Roma & Napoli – odlotowe stolice Italii 8/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Roma & Napoli – odlotowe stolice Italii 8/15 dni

02 - 09 cze 2024 (różne terminy)
od 3500 zł/os.

Dostępne terminy

Czerwiec 2024
02.06 – 09.06 (7 nocy)
09.06 – 16.06 (7 nocy)
16.06 – 23.06 (7 nocy)
23.06 – 30.06 (7 nocy)
30.06 – 07.07 (7 nocy)

Lipiec 2024
07.07 – 14.07 (7 nocy)
14.07 – 21.07 (7 nocy)
21.07 – 28.07 (7 nocy)
28.07 – 04.08 (7 nocy)

Sierpień 2024
04.08 – 11.08 (7 nocy)
11.08 – 18.08 (7 nocy)
18.08 – 25.08 (7 nocy)
25.08 – 01.09 (7 nocy)

Wrzesień 2024
01.09 – 08.09 (7 nocy)
08.09 – 15.09 (7 nocy)
15.09 – 22.09 (7 nocy)
22.09 – 29.09 (7 nocy)

 

Program
Roma & Napoli – odlotowe stolice Italii – 8 lub 15 dni • Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum – serce starożytnego Rzymu • Watykan – Muzea Watykańskie oraz Kaplica Sykstyńska, Rezerwacja do Muzeów Watykańskich, Bazylika św. Piotra – wizyta przy grobie Papieża Polaka – św. Jana Pawła II • Casteli Romani – Castel Gandolfo i Jezioro Albano – zaskakujące okolice Rzymu • Wezuwiusz – uśpiony wulkan • Neapol – niepowtarzalna stolica Południa Włoch • Capri – najpiękniejsza Wyspa Zatoki Neapolitańskiej


Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przylot do Neapolu, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w ok. Fiugii. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 170 km).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Rzymu i zwiedzanie. Rozpoczniemy od Koloseum (zwiedzanie także wewnątrz), Forum Romanum oraz Kapitolu, gdzie niegdyś znajdowała się Świątynia Jowisza, a dzisiaj przepiękny plac zaprojektowany przez Michała Anioła. W dalszej części zwiedzanie Rzymu barokowego, w programie m.in.: Plac Navona z Fontanną Czterech Rzek, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi oraz wizyta przy wyjątkowej fontannie rzymskiej – di Trevi. Spacer zakończymy na przepełnionym historią Placu del Popolo, gdzie znajdowała się jedna z bram wjazdowych do wiecznego miasta. Zwiedzanie Bazyliki Santa Maria del Popolo wraz ze słynnymi obrazami Caravaggia. Na zakończenie dnia proponujemy wieczór włoski w stylowej restauracji (płatny dodatkowo). Wieczorem powrót na nocleg do hotelu (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 160 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Watykanu. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich – jednego z największych zbiorów sztuki na świecie oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Następnie zwiedzanie Bazyliki św. Piotra i Grot Watykańskich – wizyta przy grobie św. Jana Pawła II. Czas wolny, powrót do hotelu na nocleg i obiadokolację.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w okolice Rzymu do regionu Castelli Romani, który skupia miejscowości usytuowane nad jeziorami na zboczach wulkanicznych wzgórz Colli Albani. Słyną one przede wszystkim z pięknych krajobrazów, wzgórz i jezior. W programie zwiedzanie Castel Gandolfo, miasteczka położonego nad Jeziorem Albano, gdzie znajduje się letnia rezydencja papieska. Następnie krótka wizyta w urokliwym miasteczku Nemi położonym nad Jeziorem Nemi. Czas wolny. W tym dniu możliwość realizacji wycieczki fakultatywnej na Monte Cassino – miejsca słynnej bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami (dodatkowo płatne). Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Neapolu. Nocleg i obiadokolacja. (Trasa ok. 225 km).

Dzień 5
Śniadanie, przejazd i zwiedzanie Neapolu – niepisanej stolicy południa Italii. Spacer rozpoczniemy od starówki miasta, które zostało założone przez Greków i ukochane przez Rzymian. Przejście ulicą szopkarzy neapolitańskich – Spaccanapoli, obok najważniejszych Kościołów: St. Lorenzo, St. Domenico, St. Chiara i Gesu Nuovo. Następnie spacer gwarną ulicą Toledo do Galerii Umberto I, Castel Nuovo, Teatru St. Carlo i Piazza Plebiscito ze swym Palazzo Reale. Na zakończenie objazd panoramiczny jedną z najpiękniejszych promenad Neapolu obok Castel dell’Ovo i Borgo Marinaro. Na zakończenie dnia proponujemy wieczór neapolitański (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem powrót na nocleg do hotelu (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 120 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wjazd na wysokość ok. 1000 m n.p.m. na Wezuwiusza – uśpiony wulkan górujący nad Zatoką Neapolitańską. Możliwość dojścia pieszo do wygasłego krateru, skąd roztacza się przepiękna panorama na całą okolicę. Przejazd do Pompejów – miasta, które wciąż żyje w cieniu złowrogiego wulkanu. Zwiedzanie miasta zaklętego w czasie. Powrót na nocleg i obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 7
Po śniadaniu przeprawa promem na malowniczą wyspę Capri. W programie na Capri: rejs wzdłuż wybrzeża wyspy, wjazd kolejką szynową na ok. 400 m n.p.m. do centrum, a także spacer do kwiecistych ogrodów Augusta, skąd podziwiać będziemy piękną panoramę, słynne Faragliony (trzy wyłaniające się z morza skały) oraz Łuk Miłości – Arco del Amore. Czas wolny i wypoczynek na plaży. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
– dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku
– przejazd do wybranego hotelu w Kampanii (w niektórych terminach transfer może odbywać się przez lotnisko), pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00.
– dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach. Podczas pobytu na Capri możliwość skorzystania z kąpieli morskich.
Za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu w Kampanii w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert w systemie rezerwacyjnym i w katalogu „Wypoczynek – Kampania”.

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (4), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (w tym m.in. metra w Rzymie), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (koszt ok. 295 EUR/os. płatne pilotowi imprezy). Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 20 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: wieczór włoski w Rzymie z fragmentem operetki ok. 50 EUR/os., wieczór neapolitański ok. 50 EUR/os., Monte Cassino ok. 40 EUR/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 21.08.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla:
– uczniów, studentów – bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/studenckiej – wyłączając Muzea Watykańskie,
– niepełnosprawnych – bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem inwalidztwa – wyłączając Muzea Watykańskie

Realizacja: eurostarsystem.eu