Sylwester w Rzymie (7 dni) – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Sylwester w Rzymie (7 dni)

29.12 - 03.01.2020
od 1732 zł/os.

29.12 – 03.01.2020

SYLWESTER W RZYMIE AUTOKAREM – COMFORT • 6 dni • Romantyczna Wenecja • Koloseum • Forum Romanum i Kapitol • Watykan i papieskie Urbi et Orbi • Padwa – Uniwersytet i św. Antoni • Kolacja sylwestrowa w restauracji w centrum Rzymu

Dzień 1 – 29.12.
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię, po drodze planowane są krótkie postoje. Późnym wieczorem zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Udine (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 950 km).
Dzień 2 – 30.12.
Śniadanie, przejazd do Wenecji na Tronchetto, następnie rejs barką turystyczną na Plac św. Marka. W dalszej części programu spacer po centrum miasta: Bazylika św. Marka, wieża Campanile – najwyższa budowla w mieście, skąd można podziwiać uroki całej Wenecji, a także Most Westchnień, Wieża Zegarowa i Dzielnica Rialto ze słynnym mostem na Kanale Grande. Po południu przejazd do hotelu w ok. Rzymu. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 640 km).
Dzień 3 – 31.12.
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Watykanu, gdzie będziemy zwiedzać słynne Muzea Watykańskie oraz odwiedzimy Bazylikę św. Piotra. Czas wolny na zakupy, następnie powrót do hotelu, przygotowanie do Sylwestra. (Trasa ok. 320 km). Około 20:00 wyjazd do centrum Rzymu na kolację sylwestrową w restauracji (za dopłatą) lub powitanie Nowego Roku na ulicach „wiecznego miasta” (przejazd autobusem w cenie pakietu, powrót autokarem do hotelu ok. 03:00 w nocy).
Dzień 4 – 01.01.
Po śniadaniu przejazd na nabożeństwo noworoczne w Watykanie zakończone błogosławieństwem Urbi et Orbi. Następnie spacer po Rzymie w programie: Plac Navona, Panteon, Schody Hiszpańskie, Plac Wenecki, Kapitol. Spacer zakończymy przy Koloseum i Forum Romanum (podziwiane z zewnątrz). Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 220 km).
Dzień 5 – 02.01.
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Padwy. Spacer po mieście, podczas którego odwiedzimy słynny uniwersytet oraz Bazylikę św. Antoniego. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Udine. Zakwaterowanie i nocleg (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 450 km).
Dzień 6 – 03.01.
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych (Woszczyce ok. 19:00). (Trasa ok. 840 km).
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

Zakwaterowanie na objeździe
Położenie:

Hotele *** – stylowe, położone w okolicach miast (40-60 km do centrum), w miastach satelickich, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 5 rozpoczętych dób hotelowych: nocleg tranzytowy na terenie Włoch/ Udine (2), Rzym/ Fiano Romano/ Fiuggi (3).

Zakwaterowanie:

Hotele *** – stylowe, położone w okolicach miast (40-60 km do centrum), w miastach satelickich, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 5 rozpoczętych dób hotelowych: nocleg tranzytowy na terenie Włoch/ Udine (2), Rzym/ Fiano Romano/ Fiuggi (3).

Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami. Ponadto telefon, TV Sat., minibar (konsumpcja płatna dodatkowo) i sejf.

Do dyspozycji gości:
recepcja, restauracja, bar. Hotel akceptuje karty kredytowe.

Pokoje:
2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami. Ponadto telefon, TV Sat., minibar (konsumpcja płatna dodatkowo) i sejf.

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna:
***

Wizy
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz w celu weryfikacji.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, bar, klimatyzacja, video), zakwaterowanie w hotelu ***, 5 rozpoczętych dób hotelowych, 5 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (2), program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (w tym rejsu barką turystyczną i gondolami w Wenecji oraz metra w Rzymie), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych na terenie Włoch oraz kolacji sylwestrowej. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 175 EUR płatne pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 10 EUR (płatne bezpośrednio w hotelu), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz kolacji sylwestrowej.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 10.07.2019 r. i mogą ulec zmianie.

Kolacja sylwestrowa Zorganizowana w tradycyjnej włoskiej restauracji. Menu: aperitif, zimne i ciepłe przekąski, 2 dania główne, deser (ciasto lub owoce). Butelka wody mineralnej i 0,5 litra wina na osobę. O północy lampka wina musującego. Po północy ciepła przekąska. Pozostałe napoje płatne dodatkowo.

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 3.0/6.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu