Sylwester w Chorwacji 6 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Sylwester w Chorwacji 6 dni

29.12 - 03.01.2020
od 1 890 zł/ os.

29.12 – 03.01.2020

Sylwester w Chorwacji! • Zagrzeb • Omiś • Szybenik • Zadar • kolacja all inclusive i zabawa sylwestrowa z muzyką na żywo!

Dzień 1 – 29.12
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Po drodze planowane są krótkie postoje.
Dzień 2 – 30.12
We wczesnych godzinach porannych przejazd do urokliwego do Zadaru. Zwiedzanie najważniejszego miasta regionu Dalmacji Północnej  – antyczne Forum, rotunda św. Donata, najcenniejszy sakralny zabytek Zadaru, romańska katedra św. Anastazji. Zwiedzanie zakończymy spacerem po nabrzeżu, ulubionej promenadzie Alfreda Hitchcocka, podczas którego posłuchamy wyjątkowego dźwięku organów morskich, jednej z największych atrakcji miasta. Następnie przejazd w stronę Riwiery Kasztelańskiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny.
Dzień 3 – 31.12
Po śniadaniu przejazd do Szybenika, jednego z najstarszych miast zbudowanych wyłącznie przez Chorwatów. Odwiedzimy najważniejszy kościół Szybenika, katedrę św. Jakuba (UNESCO) wzniesioną przez sławnego budowniczego Jurja Dalmatinca. Katedra zbudowana jest z kamienia i płyt kamiennych bez użycia spoin. Wyróżnia się charakterystycznymi, 71 realistycznymi płaskorzeźbami na apsydach, przedstawiających ówczesnych mieszkańców Szybenika. Następnie przejedziemy do Trogiru, typowego nadmorskiego miasteczka. Pospacerujemy po malowniczej Starówce, gdzie zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV i XV w. i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Powrót do hotelu, przygotowanie do balu. Obiadokolacja połączona z zabawą sylwestrową, muzyka na żywo, nocleg.
Dzień 4 – 01.01
Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą do Omiśa, należącego do najładniejszych wizytówek Dalmacji. Stare Miasto pełne jest wąskich uliczek wypełnionych restauracjami, małymi kawiarenkami i lokalnymi sklepami. Zobaczymy fragment kanionu rzeki Cetiny i przepiękny Masyw Biokovo, nastepnie przejedziemy do Splitu.  W tym największym mieście Dalmacji, Splicie zwiedzimy Stare Miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu – krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zwiedzimy antyczny pałac cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.), słynne mauzoleum Dioklecjana, współczesną katedrę a także malowniczy port. Powrót do hotelu obiadokolacja dalmatyńska, poprawiny sylwestra, zabawa z muzyką na żywo, nocleg.
Dzień 5 – 02.01
Po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny na spacer nad morzem lub ostatnie zakupy.
Następnie przejazd do stolicy Chorwacji Zagrzebia. Zwiedzanie starego miasta (Gornji Grad i Kapitol), katedra Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny, budynki Parlamentu, kościół św. Marka, wieża Lotrszczak, Brama Kamienna z cudownym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Po zwiedzaniu czas wolny, który mamy okazję spędzić w wyjątkowej atmosferze adwentowej stolicy Chorwacji – Zagrzeb już po raz drugi z rzędu otrzymał nagrodę za najpiękniejsze miasto adwentowe w Europie. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.

Dzień 6 – 03.01
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13.00).

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotel Kastel 3*
Nowocześnie wyposażony hotel Kastel mieści się w samym centrum Kašteli, w spokojnym miejscu, między dużymi ośrodkami miejskimi i turystycznymi: Spitem i Trogirem. Oddalony o ok. 70 m od deptaka, który prowadzi przez malownicze ryneczki i uliczki do pozostałości średniowiecznych zamków Kastelańskich. Z pokoi roztacza się piękny widok na morze, panoramę Splitu i pobliskie wyspy lub na góry Kozjak.

Hotel posiada 29 komfortowo i nowocześnie urządzonych pokoi 2-osobowych z łazienkami. Dla 3 osób możliwe zakwaterowanie w pokoju z 2 sypialniami i łazienką. Wszystkie pokoje posiadają : TV-sat i klimatyzację.
W hotelu (również w pokojach) internet Wi-Fi – bezpłatny.

Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Kolacja sylwestrowa, (muzyka na żywo) all inclusive zawiera:
– półmisek serów z wędlinami i sałatką francuską
– rizotto cielęce, kopytka w sosie z 4 rodzajów sera
– pieczone mieszane mięso z pieczonymi ziemniakami i warzywami
– sałatka
– noworoczny tort
– napoje bez ograniczeń: wino regionalne czerwone i białe, soki, kawa, herbata, woda.

Kolacja 1.01 (muzyka na żywo)- poprawiny sylwestra, ser, szynka prsut, zupa, Medaliony w sosie grzybowym z warzywami i krokietem, deser. Napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (3 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota. Kolacja sylwestrowa all inclusive, z muzyką na żywo za dopłatą.

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów miejscowych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide, oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt biletów wstępu – około 70 EUR/os płatne u pilota.

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6.

Realizacja: eurostarsystem.eu