Rejs po wyspach greckich – Morskie opowieści Hellady – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Rejs po wyspach greckich – Morskie opowieści Hellady

Mapka wycieczek objazdowych

CENA od 4 050 zł / za os. /10 dni /

11.07 – 20.07.2015                                15.08 – 24.08.2015

18.07 – 27.07.2015                                22.08 – 31.08.2015

25.07 – 03.08.2015                              29.08 – 07.09.2015

01.08 – 10.08.2015                              05.09 – 14.09.2015

08.08 – 17.08.2015

Program

Wenecja – Plac św. Marka (Włochy) • Bari i ród Sforzów (Włochy) • Katakolon – Olimpia ze świątynią Zeusa (Grecja) • Błękitno-białe Santorini (Grecja) • Pireus – Ateny z Akropolem (Grecja) • Korfu – Szmaragdowa wyspa (Grecja) • Kotor i najdalszy fiord Europy (Czarnogóra) – fakultatywnie • Superstatek MSC Cruises: Musica ****!

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa od granic Polski ok. 1000 km).

Dzień 2
W godzinach porannych przyjazd do Wenecji na parking Tronchetto. Rejs barką turystyczną na Plac św. Marka i krótkie zwiedzanie Wenecji. Spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów i Wieżę Dzwonniczą – najwyższą budowlą w mieście. Zwiedzanie zakończymy przy słynnym Moście Rialto. Około południa przejazd do portu w okolicy Wenecji, zakwaterowanie w kabinach na statku (do godz. 15.00; ok.17.00 statek wypływa z portu). Czas na odpoczynek i nocleg.
Nocny rejs w kierunku Bari.

Dzień 3
Ok. godz. 13.00 statek zacumuje w porcie w Bari w południowo-wschodnich Włoszech na „obcasie” tzw. buta. Bari jest stolicą prowincji o tej samej nazwie i regionu Apulia, a jednocześnie największym miastem nad Adriatykiem oraz ważnym ośrodkiem przemysłowo – handlowym i kulturalnym południowych Włoch. Polecamy wycieczki organizowane na miejscu (dodatkowo płatne), które pozwolą na poznanie miasta. Do miejsc wartych uwagi należą niewątpliwie zamek księcia Fryderyka II Szwabskiego, Pałac Sforzów z XVI w., czy katedra z XII w. Okolica jest również bogata w zabytki architektury m.in. Bazylikę św. Mikołaja, kościół św. Sabina w stylu bizantyjskim, czy Petruzzelli Theatre – główny budynek opery. Z Bari pochodziła słynna królowa Bona, małżonka polskiego króla Zygmunta Starego. Nagrobek królowej znajduje się w Bazylice św. Mikołaja. Ten wyjątkowy budynek przechowuje w swych kryptach również relikwie św. Mikołaja.
Wieczorem około 18.00 statek wypływa z portu w kierunku wybrzeża greckiego do miejscowości Katakolon – nocny rejs.

Dzień 4
Ok. 13:00 statek przypływa do portu w Katakolon, niedużego miasteczka położonego nad Morzem Jońskim na Półwyspie Peloponez. Jego okolicę stanowią niewysokie wzgórza. Przy głównej uliczce miasta skupia się mnóstwo sklepików, kafejek i restauracji na świeżym powietrzu. Katakolon jest doskonałym miejscem zarówno na wypoczynek nad morzem, uprawianie sportów wodnych, jak i podziwianie greckiej sztuki i historii. Można stąd udać się do Olimpii – miejsca narodzin starożytnych igrzysk olimpijskich i centrum starożytnego świata. Znajdziemy tu niezwykłe ruiny wielu interesujących olimpijskich budowli m.in. starożytna sala gimnastyczna, czy stadion. Polecamy wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne): wyprawa do starożytnego miasta Olimpii ze świątynią Zeusa, Hery i innymi zabytkami, Muzeum Starożytnej Technologii Greckiej. Wycieczki można połączyć ze zwiedzaniem lokalnych winnic i gajów oliwnych, w których można nabyć produkty charakterystyczne dla regionu.
Ok. godz. 19:00.statek wypływa z portu w nocny rejs w kierunku Santorini.

Dzień 5
Ok. 09:00 statek dopływa do Santorini, malowniczej greckiej wyspy na Morzu Egejskim w archipelagu Cykladów. Słynie ona ze swojego bogatego kolorytu. Barwy czarnych i czerwonych plaż mieszają się tutaj ze ścianami, wybudowanych na klifach, białych domów przykrytych półkolistymi, błękitnymi dachami. Przywitają nas tu kryształowo czyste wody i wspaniała panorama wulkanu. Tutejsze winnice słyną z najlepszych win w regionie. Polecamy wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne), m.in.: wizytę u lokalnego producenta win, połączoną z degustacją, spacer przez klimatyczną wioskę Oia, odkrywanie dzieł lokalnych artystów, podziwianie katedry skąpanej w promieniach słońca.
Ok. 17:00 statek wypływa z Santorini w kierunku Pireusu/Aten – nocny rejs.

Dzień 6
Ok. godz. 07:30 statek dopływa do portu Pireus w okolicy Aten. Ten największy port w całej Grecji oddalony jest zaledwie o parę kroków od wzgórza Kastella, z którego rozciąga się majestatyczny widok na Zatokę Sarońską. Ateny uważane są za jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z licznymi zabytkami kultury antycznej. Pireus to część greckiej stolicy, miasto portowe wchodzące w skład Wielkich Aten. Polecamy wizytę w stolicy starożytnej Grecji, dokąd warto udać się ze zorganizowanymi wycieczkami (dodatkowo płatne). W ich trakcie będzie okazja, aby zobaczyć Akropol, zwieńczony największą ozdobą Aten – Partenonem, zbudowanym pomiędzy 447 r. p.n.e., a 432 r. p.n.e na cześć Ateny Partenos. Jego architektura jest uważana za najdoskonalszy przykład porządku doryckiego. Uwadze naszej nie powinien umknąć przylądek Sunion – będący już w starożytności punktem orientacyjnym dla marynarzy – z antycznymi ruinami świątyni Posejdona i jej 12 doryckimi kolumnami, drugiej najsławniejszej świątyni po Partenonie, skąd z wysokości ok. 60 m. nad lustrem wody rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Morze Egejskie. Można również wybrać się do antycznego Koryntu z dorycką Świątynią Appolina, rzymską fontanną Pejrene oraz Bema – mównicą, z której nauczał św. Paweł.
Ok. godz. 16:30 statek odpływa z Pireusu w kierunku wyspy Korfu – nocny rejs.

Dzień 7
Ok. godz. 12:30 statek dopływa do portu na górzystej wyspie Korfu w Grecji, drugiej co do wielkości z siedmiu Wysp Jońskich. Znana jest ona jako „Szmaragdowa Wyspa” ze względu na bujną zieleń, gaje oliwne i urocze krajobrazy. Polecamy wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne na miejscu). Po bombardowaniach z czasów II Wojny Światowej z wielu zabytków ocalały między innymi: ruiny starożytnej świątyni Artemidy, Stare Miasto z labiryntem wąskich uliczek, kościół Ágios Spirídon ze srebrną trumną kryjącą szczątki świętego – patrona wyspy, budynki z czasów rządów francuskich i brytyjskich – ulica Liston z arkadami wzniesiona podczas okupacji francuskiej Na uwagę zasługuje Pałac Achilleona, zbudowany przez cesarzową austriacką Elżbietę (Sisi) w 1891 r. wraz z imponującą kolekcją rzeźb przedstawiających greckich bogów oraz jego przepięknymi ogrodami, z których rozciąga się widok na Morze Jońskie. Warto również udać się na pieszą wycieczkę na górę Pantokrator, z której zobaczyć można malowniczą panoramę wyspy. Dla turystów ceniących wypoczynek wyspa ma do zaoferowania cudowne, długie i szerokie plaże.
Ok. 18:30 statek wypływa z portu na Korfu w kierunku Kotoru (Czarnogóra) – nocny rejs.

Dzień 8
Ok. godz. 07:00 statek przypływa do portu Kotor, który jest historyczną wizytówką Czarnogóry. Średniowieczny zamek i jego mury otaczają miasto z każdej strony, co dodaje mu niesamowitego uroku. Zwiedzając, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że czas stanął tu w miejscu. Polecamy wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne). To jedno z najstarszych i najsławniejszych czarnogórskich miast portowych. Położone jest nad malowniczą zatoką Kotorską z krajobrazem przypominającym norweskie fiordy i określaną mianem najdalej położonego na południe fiordu Europy. Miasto ulokowane jest u podnóża masywu Lovcen i otoczone z trzech stron górami o typowo śródziemnomorskim charakterze. Kotor, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO, jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych zespołów miejskich z zabytkowymi wąskimi uliczkami, romantycznymi barami i restauracjami, sklepikami, zabytkowymi pomnikami, kościołami i budynkami. To wymarzone miejsce na wakacyjne wojaże i częsty cel żeglarskich eskapad. Ok. 13:00 statek wypływa z portu Kotor w kierunku Wenecji. Wolne popołudnie na statku, czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku: kąpiele w basenie otoczonym leżakami, kąpiele słoneczne, jacuzzi, animacje: gimnastyka, karaoke, bingo; siłownia i wiele innych. Wieczorem przedstawienia musicalowe w teatrze, emocje w kasynie lub szaleństwa na parkiecie.
Dzienny i nocny rejs w kierunku Wenecji we Włoszech.

Dzień 9
Po śniadaniu około godziny 09:00 statek wpływa do portu w Wenecji. Wykwaterowanie ze statku i czas wolny. Dla chętnych wycieczka po lagunie weneckiej (dodatkowo płatna ok. 30 EUR). W programie kolorowa wyspa Burano, słynąca z wyrobów koronkowych oraz wyspa Murano, gdzie zlokalizowane są znane rzemieślnicze fabryki wyrobów ze szkła weneckiego. Możliwość zakupu finezyjnej szklanej biżuterii.
Powrót na parking Tronchetto i wyjazd ok.18.00 do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1000 km do granic Polski).

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13:00).

Uwagi!
– W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach, kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu do któregoś z portów wymienionych w programie.
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– Walutą obowiązującą na statku jest EUR.

Zakwaterowanie na objeździe

Statek **** – o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin – (7 rozpoczętych dob hotelowych).

Statek MSC MUSICA **** – nowoczesny statek wycieczkowy, zbudowany w 2006 roku, należący do włoskiego armatora „MSC Cruises”. Statek składa się z 16 pokładów, ma ok. 60 m wysokości i 293 m długości, a załoga liczy ponad 1000 osób. Statek może zabrać na pokład 2550 pasażerów.

Kabiny: 1275 kabin o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny 2-osobowe z łazienkami (prysznic). W każdej TV, mini-sejf, suszarka do włosów oraz klimatyzacja.

Kabina zewnętrzna z balkonem – wyposażona jest w balkon o powierzchni ok. 3,5m2, dwa osobne łóżka (na zamówienie możliwość zmiany na łóżko podwójne), łazienkę z prysznicem, mini zestawem kosmetyków i ręcznikami, suszarkę do włosów, mini-sejf, interaktywną telewizję, klimatyzację; za dodatkową opłatą można korzystać z mini-baru i bezprzewodowego internetu; dodatkowe łóżka na potwierdzenie;

Kabina zewnętrzna z oknem – wyposażona jest w dwa osobne łóżka (na zamówienie możliwość zmiany na łóżko podwójne), łazienkę z prysznicem, łazienkę z prysznicem, mini zestawem kosmetyków i ręcznikami, suszarkę do włosów, mini-sejf, interaktywną telewizję, klimatyzację; za dodatkową opłatą można korzystać z mini-baru i bezprzewodowego internetu; dodatkowe łóżka na potwierdzenie;

Kabina wewnętrzna bez okna – wyposażona jest w dwa osobne łóżka (na zamówienie możliwość zmiany na łóżko podwójne), łazienkę z prysznicem, mini zestawem kosmetyków i ręcznikami, suszarkę do włosów, mini-sejf, interaktywną telewizję, klimatyzację; za dodatkową opłatą można korzystać z mini-baru i bezprzewodowego internetu; dodatkowe łóżka na zapytanie.

Do dyspozycji gości: recepcja, windy, mini-galeria handlowa (duty free), 2 restauracje a’la carte, 1 restauracja bufetowa, 16 barów, klub nocny (dyskoteka), kasyno, teatr na 1240 miejsc, 2 odkryte baseny, 4 jacuzzi, taras słoneczny z leżakami (ręczniki przy basenach), centrum fitness, siłownia, spa i sauny (dodatkowo płatne), bieżnia, boisko do gier zespołowych, biblioteka, gry video, internet (dodatkowo płatny).
Na statku odbywają się różne animacje: zabawy sportowe, konkursy, spektakle itp.
Uwaga! Podczas niektórych imprez wieczornych mile widziane stroje wieczorowe.
Usługi typu: internet, fax, telefon, spa, pralnia, usługi medyczne itp. oraz alkohole są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są karty kredytowe.

Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje w restauracjach a’la carte lub bufetowych, przekąski (fast food), podwieczorek (tea time), wieczorne przekąski, napoje bezalkoholowe z dystrybutorów: kawa, herbata, woda (napoje butelkowane i gazowane – dodatkowo płatne).
Możliwa dopłata do all inclusive na statku (wg cennika). W all inclusive oferowane są lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, w tym butelkowane napoje gazowane ( serwowane w godzinach otwarcia barów do ok. północy, w dyskotece do ok. 02.00)

Uwaga! Dodatkowe zamówienia u kelnerów (nawet w restauracjach bufetowych są dodatkowo płatne). Dotyczy wszystkich napojów, które nie są dostępne w dystrybutorach oraz dodatkowych dań. Ponadto do każdego zamówienia w barach i restauracjach zostanie doliczone „service charge” w wysokości 15% wartości rachunku.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem do / z Wenecji (wc, klimatyzacja, bar, video), zwiedzanie Wenecji w drugim dniu imprezy, opłaty za podatki portowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) na statku j.w., korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na statek w porcie w Wenecji, śniadania, obiady i kolacje na statku wg opisu jak wyżej, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy – napiwki (ok. 60 EUR) – płatne obligatoryjnie na statku, napojów do posiłków na statku, wycieczki na wyspy Murano/Burano – dodatkowo płatna na miejscu ok. 30 EUR wycieczek fakultatywnych podczas rejsu i innych wydatków osobistych (usługi typu: internet, fax, telefon, spa, pralnia, usługi medyczne itp. oraz alkohole są dodatkowo płatne).

Realizacja: eurostarsystem.eu