Wyspy Szczęśliwe (i) – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Wyspy Szczęśliwe (i)

09.06 – 16.06.22 (różne terminy)
od 5309 zł/os.
Wyspy szczęśliwe

Atuty oferty

  • 3 wyspy: Teneryfa, La Gomera, Gran Canaria
  • wjazd na wulkan Teide
  • 800-letnie drzewo Drago
  • śniadania i kolacje w cenie
  • przedłuż wakacje na Teneryfie

Candelaria • San Cristóbal de La Laguna • Santa Cruz de Tenerife • Loro Park • Las Palmas • Teror • Maspalomas • Los Gigantes • Park Narodowy Cañadas del Teide • La Orotava • Puerto de La Cruz • Icod de Los Vinos • San Sebastian de La Gomera • Park Narodowy Garajonay • Teno • Garachico

Wyjątkowa wycieczka pozwalająca poznać 4 wyspy archipelagu Wysp Kanaryjskich. Unikalny, łagodny, wyspiarski klimat sprawia, że jest tu przyjemnie ciepło, ale nie za gorąco. To idealna pogoda na zwiedzanie i wypoczynek. Każda z wysp jest jak osobny kontynent z gorącym południem i nieco chłodniejszą północą. Czas spędzony na Teneryfie – największej z wysp, pozwala zapoznać się z zaskakującą różnorodnością egzotycznej przyrody, wspaniałymi krajobrazami i ciekawą historią. Teneryfa stanowi doskonałą bazę wypadową na sąsiednie wyspy – warto wybrać się również na wycieczkę fakultatywną na mniej dostępną dla turystów La Gomerę. Polecamy przedłużyć kanaryjskie wakacje o dodatkowy tydzień w wybranym hotelu na Teneryfie. Łącznie trasa na Wyspach Kanaryjskich: ok. 700 km.

Data:
09.06 – 16.06.22 
23.06 – 30.06.22
07.07 – 14.07.22
 21.07 – 28.07.22
04.08 – 11.08.22
18.08 – 25.08.22
01.09 – Cz 08.09.22
15.09 – Cz 22.09.22
29.09 – Cz 06.10.22
13.10 – Cz 20.10.22
27.10 – Cz 03.11.22

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Teneryfę. Transfer do hotelu na północy, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. TENERYFA: CANDELARIA – SAN CRISTÓBAL DE LA LAGUNA – SANTA CRUZ DE TENERIFE (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Przejazd do CANDELARII, najważniejszego ośrodka religijnego na wyspie. Zwiedzanie Plaza de Candelaria oraz Bazyliki Nuestra Señora de Candelaria wraz z cudowną rzeźbą Czarnej Madonny z 1827 r. – opiekunki Wysp Kanaryjskich. Przejazd do pierwszej stolicy Teneryfy, SAN CRISTÓBAL DE LA LAGUNA, z królewskim sanktuarium Jezusa Chrystusa oraz z jedynym na wyspie uniwersytetem i pięknie zachowaną kolonialną starówką wpisaną na listę UNESCO. Spacer uliczkami miasta: Ratusz, Calle Obispo Rey Rodondo z zabytkowymi Casa de los Capitanes, Plaza de la Concepción, przy którym wznosi się najstarszy na wyspie kościół, Nuestra Señora de la Concepción. Z wieży kościoła rozciąga się piękna panorama miasta. Następnie przejazd do SANTA CRUZ DE TENERIFE – obecnej stolicy wyspy. Sercem miasta jest Plaza Espana, nieopodal którego znajduje się kościół Matriz de la Concepción, uchodzący za najstarszy na wyspie oraz przyciągająca turystów uliczka handlowa Calle Castillo. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. TENERYFA: LORO PARK (trasa: ok. 85 km)
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do LORO PARK – największego na Wyspach Kanaryjskich i jednego z największych w Europie parku zoologiczno-botanicznego o powierzchni 135 tys. m². Nadzwyczajne bogactwo kwiatów i liczne gatunki egzotycznej roślinności czynią go prawdziwie rajskim ogrodem. Można tu obserwować unikatowe, jedne z największych na świecie, kolekcje różnokolorowych papug. Niezapomniane wrażenie robią pokazy umiejętności delfinów, papug, lwów morskich i ogromnych orek, których akwarium jest jednym z największych i najbardziej nowoczesnych na świecie. Na terenie parku żyją także flamingi, krokodyle, goryle i tygrysy. Niezwykłą atrakcją jest także „Planeta Pingwinów”, gdzie ptaki żyją w doskonale odtworzonym arktycznym krajobrazie. Park jest jedną z największych atrakcji turystycznych Teneryfy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. GRAN CANARIA: LAS PALMAS – TEROR – MASPALOMAS (trasa: ok. 170 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu na północy. Przeprawa promowa na GRAN CANARIĘ. Zwiedzanie LAS PALMAS – stolicy Gran Canarii. Sesja zdjęciowa przy przepięknej, słynnej plaży miejskiej Las Canteras. Zwiedzanie domu Kolumba. Spacer dzielnicą Vegeta oraz zwiedzenie przepięknej katedry Santa Ana, uważanej za jeden z najważniejszych zabytków kanaryjskiej architektury sakralnej. Degustacja lokalnego kanaryjskiego rumu. Przejazd do miasta TEROR z bazyliką Matki Boskiej Sosnowej. Jest to miejsce pielgrzymek mieszkańców Gran Canarii. Przejazd do MASPALOMAS. Spacer i czas na zdjęcia na tle niesamowitych wydm. W drodze powrotnej wizyta w Arucas i jeśli będzie to możliwe – zwiedzanie imponującego neogotyckiego kościoła San Juan. Rejs powrotny na Teneryfę. Zakwaterowanie w hotelu na południu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. TENERYFA: LOS GIGANTES – P.N. CAÑADAS DEL TEIDE – LA OROTAVA – PUERTO DE LA CRUZ – ICOD DE LOS VINOS (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Przejazd przez Santiago del Teide do LOS GIGANTES ze słynnymi 600-metrowymi klifami. Przystanek z widokiem na zalany lawą wulkaniczną port Garachico. Czas wolny na zdjęcia oraz słynną kanaryjską kawę barraquito. Przejazd do PARKU NARODOWEGO CAÑADAS DEL TEIDE, nad którym dominuje święta góra Guanczów i jednocześnie najwyższy szczyt Hiszpanii – wulkan Teide (3718 m n.p.m.). Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd kolejką linową na wulkan Teide. Przejazd przez kolonialne miasto LA OROTAVA oraz przez PUERTO DE LA CRUZ. Kolejnym punktem na trasie jest ICOD DE LOS VINOS, gdzie można podziwiać 800-letnie drzewo Drago, którego purpurowym sokiem farbowano królewskie szaty. Degustacja sławnych kanaryjskich likierów i win. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. LA GOMERA: SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA – P.N. GARAJONAY (trasa: ok. 115 km)
Śniadanie. Całodzienna wycieczka na LA GOMERĘ. Zwiedzanie wyspy pozwala poznać naturalne piękno górzystej, dzikiej i intensywnie zielonej wyspy, która ma powierzchnię zaledwie 379 km². Trasa rozpoczyna się w porcie w SAN SEBASTIAN DE LA GOMERA, stolicy La Gomery, gdzie przetrwały pamiątki z czasów wizyty Krzysztofa Kolumba. Trasa prowadzi przez górskie serpentyny malowniczą drogą Valle de Hermigua. Postój w punkcie widokowym. Przejazd do ekologicznego gospodarstwa, gdzie można poznać proces powstawania produktów z aloesu, jednego z najbardziej popularnych sukulentów Wysp Kanaryjskich. Obiad w restauracji i pokaz unikatowego języka gwizdanego zwanego el silbo lub el silbo gomero, który w przeszłości był powszechnie używany przez mieszkańców wyspy do komunikacji przez niedostępne górskie wąwozy. Podobno język gwizdany słychać nawet na 10 km! Przejazd do centrum wyspy, gdzie można podziwiać prastary las wawrzynowy w PARKU NARODOWYM GARAJONAY. Lasy La Gomery są wpisane na listę UNESCO. Czas wolny na krótki spacer. Wielkie paprocie, drzewa laurowe porośnięte epifitami, pnie pokryte zielonym mchem przenoszą zwiedzających do okresu trzeciorzędu i tworzą niesamowity klimat, szczególnie gdy unosi się mgła. Powrót do San Sebastian de La Gomera, chyba najspokojniejszej kanaryjskiej stolicy z pięknym placem Plaza de la Constitución, kolorowymi kamienicami oraz kameralną, miejską plażą wzdłuż której biegnie przyjemna promenada. Spacer urokliwymi uliczkami. Zwiedzanie Torre del Conde, średniowiecznej twierdzy, która uchodzi za najstarszy budynek na Wyspach Kanaryjskich, Casa de Colón, gdzie prawdopodobnie nocował Krzysztof Kolumb podczas pobytu na wyspie i kościoła Iglesia Matriz de la Asunción. Rejs powrotny na Teneryfę. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. TENO – GARACHICO (trasa: ok. 130 km)
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do otoczonej lasami wawrzynowymi miejscowości TENO, gdzie można zakupić lokalne produkty. Po drodze wizyta w malowniczo położonej wiosce Masca, skąd można podziwiać piękne krajobrazy. Przejazd do GARACHICO – miasteczka częściowo zalanego przez lawę w 1706 r., która stworzyła naturalne baseny El Caleton. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:7 noclegów w hotelach*** na Teneryfie, w miastach lub okolicy: 4 w Los Cristianos, 3 w Santa Cruz; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami ● wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji ● przelot ● przejazd autokarem lub busem ● opieka pilota ● bilety wstępu ● lokalni przewodnicy ● ubezpieczenie KL i NWUWAGI:

  1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: przeprawy promowe zgodnie z programem: ok. 125 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
  2. Opłaty fakultatywne: wjazd kolejką linową na Wulkan Teide: ok. 40 EUR; wymagane min. 15 os.; Teno-Garachico – ok. 47 EUR, wymagane min. 11 os.; Loro Park: ok. 40 EUR, wymagane min. 10 os.
Wyspy szczęśliwe
Wyspy szczęśliwe
Wyspy szczęśliwe
Wyspy szczęśliwe
Wyspy szczęśliwe
Realizacja: eurostarsystem.eu