Kosovo / Teraz Kosovo! – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Kosovo / Teraz Kosovo!

03 - 10 sie 2023 (różne terminy)
od 2980 zł/os.

Tara – najgłębszy kanion Europy • Kosowo – Patriarchat w Peci • Priština • Prizren • malownicza Šar Planina • Malowany Meczet w Tetovie • Skopje • Kanion Matka • Ohrid • Tirana • Jezioro Szkoderskie z twierdzą Rozafy

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Podgoricy samolotem czarterowym. Po przylocie transfer do hotelu w Czarnogórze. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyjazd w kierunku Parku Narodowego Durmitor, wpisanego na listę UNESCO. Następnie przejazd nad Jezioro Czarne, które jest jednym z najbardziej malowniczych jezior w tym regionie, położonym bajecznie pomiędzy szczytami najwyższego masywu Czarnogóry. Niezapomnianych wrażeń dostarczy nam widok z mostu rozpiętego między ścianami najgłębszego w Europie kanionu rzeki Tary, która nazywana jest Łzą Europy, ze względu na czystość wody. Następnie obfitujący w malownicze pejzaże przejazd w kierunku Kosowa. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Zwiedzanie Patriarchatu w Peci, położonego u wrót wąwozu Rugowy, gdzie podziwiać będziemy ikonę serbskiego prawosławia, zabytkową cerkiew z XIV w., wyróżniającą się nietypową konstrukcją oraz pięknie zachowanymi freskami. Następnie przejazd do Prištiny, stolicy Kosowa, zobaczymy m.in. futurystyczną bryłę biblioteki, miejską promenadę, pomnik Skanderbega, oraz barwny pomnik Newborn – pochodzący z 2008 r. symbol ogłoszenia niepodległości Kosowa. Dalej odwiedzimy Graczanicę – jeden z kosowskich monastyrów wpisanych na listę UNESCO. Przejazd do Prizrenu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Prizrenu, najbardziej malowniczego i wielokulturowego miasta w Kosowie, nad którym góruje bizantyjska twierdza Kalaja. Podczas spaceru wąskimi uliczkami centrum nadającymi mu orientalny charakter zobaczymy m.in. meczet Sinan Paszy, czy cerkiew św. Jerzego. Przejdziemy też przez XVII-wieczny kamienny most turecki oraz Szadrawan – ulubione miejsce spacerów i wypoczynku tutejszych mieszkańców. Po spacerze przejazd w kierunku granicy z Macedonią przez zachwycające przyrodą pasmo górskie Šar Planina. Po dotarciu do stolicy Macedonii – Skopje, zwiedzanie Starego i Nowego Miasta połączonych Kamiennym Mostem. Stara Čaršija – dawny turecki bazar położony u stóp wzgórza z twierdzą Kale. To orientalna w charakterze plątanina uliczek z warsztatami, meczetami i łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami. Tu znajduje się też Dom Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Skopje, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do Kanionu Matka – najpiękniejszego w Macedonii, utworzonego na rzece Treska w pobliżu stolicy, Skopje. Rejs łódkami, oraz zwiedzanie jaskini. Przejazd do Tetova, miejscowość słynie z unikatowego meczetu Šarena Džamija, czyli Malowanego Meczetu. Jego elewacja, a przede wszystkim wnętrze, jest niezwykle bogato pokryte malowidłami o bardzo intensywnych barwach i różnorodnych wzorach. Przejazd widokową trasą wzdłuż Kanionu rzeki Radika przez Park Narodowy Mavrovo. Odwiedzimy także słynącą z proklamowania samozwańczej „republiki” i hucznego karnawału, wioskę Vevčani. Chwila oddechu nad Vevčanskim Potokiem. Przejazd do Ochrydy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych Wieczór Macedoński z folklorem (ok.30 EUR).

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Ochrydy (UNESCO). Podczas spaceru zobaczymy m.in. antyczny teatr, zwiedzimy cerkiew św. Bogurodzicy Perivlepta z cennymi freskami oraz wzgórze Plaošnik. Nad miastem góruje malowniczo Twierdza cara Samuela. Zwiedzanie zakończy pocztówkowy widok na cerkiewkę św. Jovana Kaneo, usytuowaną na wysokim klifie ponad wodami jeziora. Popołudnie wolne na kąpiel w szmaragdowym Jeziorze Ochrydzkim, a dla chętnych wycieczka – rejs statkiem do monastyru św. Nauma, mistycznego miejsca, gdzie według legendy przykładając ucho do grobowca można było usłyszeć bicie serca świętego. Znajdziemy się także w niesamowitym miejscu, gdzie słychać jedynie odgłosy przyrody. To rezerwat źródeł rzeki Czarny Drim. Po drodze zwiedzimy też prehistoryczną osadę na wodzie w Zatoce Kości (koszt ok. 39 EUR). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd w kierunku Albanii, przez miasto o tureckiej nazwie Elbasan położone nad rzeką Szkumbin, rozdzielającą Albanię na część północną i południową. Udamy się do stolicy i największego miasta Albanii – Tirany. Spacer po nim rozpoczniemy od Placu Skanderbega – największego bohatera narodowego Albanii. W sercu współczesnej Tirany znajduje się najstarszy zabytek stolicy – XVIII-wieczny meczet Ethnem Beya. Ponadto zobaczymy Piramidę (kiedyś mauzoleum Envera Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy oraz tzw. Blok – teren niedostępny dla zwykłych obywateli w czasie reżimu komunistycznego. Następnie odwiedzimy miasto Szkodra, gdzie odwiedzimy owianą legendą twierdzę Rozafy, majestatycznie usadowioną na wzgórzu, z którego rozciąga się przepiękny widok, nie tylko na leżące u jej stóp miasto, ale też na największe na Bałkanach malownicze jezioro Szkoderskie, podzielone między sąsiadujące ze sobą Albanię i Czarnogórę. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Śniadanie , wykwaterowanie z hotelu, transfer: – dla Klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu – przejazd do wybranego hotelu i pobyt, a 15 dnia wylot do Polski, – dla Klientów powracających do Polski – transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym. (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 1350 km).

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. – Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych. – Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego BIOMETRYCZNEGO lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Podgoricy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu, (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Czarnogórze) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide) – 83 EUR/os, płatne pilotowi na miejscu.

 

TERMINY 

27 kwi – 04 maj 2023
04 – 11 maj 2023
11 – 18 maj 2023
18 – 25 maj 2023
25 maj – 01 cze 2023
01 – 08 cze 2023
08 – 15 cze 2023
15 – 22 cze 2023
22 – 29 cze 2023
29 cze – 06 lip 2023
06 – 13 lip 2023
13 – 20 lip 2023
20 – 27 lip 2023
27 lip – 03 sie 2023
03 – 10 sie 2023
10 – 17 sie 2023
17 – 24 sie 2023
24 – 31 sie 2023
31 sie – 07 wrz 2023
07 – 14 wrz 2023
14 – 21 wrz 2023
21 – 28 wrz 2023
28 wrz – 05 paź 2023
 

 

 

Realizacja: eurostarsystem.eu