Roma – Vaticano – Doppio Italiano 7 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Roma – Vaticano – Doppio Italiano 7 dni

16 - 22 cze 2024 (różne terminy)
od 2600 zł/os.
Terminy
7dni
 
19 – 25 sty 2024
09 – 15 lut 2024
01 – 07 mar 2024
08 – 14 mar 2024
15 – 21 mar 2024
22 – 28 mar 2024
07 – 13 kwi 2024
14 – 20 kwi 2024
05 – 11 maj 2024
12 – 18 maj 2024
12 – 18 maj 2024
02 – 08 cze 2024
02 – 08 cze 2024
23 – 29 cze 2024
07 – 13 lip 2024
21 – 27 lip 2024
28 lip – 03 sie 2024
11 – 17 sie 2024
25 – 31 sie 2024
01 – 07 wrz 2024
08 – 14 wrz 2024
15 – 21 wrz 2024
22 – 28 wrz 2024
25 wrz – 01 paź 2024
06 – 12 paź 2024
13 – 19 paź 2024
 

Program

Włochy / Roma & Vaticano – Doppio Italiano
ROMA – VATICANO – Doppio Italiano – 7 dni • Watykan – Bazylika św. Piotra, Muzea i Ogrody Watykańskie – serce państwa watykańskiego • Fontanna di Trevi – barokowy skarb Rzymu • Schody Hiszpańskie i Fontanna Barcaccia – jeden z najpiękniejszych placów rzymskich• Koloseum, Palatyn i Forum Romanum – architektoniczne cuda starożytności • Muzea Kapitolińskie – Marek Aureliusz i Wilczyca • Kwirynał i Awentyn – słynne rzymskie wzgórza • Kościół św. Klemensa – niepowtarzalna lekcja historii Rzymu • Katakumby św. Kaliksta – starożytna nekropolia • Rzymskie Bazyliki • Usta prawdy – chwila prawdy • Trastevere – wyjątkowa rzymska dzielnica

Galeria

 
 

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot do Rzymu, transfer do hotelu, czas wolny. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Watykanu. W programie: Ogrody Watykańskie, które są najbardziej urokliwym i niepowtarzalnym miejscem w samym sercu Watykanu, Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską, Bazylika św. Piotra, a także wizyta przy grobie św. Jana Pawła II. Czas wolny, a dla chętnych kolacja (menu rzymskie, płatna dodatkowo). Wieczorem powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 8 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do centrum Rzymu. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Panteonu – symbolu starożytności. Następnym punktem spaceru będzie wzgórze Kapitol, gdzie odwiedzimy najstarsze muzeum miasta – Muzea Kapitolińskie. Będziemy mogli przenieść się we wspaniały świat rzeźb antycznych, zobaczymy m.in. słynną wilczycę Rzymu. Kolejno: Forum Romanum, Palatyn i Koloseum (zwiedzanie także wewnątrz). Zwiedzanie zakończymy w Bazylice św. Klemensa z XII w. Zejdziemy tam do poziomu z IV w., a potem jeszcze niżej do domu konsula Flawiusza Klemensa z I w. po Chrystusie. Czas wolny, w trakcie którego dla chętnych wieczór włoski w stylowej rzymskiej restauracji z fragmentem przedstawienia operetkowego (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 12 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Watykanu, gdzie będziemy uczestniczyć w audiencji generalnej lub nabożeństwie Anioł Pański. Następnie przejazd metrem do Schodów Hiszpańskich, gdzie rozpoczniemy wspaniały spacer po Rzymie barokowym. W programie: Piazza Barberini ze wspaniałą Fontaną Trytona, Wzgórze Kwirynał ze swoją bogatą historią – znajdują się tutaj m.in. słynne Kościoły: św. Karola Boromeusza i św. Andrzeja (grób św. Stanisława Kostki), a także Pałac Prezydenta Republiki Włoskiej (niegdyś rezydencja królewska, a jeszcze wcześniej papieska). W dalszej części programu słynne fontanny: di Trevi i Czterech Rzek na Placu Navona. Wreszcie Campo dei Fiori, z którego przejdziemy starożytnym mostem Ponte Sisto do niezwykle urokliwej dzielnicy Rzymu – Trastevere (Zatybrze). Powrót do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 12 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od Wzgórza Eskwilin, gdzie znajduje się Bazylika Patriarchalna Matki Bożej Większej. Następnie przejdziemy na Lateran, gdzie zwiedzimy Katedrę Rzymu – Bazylikę św. Jana i św. Schody. W dalszej części programu Katakumby św. Kaliksta, gdzie znajduje się nekropolia pierwszych chrześcijan. Po południu przejazd na Piazza Republika, gdzie znajduje się Kościół św. Marii od Aniołów, który został przebudowany przez Michała Anioła z ruin Term Dioklecjana. Na zakończenie dnia wizyta w Kościele Santa Maria della Vittoria, gdzie będziemy podziwiać wspaniałą rzeźbę Berniniego „Ekstazę św. Teresy”. Powrót do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 10 km).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami. Następnie Awentyn – wejdziemy do Bazyliki św. Sabiny z V w. (kaplica poświęcona św. Jackowi Odrowążowi) oraz na Plac Kawalerów Maltańskich – tam zaskoczy nas niezwykły widok przez dziurkę od klucza w bramie ich siedziby – zobaczymy kopułę Bazyliki Św. Piotra! W dalszej części programu słynne Usta Prawdy, znane z filmu „Rzymskie Wakacje”, a więc chwila prawdy. Następnie przejdziemy do dzielnicy żydowskiej – Getto, powstałej w XVI w., odwiedzimy słynną Wyspę na Tybrze, a spacer zakończymy na Largo di Torre Argentina, gdzie znajdują się pozostałości świątyń z okresu Republiki Rzymskiej, (dzisiaj także dom dla miejscowych kotów). Czas wolny. Wieczór włoski z muzyką (menu rzymskie, płatne dodatkowo). Późnym wieczorem powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 15 km).

Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. (Trasa ok. 60 km). Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach. Obiadokolacje płatne dodatkowo na miejscu.
Uwaga! W okresie Wielkanocy Ogrody są zamknięte dla zwiedzających.
Uwaga! W dniach 29.06 2023 r. i 15.08.2023 r. Muzea Watykańskie wraz z Ogrodami są zamknięte dla zwiedzających. W zamian realizowane będzie zwiedzanie Zamku Anioła.

 

Cena obejmuje: bezpośredni przelot samolotem do/z Rzymu, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu **/*** (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (3) w dniach 1, 4 i 5, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 285 EUR/os. płatne pilotowi imprezy). Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 45 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelu), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych: wieczór z fragmentem operetki w Rzymie ok. 55 EUR/os., kolacja w dniu 3 ok. 45 EUR/os., wieczór włoski ok. 45 EUR/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 09.06.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla:
– uczniów, studentów – bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.
– niepełnosprawnych – bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem niepełnosprawności.

Uwaga! Zniżki nie obowiązują w Muzeach i Ogrodach Watykańskich oraz Koloseum (możliwość rezygnacji z biletów do tych obiektów).

Realizacja: eurostarsystem.eu