Stambuł – Zobacz, posmakuj, dotknij 7 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Stambuł – Zobacz, posmakuj, dotknij 7 dni

28.05 - 03.06.2020 (różne terminy)
od 2711 zł/os.

Program

Stambuł – zobacz, posmakuj, dotknij – 8, kompleks pałacowy Topkapi, Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Hipodrom, Pałac Dolmabahçe, Cysterny Yerebatan, Miniaturk, bazar Kapali Carsi, tureckie specjały – kawa, kumpir i fajka wodna.

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw.
Wylot z Warszawy liniami rejsowymi.
Lądowanie w Stambule. Transfer do hotelu w Stambule, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Rozkład lotów jest orientacyjny i może się różnić w zależności od grupy. Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Stambule. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2
Śniadanie i zwiedzanie Stambułu. Rozpoczniemy od drugiego co do wielkości meczetu w mieście – Meczetu Suleymaniye z XVI w., będącego arcydziełem architektury osmańskiej. Jego twórcą był wybitny na skalę światową turecki budowniczy Sinan (nadworny architekt 5-ciu sułtanów). Kolejno zobaczymy meczet Sułtana Eyup, jeden z najważniejszych dla muzułmanów meczetów w Stambule z racji spoczywającego tu Abu Ayyuba al-Ansariego, przyjaciela Proroka Mahometa. Następnie wjedziemy na wzgórze Pierre Loti, gdzie przy szklance kawy po turecku będziemy podziwiać przepiękną panoramę miasta. Kolejno wizyta w parku miniatur Miniaturk, gdzie znajduje się kolekcja szczegółowo odwzorowanych, najsłynniejszych obiektów z całego kraju. Miniaturk należy do największych tego typu obiektów na świecie. Podziwiać tu można ponad 120 modeli, z których około 60 to obiekty znajdujące się w Stambule, a kolekcja stale się powiększa. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w muzeum „Panorama 1453 r.”, jedynym na świecie w całości muzeum panoramicznym. Największą atrakcją jest olbrzymi obraz przedstawiający zdobycie Konstantynopola przez Turków, płótno ma powierzchnię ok. 2 tys. m2. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. Wieczorem zapraszamy na fajkę wodną.
Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od placu Beyazita, na którym znajduje się Meczet Beyazita, nazywany także „Meczetem Gołębim”. Najprawdopodobniej powstał on w XVI w. i jest przykładem klasycznej architektury osmańskiej. W skład kompleksu wchodzą także inne budowle: kuchnia, dwa mauzolea, szkoła koraniczna, łaźnie, dom pielgrzymów oraz karawanseraj. Następnie zobaczymy Wieżę Beyazita – 85-metrową, marmurową budowlę wzniesioną na plecenie sułtana Mahmuda II do wypatrywania pożarów. Cztery piętra wieży noszą nazwy: Straż, Sygnał, Kosz i Sztandar. Będziemy podziwiać także budynek Uniwersytetu Stambulskiego, jednego z najstarszych ośrodków naukowych nie tylko na Bliskim Wschodzie ale także na świecie. Następnie czas wolny w „największym centrum handlowym Stambułu” – Krytym Bazarze (Kapali Carsi), który posiada 64 ulice, ponad 4000 sklepów i 22 wejścia. Kolejno zaprosimy Państwa na zwiedzanie dzielnicy Ortakoy, gdzie zobaczymy przepiękny Wielki Meczet Imperialny, zbudowany z białego kamienia w stylu neobarokowym. Czas wolny w Ortakoy, w trakcie którego polecamy spróbowanie tureckich specjałów, np.: kumpir, czyli pieczonych ziemniaków w skórce z różnymi dodatkami. Kolejno zwiedzanie Muzeum Morskiego, założonego w 1897 r. z rozkazu komandora Bozcaadali Hasan Husnu Paszy. Zwiedzimy także Pałac Dolmabahce, zbudowany w XIX w. przez sułtana Abdulmecida I – świadectwo ówczesnej potęgi Imperium Osmańskiego. Pałac został zaprojektowany i zbudowany w stylu zachodnioeuropejskim, a jako wzorce posłużyły francuski Luwr i angielski Pałac Buckingham. Zobaczymy także most Galata, który przecina Złoty Róg, a z mostu 63-metrową wieżę o tej samej nazwie. Wieża Galata została zbudowana w 1384 r. jako część fortyfikacji ówczesnej kolonii Genui i była jej najważniejszym punktem. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Wieczorem dla chętnych: Nocne życie w Stambule cena ok. 20 EUR
Dzień 4
Po śniadaniu przeprawa promowa na część azjatycką miasta – Stambuł jest bowiem jedynym miastem na świecie położonym na dwóch kontynentach. Dotrzemy do dzielnicy Uskudar, która w starożytności nazywana była „złotym miastem” i pełniła rolę cmentarza miejskiego. Z wybrzeża zobaczymy znajdującą się na wyspie wieżę Kizkulesi (Wieżę Panny lub Wieżę Leandra), z którą wiąże się tajemnicza legenda. Zobaczymy najbardziej znany w Uskudar meczet Mihrimah Sultan, wybudowany na zlecenie ukochanej córki Sulejmana Wspaniałego i Roksolany – Mihrimah. Następnie udamy się do letniego pałacyku Kucuksu, położonego nad Bosforem. Na stronę europejską wrócimy przez jeden z mostów nad Bosforem łączący brzeg europejski z azjatyckim. Tego dnia będziemy mieli okazję zrobienia korzystnych zakupów galanterii skórzanej i tureckich słodkości. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie zabytkowej dzielnicy Sultanahmet, nazywanej często „sercem Stambułu”. Rozpoczniemy od Hipodromu, który mógł pomieścić 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi kwadryg oraz antyczne przedstawienia. Po pierwotnym Hipodromie pozostały dzisiaj: kolumna Konstantyna, kolumna Wężowa i egipski obelisk. Następnie zobaczymy Błękitny Meczet. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Hagia Sophia – bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego. Zwiedzimy także kompleks pałacowy Topkapi, który od XV do XIX w. był siedzibą sułtanów. Niewątpliwie największe bogactwo kryje w sobie tutejszy skarbiec, wypełniony osmańskimi klejnotami i szlachetnymi metalami. Ciekawość wzbudzają liczne sale haremu (ponad 300!), w których przebywało blisko 5 tys. osób, a które zobaczymy. Kolejnym punktem programu będzie Cysterna Bazylikowa, która powstała za czasów panowania cesarza Justyniana i miała doprowadzać wodę do pałacu cesarza na wypadek wojny. Tego dnia okazja do zapoznania się z tradycją tkania tureckich dywanów – możliwość zakupu. Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzimy Kościół św. Zbawiciela na Chorze – znany w Stambule jako meczet Kariye. Jego wspaniałe mozaiki i freski przedstawiające Matkę Boską i Chrystusa stanowią jedne z najwspanialszych przykładów sztuki bizantyjskiej na świecie. Zobaczymy także historyczny budynek stacji Sirkeci – ostatniego przystanku Orient Expresu, kursującego z przerwami pomiędzy Paryżem, a Stambułem w latach 1883-1977 r. Czas wolny na zakupy. Następnie zapraszamy na wyjście do centrum, na pożegnanie ze Stambułem i zapalenie fajki wodnej. Możliwość zakupu oryginalnych wyrobów biżuteryjnych. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych Noc Turecka ok. 45 EUR.
Dzień 7
Po śniadaniu udamy się na niezwykły rejs po Bosforze. W godzinach popołudniowych transfer na lotnisko. Wylot z Stambułu liniami rejsowymi. Lądowanie w Warszawie na lotnisku im. F. Chopina. (Trasa ok. 70 km).
Uwagi do Programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Zakwaterowanie na objeździe
Położenie:

Hotele w części objazdowej – skromy hotel ***, położony poza centrum (6 rozpoczętych dób hotelowych w Stambule).

Do dyspozycji gości:
restauracja i bar.

Pokoje:
2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją i łazienkami.

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Wizy

Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędna jest wiza oraz paszport ważny co najmniej 150 dni od daty wjazdu do Turcji oraz 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy. – Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie i kosztuje 175 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym maksymalnie na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy). – W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu). – Uzyskana wiza wydawane jest na okres 180 dni i uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie.

Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP od osoby – płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.

Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe.

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt w celu weryfikacji.

Uwaga! Powyższe ceny wiz podane zostały na dzień 16.09.2019 r. i mogą ulec zmianie

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (TSI-6 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej – śniadania i obiadokolacje, program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 165 EUR (płatny obowiązkowo pilotowi jako pakiet), nie obejmuje dodatkowych posiłków (7-10 EUR/1 posiłek) i napoi, innych wydatków osobistych oraz wizy tureckiej.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień  16.09.2019 r. i mogą ulec zmianie.

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6.

Inne
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Realizacja: eurostarsystem.eu