Sycylia i Malta – zwiedzanie i relaks 8/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Sycylia i Malta – zwiedzanie i relaks 8/15 dni

28 kwi - 05 maj 2024 (różne terminy)
od 4397 zł/os.


 

Dostępne terminy

Kwiecień 2024
28.04 – 05.05 (7 nocy)

Maj 2024
05.05 – 12.05 (7 nocy)
12.05 – 19.05 (7 nocy)
19.05 – 26.05 (7 nocy)
26.05 – 02.06 (7 nocy)

Czerwiec 2024
02.06 – 09.06 (7 nocy)
09.06 – 16.06 (7 nocy)
16.06 – 23.06 (7 nocy)
23.06 – 30.06 (7 nocy)
30.06 – 07.07 (7 nocy)

Lipiec 2024
07.07 – 14.07 (7 nocy)
14.07 – 21.07 (7 nocy)
21.07 – 28.07 (7 nocy)
28.07 – 04.08 (7 nocy)

Sierpień 2024
04.08 – 11.08 (7 nocy)
11.08 – 18.08 (7 nocy)
18.08 – 25.08 (7 nocy)
25.08 – 01.09 (7 nocy)

Wrzesień 2024
01.09 – 08.09 (7 nocy)
08.09 – 15.09 (7 nocy)
15.09 – 22.09 (7 nocy)
22.09 – 29.09 (7 nocy)
29.09 – 06.10 (7 nocy)

Program

Sycylia i Malta – 8 lub 15 dni • Taormina i groźna Etna • Syrakuzy i cytrynowa riwiera • Malta – malownicze zatoczki i wspaniałe zabytki • Agrigento – Dolina Świątyń • Palermo stolica Sycylii • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Sycylii 

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przylot do Katanii, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w pn.- zach. części wyspy (okolice Palermo/Trapani). (Trasa ok. 300 km).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Palermo i zwiedzanie zaskakującej, pełnej kontrastów stolicy wyspy. Przejdziemy szlakiem zabytków budowanych w unikalnym dla Sycylii stylu arabsko-normańskim, a także lokalnej odmianie stylu barokowego. Jeśli będzie to możliwe, zajrzymy do Katedry. Znajduje się w niej kaplica i relikwiarz świętej Rozalii, patronki miasta. Palermianie otaczają ją czcią i wierzą, że w 1624 roku ocaliła ich miasto przed zarazą. Zobaczymy w Katedrze także grób Ojca Puglisi, ofiary mafijnego terroru na początku lat 90’. Został on uznany przez Kościół Katolicki za błogosławionego męczennika. Następnie pojedziemy do Katakumb Kapucynów. Znajdują się w nim liczne mumie zakonników i osób świeckich. Niektóre z nich zachowały się do dziś w doskonałym stanie. Najsłynniejszą jest mumia dziewczynki Rosalii Lombardo. Nazywana jest ona przez niektórych „Śpiącą Królewną”. Następnie zajrzymy na cmentarz Kapucynów. Pochowany został na nim m.in. pisarz Giuseppe di Lampedusa. Zasłynął powieścią „Lampart”, która została zekranizowana w 1963 roku przez Luchina Viscontiego. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 3
Po śniadaniu poświęcimy dzień na odpoczynek. W zależności od pogody możliwość plażowania w Trapani lub w okolicy. Ten rejon Sycylii przez wieki słynął z koralu, soli, wina i tuńczyka. W pobliżu znajdują się niezliczone malownicze saliny, będziemy mieć także widoki na Wyspy Egadzkie. U ich brzegów Rzymianie odnieśli decydujące zwycięstwo nad flotą Kartagińską, kończące pierwszą wojnę punicką. W XIX wieku wyspy zakupiła rodzina Florio. Dzięki handlowi winem, tuńczykami i operacjom finansowym, zgromadzili jedną z największych fortun w zjednoczonych Włoszech. Na bazie historii wzlotu i upadku rodziny Florio, Stefania Auci napisała głośne powieści „Sycylijskie lwy” i „Zima lwów”. Dla chętnych tego dnia (w zależności od pogody) całodniowy rejs na budzące zachwyt Wyspy Egadzkie; płatny dodatkowo ok. 75 euro. Powrót do hotelu i nocleg (Trasa ok. 130 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejedziemy przez nizinną okolicę Marsali, podziwiając liczne winnice. Tutejsi winiarze przez wieki produkowali tak zwane wieczne wino (vino perpetuum). Do systemu beczek, wraz z ubytkiem trunku, dolewano stopniowo wino z kolejnych roczników, uzyskując tym samym ciekawe bukiety smakowe. Lokalnym winem zainteresowali się w XVIII wieku Brytyjczycy. Wzmacniając je dodatkowo alkoholem, uczynili z niego znany na całym świecie towar eksportowy Marsali. Po drodze dla chętnych dodatkowo płatna możliwość wizyty w winnicy połączona z degustacją wina marsalskiego (ok. 40 EUR/os). Następnie udamy się do Agrigento. Przejdziemy szlakiem przez Dolinę Świątyń, podziwiając pozostałości po epoce świetności miasta w czasach greckich. Monumentalne świątynie swoim rozmachem konkurowały z ateńskim akropolem i powstały w tej samej epoce. Następnie pojedziemy zobaczyć niezwykłe formacje skalne zwane Scala di Turchi („Schody tureckie”). W zależności od sezonu i pogody przerwa na krótki wypoczynek. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Syrakuz/Pozzalo/Raguzy. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 5
Przejazd do Syrakuz – najważniejszego miasta na wyspie w czasach starożytnych. Zwiedzać będziemy niezwykle malowniczą starówkę położoną na wysepce Ortigia, gdzie zamieszkali pierwsi osadnicy greccy. Zobaczymy pozostałości zbudowanej przez nich świątyni Apollona. Udamy się na Piazza Duomo, gdzie kręcono film Malena z Moniką Belucci. Zobaczymy Katedrę wybudowaną w murach dawnej świątyni Ateny, zapoznamy się z także lokalnymi mitami przy źródle Aretuzy. Następnie przejedziemy do starego miasteczka rybackiego Marzamemi w południowo-wschodniej Sycylii, które emanuje oryginalnym urokiem. Sercem wioski rybackiej jest Piazza Regina Margherita z małym kościółkiem i restauracjami mieszczącymi się w dawnych tuńczykarniach. Będzie okazja, by spróbować wyśmienitych owoców morza. Przejazd do hotelu w okolicy Syrakuz/Pozallo/Raguzy. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 6
Wykwaterowanie i przejazd do portu w Pozzalo. Całodzienna wycieczka na Maltę. Wcześnie rano (śniadanie w formie pakietu) przejazd do portu i przeprawa katamaranem na Maltę. Poznamy historię wyspy, którą cesarz Karol V podarował Joannitom. Zwiedzimy wybudowaną przez zakonników La Valettę, obecną stolicę kraju. Przyjrzymy się jej imponującym założeniom obronnym i przejdziemy szlakiem zabytków z czasów świetności zakonu. Wejdziemy do Katedry św. Jana, która oszałamia swoim barokowym wnętrzem. Zatrzymamy się w niej na chwilę kontemplacji przy obrazach Caravaggia. Po czasie wolnym udamy się do malowniczo położonej Mdiny – Miasta Ciszy – dawnej stolicy Malty. Wejdziemy do miasta przez bramę, która w pierwszym sezonie Gry o Tron stanowiła wjazd do King’s Landing. Będziemy spacerować wąskimi uliczkami, które wytyczono jeszcze w czasach arabskich. Poznamy także miejscowe legendy o wizycie świętego Pawła na wyspie. Powrót na Sycylię w późnych godzinach wieczornych; przejazd do hotelu w okolicach Katanii/Fondachello/Nicolosi. Osoby mające pakiet 6 obiadokolacji otrzymają w tym dniu kolację na zimno. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd na majestatyczną Etnę — największy czynny wulkan w Europie. Wspólnie dotrzemy w okolicę kraterów Silvestri na wysokość ok. 2000 m n.p.m. Za dodatkową opłatą, możliwość skorzystania ze znajdującej się w tym miejscu kolejki górskiej, którą można wjechać na ok. 2500 m n.p.m (ok. 50 EUR/os.). Wjazd można połączyć z wycieczką specjalnym samochodem terenowym na wysokość ok. 2900 m n.p.m, w której towarzyszyć będzie miejscowy przewodnik-wulkanolog (koszt łącznie z wjazdem kolejką to ok. 80 EUR/os.). Koło południa zjedziemy ku położonej u stóp wulkanu Katanii. W tym mieście będziemy mieli okazję poznać smak cycków św. Agaty (miejscowy deser), poznamy także historię samej patronki. Przejdziemy spacerem po Piazza Duomo, zatrzymamy się przy zamku Ursino, by zobaczyć miejsce, gdzie dotarła lawa po erupcji w XVII wieku. Z dachu jednego z Kościołów podziwiać będziemy panoramę miasta i samej Etny. Powrót do hotelu, nocleg. W tym dniu proponujemy wieczorek sycylijski (dodatkowo płatne ok. 60 EUR/os.). (Trasa ok. 130 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
– dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku – przejazd do wybranego hotelu na Sycylii (w niektórych terminach transfer może odbywać się przez lotnisko), pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00.
– dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach. Niedziela jest dniem transferowym – w tym dniu nie uwzględnia się suplementu najlepszych miejsc w autokarze. 
Uwaga! Za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu na Sycylii w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert w systemie rezerwacyjnym i w katalogu „Wypoczynek – Sycylia”.

Realizacja: eurostarsystem.eu