Francja / Szwajcaria – Sabaudia – Lichtenstein – Zamożna Helwecja Comfort – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Francja / Szwajcaria – Sabaudia – Lichtenstein – Zamożna Helwecja Comfort

20 - 26 lip 2024 (różne terminy)
od 2690zł/os.

2 noclegi tranzytowe – bez nocnych przejazdów!

WYJAZD CAŁA POLSKA

 

Wodospady Renu i Stein Am Rhein • Zurich – miasto bankierów • Genewa – siedziba ONZ i miasto pokoju • fabryka serów w Gruyeres• Berno – świat niedźwiedzi • Lucerna nad Jeziorem Czterech Kantonów • przełęcz Jungfrau z lodowcem Aletsch • kurort Chamonix – Mont Blanc – dach Europy • Annecy – Wenecja alpejska • Liechtenstein – maleńkie państwo Europy • 2 noclegi tranzytowe – bez nocnych przejazdów!

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Nocleg tranzytowy na terenie Czech, Austrii lub Niemiec. Przyjazd późnym wieczorem. (Trasa od granic Polski ok. 1000 km).

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na zwiedzanie. Zobaczymy Wodospady Renu z największym wodospadem w Europie i odwiedzimy miasteczko Stein am Rhein ze średniowieczną starówką. Następnie przejazd do Zurichu. Zwiedzanie starego miasta leżącego nad brzegiem rzeki Limmat: piękne mieszczańskie kamieniczki, pasaże handlowe, kręte uliczki, liczne fontanny, których jest podobno ponad 1100, elegancka Bahnhofstrasse, urocze Jezioro Zurychskie, kościół Fraumünster z witrażami Marca Chagalla oraz katedra Großmünster (zwiedzanie z zewnątrz). Nocleg w okolicach Zurichu. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Całodzienna wycieczka w Alpy Berneńskie: przejazd do podnóża Jungfrau (4158 m n.p.m.). Wjazd kolejką szynową na przełęcz Jungfraujoch (3454 m n.p.m.) – trasa o długości ok. 10 km wykuta jest w litej skale, a podróż dostarcza pasażerom niecodziennych wrażeń. Na górze zwiedzić można Pałac Lodowy, czyli labirynt z różnorodnymi rzeźbami wykutymi w lodzie. Zjazd również kolejką szynową do jednej z dwóch miejscowości: Grindelwald Grund lub Lauterbrunnen. Następnie dla chętnych (dodatkowo płatne ok. 22 CHF/os) możliwość podziwiania „Dudniących Wodospadów” Trümmelbach, które ukryte są w skale, a nazywane dudniącymi, ze względu na dźwięk roznoszący się dookoła. Zwiedzanie rozpoczynamy od poziomu numer 5, na który wjedziemy windą. Następnie spacer schodami do poziomu 10. Na końcu powrócimy do poziomu 5 i przejdziemy wśród 4 dolnych wodospadów. Uwaga! Należy zabrać cieplejszą odzież: kurtkę przeciwdeszczową i buty (zimowe) z antypoślizgową podeszwą. Nocleg w hotelu w okolicach Annecy, Annemasse lub Genewy. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Chamonix. Wjazd najdłuższą na świecie kolejką linową na Aquille di Midi (3842 m n.p.m.) – szczyt położony u podnóża Mont Blanc. Znajduje się tutaj kilka tarasów widokowych, skąd roztaczają się malownicze widoki na pobliskie szczyty i pasma górskie (ten punkt programu jest realizowany przy sprzyjających warunkach pogodowych). Następnie przejazd w kierunku Annecy. Po drodze możliwość wejścia do „Gardzieli rzeki Fier” (dodatkowo płatne ok. 11 EUR/os) – przejdziemy wśród skał pomostem przytwierdzonym do skalnej ściany wąwozu, 30 m nad poziomem rzeki Fier. W trakcie spaceru zaobserwujemy wodę drążącą skały, która w punkcie kulminacyjnym przebija się przez wąską gardziel rzeki. Przyjazd do Annecy, zwanego alpejską Wenecją, w którym zobaczymy mennicę Palais de Isle i przepiękną starówkę. Dla chętnych (za opłatą ok. 17 EUR/os) godzinny rejs po jeziorze Annecy, malowniczo ulokowanym wśród górskich masywów i licznych małych miasteczek. W trakcie rejsu zobaczymy m.in. zamek baronów Menthon oraz opactwo Duingt. Statek posiada dwa pokłady – zamknięty i odkryty. Rejs odbywa się niezależnie od pogody. Powrót na nocleg do hotelu w okolicach Annecy, Annemesse lub Genewy. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Genewy – europejskiej siedziby ONZ. Zobaczymy m.in: stare miasto z placem de Bourg de Four, katedrę św. Piotra, w której wygłaszał kazania Kalwin, promenadę des Bastions z pomnikiem reformacji, słynny zegar kwiatowy, jezioro Genewskie i największą na świecie fontannę Jet d’Eau (słup wody wznoszący się na wysokość 140 m). Przejazd i spacer po promenadzie Montreaux, stolicy Riwiery Szwajcarskiej. Po południu wyjedziemy w stronę Berna, po drodze wstępując do malowniczej miejscowości Gruyeres, gdzie odwiedzimy fabrykę słynnego sera szwajcarskiego. Dla chętnych obiadokolacja z fondue oraz lampką wina (dodatkowo płatne u pilota ok. 31 CHF/os). Nocleg w hotelu w okolicach Berna, Fribourga lub Lozanny. (Trasa ok. 200-250 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Berna, stolicy Szwajcarii, w programie między innymi starówka zabudowana mieszczańskimi kamieniczkami z licznymi podcieniami, dom Alberta Einsteina, wieża zegarowa, katedra z najwyższą w Alpach wieżą i budynki parlamentu. Przejazd do Lucerny i zwiedzanie miasta: spacer nad Jeziorem Czterech Kantonów, stare miasto – Altstadt i słynny ponad 660-letni drewniany most Kapellbrucke. Dla chętnych rejs po Jeziorze Czterech Kantonów (dodatkowo płatny ok. 29 CHF). Wieczorem przejazd na nocleg w okolice Innsbrucka lub Monachium. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd przez terytorium Niemiec, Austrii i Czech Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. (Woszczyce ok. 19:00). (Trasa do granic Polski ok. 1000 km).

Uwagi do programu
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, bar, WC i video), zakwaterowanie w hotelach: 6 rozpoczętych dób hotelowych, 6 śniadań kontynentalnych, program turystyczny j.w, opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide System, taksy turystycznej, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. (kwota w programie Szwajcaria – ok. 215 CHF/os oraz Francja – ok. 85 EUR/os (płatne na miejscu u pilota), taksy turystycznej ok. 11 CHF/os i 11 EUR/os (płatna w hotelach na miejscu). Imprezy fakultatywne: Szwajcaria – ok. 22 CHF/os, Francja – ok. 36 EUR/os, rejs po jeziorze Czterech Kantonów – ok29 CHF/os. Koszt kolacji regionalnej fondue ok. 31 CHF/os

TERMINY

Galeria
Realizacja: eurostarsystem.eu