – 08.07.2021
03.07 – 15.07.2021
10.07 – 22.07.2021
17.07 – 29.07.2021
24.07 – 05.08.2021
31.07 – 12.08.2021
07.08 – 19.08.2021
14.08 – 26.08.2021
21.08 – 02.09.2021
28.08 – 09.09.2021
04.09 – 16.09.2021
11.09 – 23.09.2021
18.09 – 30.09.2021
25.09 – 07.10.2021
  • Program

Norweskie miasta – Oslo i Trondheim • majestatyczne fiordy • koło podbiegunowe • Nordkapp – tego nie zapomnisz! • Lofoty • Droga Reniferów przez Laponię • Rovaniemi – Wioska Świętego Mikołaja • dwie stolice – Helsinki i Sztokholm • super rejs promem na trasie Turku-Sztokholm

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu do Oslo-Torp na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Wylot do Oslo-Torp. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Sandefjord. Zakwaterowanie (doba hotelowa rozpoczyna się ok.14-15:00) i nocleg. Tego dnia nie ma kolacji (dotyczy Klientów, którzy wykupili pakiet kolacji).
Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Oslo. Zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem – Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźb Gustawa Vigelanda, przedstawiającymi wszystkie stadia ludzkiego życia. Dalej przejazd do centrum miasta gdzie zobaczymy m.in. główną ulicę miasta – Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Storting, czyli budynki Parlamentu oraz Ratusz (budynki oglądane z zewnątrz). Wizyta na Bygdoy – „półwyspie Muzeów”, gdzie zobaczymy unikalny skansen z budynkami z różnych regionów Norwegii i muzeum statku Fram. Następnie podziwianie panoramy Oslo ze skoczni Holmenkollen. Po zwiedzaniu przejazd trasą widokową wzdłuż jeziora Mjosa w okolice miasteczka Vinstra na nocleg. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd urzekającą górską doliną Gudbrandsdalen do miasteczka Dombas leżącego u podnóża płaskowyżu Dovre. Przejazd przez płaskowyż i dolinę Drivdalen w kierunku Trondheim. Zwiedzanie Trondheim – spacer po uliczkach starego miasta zabudowanego charakterystycznymi domami z drewnianymi fasadami, po drodze zobaczymy m.in. zabytkowy, drewniany most miejski, urokliwą dzielnicę Bakklandet oraz zwiedzimy średniowieczną Katedrę Nidaros. Czas wolny, a następnie przejazd wzdłuż fjordu na nocleg w okolicach Steinkjer. (Trasa ok. 440 km)
Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się wzdłuż jeziora Snasa i doliny Namdalen do Nordland, prowincji obfitującej w liczne jeziora. Podróż pośród górskich krajobrazów Nordland. Następnie przejazd drogą prowadzącą przez dolinę Dunderlandsdalen. Przekroczenie Kręgu Polarnego i wizyta w centrum turystycznym Polarsirkelsenteret. Przejazd przez malowniczy płaskowyż Saltfjellet, a następnie wycieczka na obserwację Salstraumen – najsilniejszego prądu pływowego świata. W cieśninie o szerokości 150 metrów i długości 3 kilometrów, gdzie łączą się 2 fiordy: Saltenfjord i Skjerstadfjord co sześć godzin przepływa 400 milionów metrów sześciennych wody z prędkością do 20 węzłów (37 km/godz.). Woda tworzy wiry o średnicy do 10 metrów i 5 metrów głębokości. Poziom wody podnosi się najgwałtowniej w czasie pełni i nowiu księżyca, a wiry można obserwować z mostu, lub z brzegu. (wycieczka uzależniona od liczby chętnych i warunków pogodowych). Dojazd na nocleg w okolicach Bodo. (Trasa ok. 580 km)
Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu (możliwy pakiet śniadaniowy), wykwaterowanie i przejazd w kierunku przeprawy promowej w Bodo skąd popłyniemy w ok. 3 godzinny rejs widokowy do znajdującego się na archipelagu lofockim miasteczka – Moskenes. Lofoty, ciągnące się 112 km wzdłuż wybrzeża, uważane są za jedno z najpiękniejszych miejsc w Norwegii. Podczas przejazdu przez archipelag zobaczymy urocze wioski z charakterystyczną architekturą (czerwone domki na palach), zatrzymamy się na pięknej, piaszczystej plaży w Ramberg w otoczeniu ostrych szczytów górskich oraz odwiedzimy muzeum Wikingów – Lofotr. Przejazd na nocleg w jednym z hoteli na Lofotach lub Vesteralen. (Trasa ok. 250 km) UWAGA !!! w niektórych terminach zamiast rejsu Bodo – Moskenes możliwa zamiana na rejs Skutvik – Svolvaer
Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd malowniczą trasą przez wyspę Hinnoya należącą do archipelagu Vesteralen będącą jednocześnie największą wyspą kontynentalnej części Norwegii. Przeprawa potężnym mostem przez Tjeldsundet na stały ląd i podróż w kierunku Narwiku – miasta słynnego z walk w czasie II Wojny Światowej, w których brali udział Polacy. Wizyta na cmentarzu wojskowym z mogiłami polskich żołnierzy. Następnie przejazd trasą widokową przez surowe tereny północnej Norwegii do miejscowości Tromso zwanego „bramą Arktyki”. To stąd w XIX i XX wieku wyruszały najbardziej znane ekspedycje polarne m.in. Roalda Amundsena, Umberto Nobile i Fridtjofa Nansena. W mieście znajduje się najdalej na północ położony uniwersytet, katedra, ogród botaniczny, a także browar. Wieczorny spacer po mieście. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Tromso. (Trasa ok. 480 km)
Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i podróż w kierunku Alta. Po drodze czekają nas 2 przeprawy promowe, a dalej trasa podróży wiedzie wybrzeżem fiordu Lyngen, gdzie podziwiać będziemy pasmo górskie Lyngen Alps, a następnie niezapomniane widoki nad fiordem Kvaenangen. Dojazd do niewielkiej osady położonej nad fiordem Jokelfjord, skąd widoczny jest jęzor lodowca Øksfjordjøkelen. Dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 500 NOK/os.) wyprawa szybką łodzią (RIB) pod jęzor lodowca. Następnie dalsza podróż wybrzeżem fiordów w kierunku Alta przez największe miasto prowincji Norwegii – Finnmark. Przejazd przez bezludne tereny Sennalandet i Breidalen w kierunku Skaidi. (Trasa ok. 380 km)
Dzień 8
Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd na Nordkapp. Trasa prowadząca do najdalej na północ wysuniętego punktu Europy, wiedzie przez dzikie tereny prowincji Finnmark, wzdłuż pięknego, rozległego Porsangerfjordu. Przejazd Nordkapptunnelen, jednym z najdłuższych podwodnych tuneli drogowych na świecie, którym dotrzemy na wyspę Mageroya, na której znajduje się Przylądek Północny. Dojazd do Honningsvag najdalej na północ położonego miasta na świecie i wizyta w Barze Lodowym. Przejazd do jednej z wiosek rybackich na wyspie na Birdsafari: rejs łodzią po Morzu Arktycznym, podziwianie ptaków (m.in. maskonury, alki, głuptaki, bieliki) zamieszkujących wyspy i skały, które tworzą rezerwat (rejs uzależniony od warunków na morzu). Następnie udamy się w kierunku Nordkapp (wjazd na teren centrum turystycznego). Spacer po Nordkapphallen ze wspaniałym widokiem na Ocean Arktyczny. Zwiedzający otrzymują specjalny certyfikat, upamiętniający wizytę w tym wyjątkowym miejscu. Powrót na stały ląd na nocleg w hotelu w Lakselv. (Trasa ok. 390 km)
Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Podróż przez Lakslev – miejscowość położoną na południowym krańcu Porsangerfjordu. Z Lakselv dalsza podróż Drogą Reniferów do lapońskiego miasta Karasjok. Po przekroczeniu granicy z Finlandią w Karigasniemi, droga prowadzić będzie nad jeziorem Inari z 3000 urzekających wysepek. Wizyta w wyjątkowym Siida – muzeum i skansenie – przedstawiającym naturę i kulturę Laponii. Dalej trasa na południe przebiega przez malowniczą fińską Laponię do Rovaniemi. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Rovaniemi. (Trasa ok. 530 km)
Dzień 10
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku wioski świętego Mikołaja znajdującej się na kole podbiegunowym. Będzie możliwość uściśnięcia ręki św. Mikołajowi i zrobienia sobie z nim zdjęcia (płatne dodatkowo: grupowe ok. 8 EUR/os, indywidualne ok. 30 EUR/os.) oraz samodzielną eksplorację wioski: odwiedziny w urzędzie pocztowy, z którego Św. Mikołaj wysyła listy do dzieci z całego świata, zakup pamiątek lapońskich. Dla miłośników reniferów – możliwość wizyty w zagrodzie tych uroczych zwierzaków i nakarmienia ich soczystą gałązką (płatne dodatkowo ok. 7 EUR/os). Następnie podróż z Rovaniemi przez pokryte lasami tereny centralnej Finlandii. Po drodze przerwa na odpoczynek w Oulu – tętniącym życiem mieście, pięknie położonym nad Zatoką Botnicką. Następnie przejazd przez krainę jezior w kierunku Jyvaskyla, miasta położonego na północnym krańcu jeziora Paijanne. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Jyvaskyla. (Trasa ok. 530 km).
Dzień 11
Po śniadaniu przejazd do stolicy Finlandii. Zwiedzanie Helsinek z lokalnym przewodnikiem – Plac Senacki, Katedra, Sobór Uspieński, Kościół w Skale, pomnik Sybeliusa i port jachtowy. Czas wolny. Następnie przejazd do portu w Turku. Ok. godz. 20:15 przeprawa promowa do Szwecji, jednym z wielkich promów pasażerskich Silja Line. Prom oferuje różnego rodzaju atrakcje – od licznych sklepów, restauracji, barów, dyskotek po występy estradowe. Nocleg na promie. (Trasa ok. 460 km).
Dzień 12
Wczesne śniadanie na promie i ok. 06:10 przypłynięcie do Sztokholmu. Wyokrętowanie, a następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem – objazd podczas którego zobaczymy m.in. budynki parlamentu, plac Gustawa Adolfa z Operą, Ratusz (z zewnątrz). Później spacer po starym mieście (Gamla Stan) z brukowanymi uliczkami wzdłuż których od kilku wieków stoją kamienice szwedzkich kupców oraz Pałac Królewski. Następnie zwiedzimy jedno z najchętniej odwiedzanych obiektów w mieście –Muzeum Vasa, poświęcone okrętowi wojennemu, który zatonął w 1628 r. i został odnaleziony w 1956 r. Dalej przejedziemy do wpisanego na listę UNESCO Pałacu Drottningholm. Ta renesansowa budowla, nazywana jest szwedzkim małym Wersalem, i do dziś mieszka tu rodzina królewska. Zwiedzimy pałac i piękny ogród. Powrót do centrum i czas wolny. Dla chętnych (za dodatkową opłatą – ok. 40 EUR/os) wizyta w wyjątkowym muzeum zespołu Abba. Czas wolny. Nocleg w okolicach Södertälje. (Trasa ok. 100 km)
Dzień 13
Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 10:00). Następnie transfery na lotnisko Sztokholm-Skavsta. Dokładne godziny transferów poda pilot Rainbow na miejscu. Wyloty do Polski.

Uwagi do programu
Uwagi do programu
– Program może ulec nieznacznym zmianom, kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele *** – w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Quality lub Scandic; na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych, (razem 11 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: wygodne pokoje 2-osobowe (możliwość dostawki; UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.

Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet)

Prom na trasie Turku-Sztokholm (Silja)– (1 rozpoczęta doba hotelowa) – to jeden z największych promów na świecie z doskonałą infrastrukturą rozrywkową. Do dyspozycji pasażerów: wewnętrzna uliczka o długości 140 m, przy której zlokalizowane są sklepy, świetne restauracje, puby, bary z karaoke, dyskoteka, kasyno oraz centrum odnowy biologicznej (sauna, jacuzzi).

Kabiny: 4 – osobowe, wewnętrzne (z łazienkami). Za dopłatą dostępne kabiny 2-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji pokoi 2-osobowych, a nie 3-osobowych) i 1-osobowe.

Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet)

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin – najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach jw. (11 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (11) oraz na promie (1 rozpoczęta doba hotelowa) oraz 1 śniadanie; program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów uczestnictwa w programie zwiedzania (kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, rejsu Birdsafari, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków, systemu Tour Guide) – orientacyjny koszt to: Norwegia – ok. 2300 NOK/os., Szwecja i Finlandia – ok. 100 EUR/os. (płatne na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: rejs łodzią RIB Jokelfjord – ok. 500 NOK/os., muzeum zespołu Abba ok. 40 EUR/os. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków, zdjęć u Św. Mikołaja i innych wydatków osobistych.

Możliwość dokupienia 11 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku; w tym kolacja na promie Silja Turku – Sztokholm – w formie bogatego bufetu z napojami bezalkoholowymi oraz piwem i winem).Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6.

Realizacja: eurostarsystem.eu