Sardynia i Korsyka – Szmaragdowe Perły 8/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Sardynia i Korsyka – Szmaragdowe Perły 8/15 dni

03 - 10 cze 2024 (różne terminy)
od 4451 zł/os.
Dostępne terminy:

Czerwiec 2024
03.06 – 10.06 (7 nocy)
10.06 – 17.06 (7 nocy)
17.06 – 24.06 (7 nocy)
24.06 – 01.07 (7 nocy)
Lipiec 2024
01.07 – 08.07 (7 nocy)
08.07 – 15.07 (7 nocy)
15.07 – 22.07 (7 nocy)
22.07 – 29.07 (7 nocy)
29.07 – 05.08 (7 nocy)
Sierpień 2024
05.08 – 12.08 (7 nocy)
12.08 – 19.08 (7 nocy)
19.08 – 26.08 (7 nocy)
26.08 – 02.09 (7 nocy)
Wrzesień 2024
02.09 – 09.09 (7 nocy)
09.09 – 16.09 (7 nocy)
16.09 – 23.09 (7 nocy)
 
 

Program

Sardynia i Korsyka – Szmaragdowe Perły – 8 lub 15 dni • La Maddalena – rajski archipelag •Costa Smeralda – świat luksusu • Barbagia – dzika kraina • Alghero – korale i Jaskinia Neptuna • Bonifacio • Cagliari – stolica wyspy • Nuraga Santu Antine – cywilizacja Nuragów • Castelsardo – malownicza twierdza • dla chętnych tydzień pobytu na Sardynii • 

 

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady. Przylot do Olbii, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w ok. Tempio Pausania, nocleg. (Trasa ok. 55 km).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Santa Teresa di Gallura i przeprawa promowa na Korsykę. Zwiedzanie Bonifacio, miasta cudownie usytuowanego na wysokich wapiennych klifach. W programie spacer krętymi, wąskimi uliczkami oraz czas wolny, w trakcie którego polecamy skorzystanie z rejsu wokół zatoki Bonifacio (płatny dodatkowo). Przeprawa promowa na Sardynię, powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Castelsardo, zwiedzanie miasta urokliwie usytuowanego na skalistym wzgórzu nad piękną zatoką. Zobaczymy pozostałości zamku Doria, pospacerujemy wąskimi uliczkami średniowiecznego miasteczka. W pobliżu miasta zobaczymy także jeden z symboli Castelsardo – Roccia del Elefante, skałę która przypomina wyglądem słonia. Następnie udamy się do Alghero – miasta zwanego małą Barceloną, słynącego z wyrobów z korala, pysznej langusty po katalońsku oraz zachwycających widoków. W programie zwiedzanie historycznego centrum miasta, które może się poszczycić przepięknymi przykładami gotyku katalońskiego oraz bogatą historią. Czas wolny na starym mieście w okolicach malowniczego portu. Następnie przepłyniemy łodzią do Groty Neptuna, uznawanej za jedną z najpiękniejszych grot w basenie Morza Śródziemnego. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Sassari. (Trasa ok. 170 km).

Dzień 4
Po śniadaniu udamy się do kościoła Santa Trinita di Saccargia, czyli Matki Boskiej od Łaciatej Krowy – jest to wspaniały przykład architektury romańsko-pizańskiej, gdzie zobaczymy dwunastowieczne freski. Następnie przejazd do Bosy, jedynego miasta na wyspie położonego nad sławną rzeką Temo. Zwiedzanie dzielnicy Sa Piana z wysokimi, kolorowymi domami i wąskimi uliczkami, które oplatają podnóże wzgórza, na szczycie którego znajduje się Castello Malaspina. Zobaczymy również dawne Wolne Miasto Sa Piatta z eleganckimi domami stojącymi na brzegu. Po południu przejazd na jedną z pobliskich z plaż. Czas wolny na plażowanie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, możliwość zwiedzenia Tharros, ruin miasteczka założonego niegdyś przez Kartagińczyków, gdzie można zobaczyć najlepiej zachowane na Sardynii fragmenty murów rzymskich. Wieczorem przejazd na nocleg do hotelu w ok. Oristano. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Cagliari, tętniącej życiem stolicy Sardynii. W programie spacer po dzielnicy Castello, gdzie zobaczymy m.in. mury obronne z Wieżą Słonia i katedrę w stylu toskańskim. Zapoznamy się także z przebogatą historią miasta, mającą swoje odzwierciedlenie w architekturze. Czas wolny w jednej z dzielnic Cagliari. Przejazd do jednego z najlepiej zachowanych kompleksów z epoki cywilizacji Nuraga Santu Antine – Su Nuraxi, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Powrót na nocleg do hotelu w ok. Oristano. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 6
Po śniadaniu udamy się do górskiego, tajemniczego i dzikiego regionu Barbagia, znajdującego się w sercu Sardynii. Po drodze zwiedzimy Studnię Świętej Krystyny, usytuowaną w dawnej osadzie nuragijskiej i zapoznamy się z dawnym kultem wody. Następnie przejazd do Orgosolo, pięknie położonego miasta w górach Gennargentu, określanego niegdyś jako „stolica bandytów”, a dzisiaj chętnie odwiedzanego przez turystów. Miasto słynie z murali, które pojawiły się na ścianach tamtejszych domów w latach 70-tych XX w. Po południu zapraszamy na typowy obiad u pasterzy, który odbędzie się w plenerze. Będzie to doskonała okazja do skosztowania specjałów kuchni sardyńskiej. Późnym popołudniem przejazd na nocleg do hotelu w ok. Tempio Pausania. (Trasa ok. 375 km).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do portu w Palau, całodniowa wyprawa na Archipelag Magdalena zwany „Malediwami Europy”. Rajski archipelag zachwyca nieprawdopodobnie turkusowym kolorem wody i do złudzenia przypomina swoimi barwami malediwskie atole! Na tutejsze wyspy przybywają fani nurkowania, zapaleni żeglarze i plażowicze z całego świata. La Maddalena to jednak nie tylko pocztówkowe miejsce do zdjęć – to także jeden z trzech parków narodowych Sardynii. Dzień pełen relaksu, słońca i cudownych widoków. Wieczorem powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
– dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku w regionie Alghero – przejazd do wybranego hotelu (w niektórych terminach transfer możliwy przez lotnisko), pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00.
– dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Realizacja programu jest zależna od warunków pogodowych (dotyczy promu na Korsykę). Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach. Za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu na Sardynii (na północy wyspy w okolicy Olbii) w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert w systemie rezerwacyjnym i w katalogu „Wypoczynek – Sardynia – region Olbii”.

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, przeprawy promowe Sardynia – Korsyka – Sardynia, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (7), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, rejsów statkiem, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 305 EUR/os. płatne pilotowi imprezy). Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 15 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: rejs w Bonifacio ok. 40 EUR/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 24.08.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla:

– uczniów, studentów – bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/studenckiej

– niepełnosprawnych – bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem inwalidztwa.


Realizacja: eurostarsystem.eu