Kolonia żeglarska pod namiotami & Ahoj! Przygodo! 7 – 12 lat – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Kolonia żeglarska pod namiotami & Ahoj! Przygodo! 7 – 12 lat

07.07 – 14.07.2019 (różne terminy)
od 899 zł/os.
Ceny są orientacyjne i dynamicznie się zmieniają. Dla potwierdzenia aktualnej ceny prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
KIERUNEK: MAZURY, OLSZTYNEK – PERKOZ
WIEK: 7 – 12 lat
CENA 899 zł

TERMINY:

30.06 – 07.07.2019

07.07 – 14.07.2019

14.07 – 21.07.2019

http://wakacjezprzygoda.pl/wp-content/uploads/2018/10/DSC_0210-768x511.jpghttp://wakacjezprzygoda.pl/wp-content/uploads/2018/10/DSC_0211-768x511.jpg

Program kolonii

*program jest realizowany przez odpowiednio wykwalifikowaną kadrę instruktorska i wychowawców

Ahoj! Przygodo!

Aghrrr Szczury lądowe!

Pora zakasać rękawy i wyruszyć w podróż po nowe przygody i wyzwania!
Tylko z Nami, odbędą się praktyki na łajbach wszelkiego gatunku!
Nauczymy Was fechtunku pirackiego i tworzenia zabawy jakiej nigdy dotąd nie znaliście!
A poprowadzą Was kapitanowie, którzy bezpiecznie doprowadzą Was do końca tej wyprawy.

Perkozowe Wilki Morskie

 

 

Sailing & Water Fun

Żeglarski i wodny blok programowy, obejmujący zajęcia z instruktorami żeglarstwa, ratownikiem WOPR i wychowawcami.

 

– ABC żeglarstwa (2 h) – każdy dobry marynarz zna swoją łódź od podszewki, także i wy poznacie wszystkie elementy budowy łodzi, jak się na niej zachowywać, jak o nią dbać by służyła dobrze podczas całej wyprawy. Odkryjecie tajniki pływania na łajbach żaglowych takich jak DZ, omega i optymist.

– nauka węzłów (1h) – dobrze związana linka nie tylko łączy poszczególne elementy łodzi, może niejednokrotnie uratować życie, a także Kapitanowie nauczą Was magicznych sztuczek, które urozmaicą czas wolny.

– zajęcia pływackie, zawody i turnieje w pływaniu, nauka skoków do wody (2 h)  – Pływanie na łajbie to jedno, ale najważniejsze to nie bać się wody. Pomożemy Wam oswoić się z tym żywiołem, a także doszlifować znane już umiejętności, co by nie wypaść gorzej od Jacka Sparrowa.

– pływanie na deskach windsurfingowych, skoki do wody, nauka utrzymania równowagi (3 h) najbardziej lubiane zajęcie naszych piratów, gdzie jest zgoda Kapitana na przeróżne wygłupy na głębokiej wodzie. Oczywiście sprawne kapoki są obowiązkowe.

– żeglowanie na Omegach (podstawy, utrzymanie kursu, zwroty, zawody) (2 h)  – Omega to jacht dwumasztowy, idealny do regat pomiędzy załogami. Łajba ta pomieści do 5 osób, a kierowanie nią bywa ekstremalne.

– żeglowanie na Optymistach (podstawy, utrzymanie kursu, zawody) (2 h) – Łódka zwana wanną, z przeznaczeniem dla jednego żeglarza. Niepozorna, ale bardzo ciekawa w obsłudze. Przypadnie Wam do gustu,

– kajakowanie + zawody (1,5 h) – Mówi się, że byle który szczur lądowy umie pływać kajakiem, ale po naszym szkoleniu, każdemu cwaniakowi utrzecie nosa.

rejs łodzią DZ po jeziorze Plusznym (1,5 h) – Kapitan Kristof ma dla Was przygotowanych kilkanaście morskich opowieści. Postraszy krokodylami, rozkołysze łajbą, którą pokochacie.

– zabawa w bitwę morską pomiędzy załogami (1 h) – kulminacyjny punkt w morskiej przygodzie to bitwa pomiędzy załogami. amunicją będzie woda, a kto wygra? Ten który będzie miał jak najmniej wody w łajbie!

– Piratgeddon (1 h) – nasza definicja chrztu na prawdziwego Kamrata i Wilka Morskiego. Będzie bezpiecznie ale i zabawnie.

 

Pirates games

Bloki sportowych zajęć programowych. Wszystkie zajęcia odbywają się na zasadzie współzawodnictwa oraz teambuildingu, a także integracji grup w formie zabawy.

 

– Mega piłkarzyki (2 h) Znacie z pewnością tę klubową grę towarzyską. W Naszej wersji to Wy jesteście pionkami. Wspólny cel? Wygrać mecz!

– Mopohokej (1h) Nie ma lepszej zabawy zarówno na słoneczny jak i deszczowy dzień. Cali w pianie toczycie grę w innego lecz bardzo atrakcyjnego hokeja.

– gladiatorzy (1h) W tej rozgrywce, nie wystarczy tylko siła, liczy się spryt prz unikaniu uderzeń ze strony przeciwnika. Jednak nie bójcie się, lądowanie będzie na miękko.

– sumo (1h) Walka na macie, w stroju japońskiego mistrza sumo, który krępuje nieco ruchy.

– strzelnica łucznicza(1 h)  Poznajcie każdy element łuku i strzał, zdobądźcie umiejętności, których pozazdrości Wam sam Robin Hood.

– piłka plażowa (1 h) Plażing i smażing to nie tylko leżing, można opalać się równiez poprzez turniej w plażowej piłce siatkowej.

– leśna piłka nożna (1 h) Gra w gałę, na standardowym boisku, jednak w scenerii wysokie sosny. 

– turniej w badmintona (1 h) Jeszcze nie tenis, ale dostarcza również podobnych emocji. Gratka dla tych, którzy niekoniecznie widzą siebie ganiających za piłką nożną.

– slackline (1 h) Zapytacie po co piratowi umiejętność chodzenia po linie? Łapanie równowagi na łajbie, chwytanie za wanty to iście cyrkowe sztuki. Przygotujemy Wam podkład pod tę nową zabawę.

– rozgrywki inne niż wszystkie (8 h):  przeciąganie liny, studnia, bieg na skrzynkach, spodnie trzyosobowe, skoki w worku, mega bierki, kubb, mega jenga, wielonarty, budowanie wieży

 

Przystanek: Tortuga

Czas zejść z łajby, odetchnąć i się zrelaksować w gronie przyjaciół. Bloki rekreacyjnych i integracyjnych zajęć programowych.
W portowym mieście Tortudze, jest wiele miejsc, które warto odwiedzić i wydać ostatnie talary.

 

– Escape Room (1 h) – odwiedźcie pokoje zagadek, z których trzeba się wydostać w określoną ilość minut.

– Holi Festival (1 h) – przechodząc przez hinduską dzielnicę wyjdziecie kolorowi, obsypani różnymi proszkami w rytmach egzotycznej muzyki.

– Master Chef (1 h) – jedna z tutejszych knajpek oferuje konkursy w gotowaniu. Sprawdzicie swoje umiejętnośc?

– Animators  (4 h) – ekipa, która ucharakteryzuje Was na prawdziwych piratów, nauczy sztuczek magicznych w zabawianiu towarzyszy podróży, zapoznają Was też z gwarą piracką. Dla prawdziwych śmiałków zrobią tatuaże z henny.

– Hawaii Disco (2 h) – pobyt w Tortudze nie może odbyć się bez imprezy z zabawami typu limbo, karaoke, pokazów tanecznych.

– kino pod gwiazdami (4 h) – projekcja ulubionych filmów w plenerowym kinie leśnym

– mega planszówki (1 h) – pirackie zabawy są w wielki formacie, tak jak i tradycyjne gry planszowe np. chińczyk, warcaby czy twister

– games room (x box, lego, kominek, książki, gry karciane, ping pong, planszówki, bum bum rurki) – coś dla fanów indywidualnego odpoczynku

– ogniska (2 h) – najlepsze chwile, by z nowo poznanymi przyjaciółmi wspólnie porozmawiać, pośpiewać i pograć w gry nad wodą, gdzie obok pali się ogromne ognisko. Nie zabraknie tam kiełbasek i pianek.

 

Hola! Aventura!

Witaj Przygodo! Wyrusz, rozpoznaj, dotknij, spróbuj, znajdź i wróć z nowym bagażem doświadczeń.

 

– kopalnia złota (1 h) – zatrudnij się w kopalni złota, znajdź jak najwięcej tego kruszcu i wymień na złote talary.

– bieg na orientację (1 h) – w jak najkrótszym czasie, znajdź wszystkie lampiony, pokonaj przeciwników

– samarytanka (2 h) – na początku tej wyprawy poznasz podstawy udzielania pierwszej pomocy, potem czeka na Ciebie test w formie uratowania życia jednemu z kompanów.

– wycieczka rowerowa (2 h) – każdy dobry pirat doskonale zna miejsca w których przebywa, poznaj wszystkie nowe szlaki, znajdź ten, który pomoże ci sprytnie przechytrzyć wrogów.

– nauka przetrwania (2 h) – czasami nawet wśród piratów bywa krucho z talarami, brakuje noclegi i pożywienia. Przygotujemy Ciebie na tę ewentualność.

– Gry fabularyzowane (3h) – trzy różne przygody, każdą będziecie odkrywać w swoich załogach. Która jako pierwsza rozwiąże zagadki i wygra tajemniczy kuferek?

Kto ukradł złotą perłę?

Gdzie jest Nemo?

Spadkobierca Kapitana Haka.

 

Program fakultatywny:

Możliwość wykupienia dodatkowych zajęć programowych.

*zajęcia fakultatywne odbędą się przy zarezerwowaniu przez przynajmniej 10 osób na dany program. Informacja o odbyciu się danych zajęć zostanie przesłana na 21 dni przed planowanym turnusem.

Pakiety zajęć fakultatywnych

  • wszystkie – 350 zł
  • atrakcje na ośrodku 85 zł
  • wycieczki – 260 zł

 

Bubble Football – 45 min

Zabawa w piłkę nożną, w której każdy z uczestników zostaje umieszczony w ogromnej kuli z powietrzem.

Koszt: 25 zł / osoba

 

Podróż do przyszłości – zajęcia krótkofalarskie – 3 h (teoria plus gra)

Zajęcia z instruktorem, specjalistą w komunikowaniu się za pomocą telefonów radiowych. Uczestnik zajęć pozna tajniki posługiwania się profesjonalnym sprzętem, a także weźmie udział w grze terenowej z użyciem tych urządzeń.

Koszt: 15 zł /osoba

 

Wojna Czerwonobrodego – paintball gra – 45 min

Zajęcia z instruktorem. Gra taktyczna w tradycyjny paintball, na specjalnym ogrodzonym polu paintballowym.

Gra dla uczestników od 10 roku życia. Rodzice bądź opiekunowie zobowiązani są dostarczyć odpowiednie zgody na możliwość gry swoich podopiecznych.

Koszt: 30 zł / os

 

Hop siup Sparrowa – zjazd tyrolski

Atrakcja naszego mini parku linowego. Zjazd ponad 100 m. po linie.

Koszt: 15 zł/ os

 

Wspinaczka na Górę Marzeń – skrzynki alpejskie

Atrakcja naszego parku linowego. Zabawa polega na ustawieniu jak największej ilości skrzyń jedna na drugą, jednocześnie stając na ostatniej z nich. Po rozbiciu skrzyń czeka na uczestników bujanie się na linie.

Koszt: 10 zł / os

 

Pakiet Hop Siup Sparrowa na Górę Marzeń – Tyrolka + skrzynki

Koszt– 20 zł / os

 

Piracki strzelec – Paintball strzelnica – 50 min

Uczestnicy zostaną przeszkoleni z podstaw i sekretów strzelania z broni paintballowej przez uczestników ogólnopolskich zawodów paintballowych.

Koszt: 15 zł /os.

 

Kopernikowy Podbój Olsztyna – jednodniowa wycieczka autokarowa – cały dzień

W programie jest pobyt w parku trampolin 7 Jump Street, zwiedzanie i zdobycie Obserwatorium Astronomicznego w Olsztynie, gra w paintball laserowy na hali Laser Tag XArena oraz wizyta w Papugarni.

Uczestnicy otrzymają suchy prowiant na czas wyjazdu do Olsztyna, po powrocie ciepłą obiadokolację.

W programie jest możliwa wizyta w McDonalds, zakupy indywidualnie.

Koszt: 150 zł / os

 

Port Royal – wycieczka do aquaparku Warmia w Pluskach 3h

Koszt: 130 zł / os

 

 

 

Przykładowy program dnia:

7.00   Pobudka

Toaleta poranna

Zaprawa poranna

7.30   Śniadanie

8.00   Sprzątanie pokojów

8.30   Bloki programowe

13.00  Przerwa obiadowa

Games room

Możliwość kontaktu telefonicznego rodzica z dzieckiem

15.00  Bloki programowe

19.00  Kolacja

20.00  Zajęcia wieczorne*

22.00  Toaleta wieczorna

Cisza nocna

*możliwa organizacja wieczornych zajęć w godzinach nocnych, np. seanse, dyskoteki, gry nocne.

 

INFORMACJE DODATKOWE

ZAKWATEROWANIE
OŚRODEK PERKOZ – Położony nad jeziorem Plusznym w Olsztynku , namioty 10-os typu NS, łóżka polowe, materace, koce, półki w namiotach, pełny sanitariat (łaźnie i WC). Na terenie obiektu: miejsce na ognisko, sklepik, sala do zajęć, sprzęt sportowy, sprzęt do pływania, boisko do gier zespołowych.

WYŻYWIENIE
Śniadanie, obiad, kolacja w formie bufetu. Podwieczorek serwowany. Napoje dostępne przez cały dzień.

WYJAZDY
Koszt dodatkowy
Połączenia antenowe wg trasy POLSKA.

POŁĄCZENIA ANTENOWE –  POLSKA 
Miasto Cena (PLN)
Bydgoszcz 144
Elbląg 124
Gdańsk 124
Gdynia 124
Katowice 184
Koszalin 144
Kraków 184
Lublin 144
Łódź 144
OlsztynPoznań 44144
Rzeszów 184
Słupsk 184
Szczecin 184
Toruń 124
WarszawaWrocław 124184

Godziny i miejsca wyjazdów na kolonie i obozy w Polsce zostaną podane 5 dni przed wyjazdem

ŚWIADCZENIA W CENIE
7 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie NNW, realizacja programu rekreacyjnego, żeglarskiego, turystycznego i sportowego, opieka wychowawców, opieka medyczna, kadra instruktorów żeglarstwa, koszulka, ratownik WOPR,

UWAGI
Uczestnicy kolonii powinni posiadać:
legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie sportowe i strój sportowy.
Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 150 zł).

Realizacja: eurostarsystem.eu