Sylwester w Pradze 5 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Sylwester w Pradze 5 dni

30.12 - 03.01.2020
od 1 331 zł/os.

Termin wycieczki
30.12 – 03.01.2020

Program

 •Słynny Most Karola • Hrad – Zamek Królewski • Mała Strana • zabytkowe Stare Miasto • Dla chętnych zabawa sylwestrowa w hotelu (za dopłatą) • Przejazd do Pragi w trakcie dnia

Dzień 1 – 30.12

Wyjazd z Polski wg rozkładu Europa Środkowa dla wygodnych. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w okolicach Pragi, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2 – 31.12

Po śniadaniu wyjazd do Pragi na zwiedzanie stolicy Republiki Czeskiej. Zobaczymy Vaclawskie Namesti – piękną aleję z ciekawą zabudową secesyjną. Starymi uliczkami dotrzemy do Rynku Staromiejskiego: przepiękne kamienice, Ratusz, Kościół Marii Panny przed Tynem, pomnik Jana Husa oraz kościół św. Mikołaja. Następnie przejście przez dzielnicę Żydowską Josefov: Staro-nowa Synagoga, zbudowana w XIII w., Synagoga Wysoka oraz cmentarz, będące śladami dawnego getta żydowskiego. Dla chętnych obiadokolacja w restauracji w centrum (dodatkowo płatna), czas wolny. Powrót do hotelu i przygotowanie do zabawy sylwestrowej w restauracji hotelowej (dla osób, które zakupiły kolację sylwestrową), dla pozostałych osób transfer w okolice Rynku Starego Miasta lub Placu Wacława, gdzie zwyczajowo organizowany jest plenerowy wieczór sylwestrowy. UWAGA: w noc sylwestrową na ulicach Pragi obowiązuje zakaz spożywania alkoholu w opakowaniach szklanych. Wspólny powrót do hotelu (ok. 02:00 nad ranem).

Dzień 3 – 01.01

Po śniadaniu, około południa wyjazd do centrum Pragi. Zwiedzanie Pragi Husyckiej i Nowego Miasta. Odwiedzimy także wzgórze Wyszehrad, na którym według legendy, zbudowano miasto nazwane Pragą. Wzniesiony w X w. zamek był główną siedzibą władców do czasu utraty swej pozycji na rzecz Hradczan. Czas wolny. Po południu w okresie uroczystości noworocznych rejs statkiem po rzece Wełtawie (dodatkowo płatny ok. 36 EUR/os.). Podczas rejsu serwowana jest kolacja w formie bufetu. Wieczorem zwiedzanie zamku jednej z najstarszych rodzin szlacheckich, Lobkoviców. Podziwiając panoramę nocnej Pragi będziemy mieli okazję skosztować prawdziwej czeskiej kawy. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4 – 02.01

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Pragi. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru przez kompleks klasztorny na Strahovie, następnie dzielnicą Hradczany przejdziemy na Zamek Praski czyli Hrad, od którego cała dzielnica wzięła nazwę, zobaczymy: Bramę Macieja z XVII w., zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, katedrę św. Wita, Pałac Królewski oraz bazylikę św. Jerzego. Na zakończenie programu zwiedzania barokowe uliczki Małej Strany – najmniejszego miasta historycznego Pragi. Czas wolny przy średniowiecznym moście Karola. Dla chętnych kolacja w restauracji (płatna dodatkowo). Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Dzień 5 – 03.01

Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (Katowice ok. 02:00).

Uwagi do programu

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
– Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.

Zakwaterowanie na objeździe

Zakwaterowanie:
Hotel Sport **+ (Kralupy) kategorii turystycznej (lub podobny)- położony jest około 20 km od Pragi w Kralupach. W pobliżu hotelu stacja kolejki podmiejskiej (dojazd do centrum Pragi zajmuje ok. 20 minut).

Uwaga! Hotel może zostać zmieniony na hotel **/*** położony poza Pragą. Warunki pobytu (pokoje) jak powyżej.

Do dyspozycji gości:
recepcja i bar.

Pokoje:
2-osobowe z łazienką i WC. W każdym pokoju TV-sat i telefon.

Wyżywienie:
śniadania w formie bufetu.

Kategoria lokalna:
**/***

Strona www:
www.hotel-sport.cz/pl/index.php

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, bar, WC), zakwaterowanie w hotelu (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania w formie bufetu, program turystyczny j.w, opieka pilota, ubezpieczenie TU Europa (KL, NNW i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, tour guide system – ok. 82 EUR/os. (płatne na miejscu), taksy klimatycznej – 5 EUR/os. (płane na miejscu). Fakultatywnie: 2 obiadokolacje w restauracjach – ok. 36 EUR/os., rejs statkiem po Wełtawie wraz z obiadokolacją – ok. 36 EUR/os. Za dodatkową dopłatą kolacja sylwestrowa.

KOLACJA SYLWESTROWA (dodatkowo płatna)
Zorganizowana w restauracji hotelowej (w hotelu Sport lub podobnym) w godzinach 20.00-02.00. Drink powitalny, zimne przystawki, sałatki, dania na gorąco, ciasto. Napoje: ½ l wina lub 2 kufle piwa na osobę lub drink z Becherowki/Wódki, kawa lub herbata, lampka wina musującego o północy a także zupa czosnkowa i gulasz. Pozostałe napoje płatne dodatkowo. Muzyka na żywo 20:00 – 23:30, po północy muzyka elektroniczna (DJ), miejsce do tańca.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.6/6.
Realizacja: eurostarsystem.eu