Rejs Hiszpania, Włochy – Śródziemnomorskie fascynacje – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Rejs Hiszpania, Włochy – Śródziemnomorskie fascynacje

Mapka wycieczek objazdowych

CENA od 4 139 zł / za os. / 10 dni / 

11.07 – 20.07.2015                               15.08 – 24.08.2015

18.07 – 27.07.2015                               22.08 – 31.08.2015

25.07 – 03.08.2015                             29.08 – 07.09.2015

01.08 – 10.08.2015                             05.09 – 14.09.2015

08.08 – 17.08.2015

Program

• Savona (Włochy) • Civitavecchia/Rzym (Włochy) – historia Imperium • Palermo/Sycylia (Włochy) • dzień na morzu • Ibiza (Hiszpania) – rozrywkowa wyspa • Palma De Mallorca/Majorka (Hiszpania) – stolica Balearów • Barcelona (Hiszpania) – zachwycająca architekturą – fakutatywanie •  Superstatek Costa Cruises: Fascinosa ****!

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa od granic Polski ok. 1000 km).

Dzień 2
W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Savony i zaokrętowanie na statku. Zakwaterowanie w kabinach (do godz. 14.00; ok.16.30 statek wypływa z portu). Czas na odpoczynek i nocleg. Nocny rejs w kierunku Rzymu (port – Civitavecchia).

Dzień 3
Ok. godz. 09:00 statek dopływa do portu Civitavecchia w okolicy Rzymu. Civitavecchia – to nowoczesny port położony ok. 70 km od Rzymu. Jest on ważnym łącznikiem morskim z Sardynią, Sycylią, Maltą, Tunisem czy Barceloną. Ze względu na niedużą odległość od Rzymu, polecamy wycieczki organizowane na miejscu (dodatkowo płatne), które pozwolą na poznanie stolicy Włoch. Historyczne centrum Rzymu jest niewielkie, a większość najwspanialszych zabytków znajduje się w bliskiej odległości od siebie. Na wschodnim brzegu Tybru, zwłaszcza na południe od Piazza Venezia skupiają się pozostałości antycznego Rzymu. Na północny-zachód i wzdłuż Tybru, pomiędzy Via del Corso i Corso Wittorio Emanuele II znajdują się zabytki z okresu miasta średniowiecznego. Trudno jednoznacznie wskazać najważniejszy zabytek, ale prym z pewnością wiedzie Koloseum, które jest w swoim charakterystycznym kształcie rozpoznawalne przez każdego mieszkańca naszego globu. Koloseum to pozostałość po dawnym amfiteatrze, miejscu rzymskich rozrywek i zawodów jeszcze z czasów cesarzy. Jest to największa zachowana budowla starożytna w mieście. W jej pobliżu znajduje się Forum Romanum, czyli tradycyjny starożytny rynek, na którym skupiało się życie polityczne i gospodarcze miasta. Idąc dalej Via del Fori Imperiali natrafimy na ogromny, biały pomnik Wiktora Emanuela II, górujący nad Piazza Venezia. Zwiedzając Rzym warto wybrać się też do Panteonu, starożytnej świątyni poświęconej bóstwom planetarnym oraz ówcześnie panującemu cesarzowi Hadrianowi. Z bardziej współczesnych zabytków warto wymienić Fontannę di Trevi, XVIII-wieczną konstrukcję z łukiem triumfalnym w centrum i licznymi figurami. Najważniejsze obiekty sakralne dla Rzymu jak i całej wiary katolickiej to oczywiście Kaplica Sykstyńska oraz Bazylika św. Piotra, znajdujące się w Watykanie, siedzibie papieży. Na szczególną uwagę zasługują też Schody Hiszpańskie uznawane za najdłuższe i najszersze w Europie. Wieczorem około 19.00 statek wypływa z portu Civitavecchia w kierunku Palermo na Sycylii (nocny rejs).

Dzień 4
Ok. godziny 13.00 statek zacumuje w porcie w Palermo, jednej z dziewięciu prowincji Sycylii i jednocześnie jej kulturalnej, gospodarczej i turystycznej stolicy. Polecamy wycieczki organizowane na miejscu (dodatkowo płatne). Palermo jest bardzo hucznym i pełnym życia miastem, bogatym w historię i tradycję. Jest pięknie położone i przyciąga imponującą architekturą, egzotyczną naturą oraz największym skupiskiem pałaców i kościołów w tym m.in. pałacem królewskim, będącym siedzibą władców Sycylii, wzniesionym przez Normanów na ruinach zamku arabskiego, ozdobioną mozaikami katedrą S. Rosalia – miejscem pochówku królów, czy XII wiecznym pałacem Zisa i Cuba. Swój współczesny kształt miasto zawdzięcza przede wszystkim przebudowom w XVI i XVII w. Ok. 18:00 statek wypływa z Palermo w kierunku Ibizy, nocny rejs.

Dzień 5
Cały dzień na morzu, czas na relaks. Jest to najlepszy moment, aby skorzystać z licznych atrakcji na statku. Kąpiele w basenie oraz w jacuzzi, kąpiele słoneczne, animacje, spektakle w teatrze, dyskoteki, koncerty, kasyno, a dla dbających o formę – siłownia, tor do joggingu czy boiska do gier.
Dla spragnionych doznań smakowych, będzie wiele możliwości skosztowania przeróżnych potraw , włączając w to tradycyjne dania, menu a la carte w restauracji, pizzy, dań z grilla na górnym pokładzie, czekolady i kawy, czy angielskich podwieczorków. Wieczorem  przedstawienia musicalowe w teatrze, emocje w kasynie  lub szaleństwa na parkiecie.
Dzienny i nocny rejs w kierunku hiszpańskiej Ibizy.

Dzień 6
Ok. godz. 09:00 statek dopływa do portu na hiszpańskiej wyspie Ibiza, która przyciąga wspaniałymi plażami, stromym wybrzeżem, malowniczymi zatokami z przejrzystą, turkusową wodą oraz zielonymi lasami piniowymi w centralnej części wyspy. Ibiza jest prawdziwą oazą dla marzycieli i rajem dla ludzi młodych duchem. Słynie jako najbardziej rozrywkowa wyspa Balearów z mnóstwem klubów i dyskotek. Pierwszy klub – Amnesia powstał już w latach 70-tych XX w. Do najbardziej popularnych należą: Pacha, Space, Privilege, Paradise. W latach 60 i 70 „odkryli” wyspę Hipisi, którzy „uciekali” tutaj od cywilizacji. Właśnie na Ibizie powstały charakterystyczne stroje wzorowane na lokalnych tradycjach. Do dziś funkcjonuje bazar, na którym kiedyś Hipisi sprzedawali wyroby własnej produkcji. Z atrakcji architektonicznych na uwagę zasługuje wpisana na listę UNESCO starówka w mieście Dalt Vila. Spacerując po przepięknych uliczkach miasteczka podziwiać tu można także mury obronne wzniesione w XVI w. oraz stare fortyfikacje wybudowane na szczycie wzgórza znajdującego się w mieście. Polecamy wycieczki fakultatywne pozwolą na głębsze poznanie wyspy oraz zabawę w tutejszych dyskotekach. Wypłynięcie statku w dalszy rejs w kierunku Majorki w piątek ok. 03.00 nad ranem.

Dzień 7
Ok. godz. 09.00 statek wpływa do portu w Palma de Mallorca. To największe miasto i zarazem stolica Majorki, jak i całych Balearów. Cieszy się ona ogromną popularnością wśród turystów ze względu na piękne nabrzeże portowe, niezliczoną ilość barów, pubów i restauracyjek oraz urokliwych zabytków architektury. Jednym z nich jest katedra La Seu – wzniesiona w gotyckim stylu świątynia, powstała w miejscu, w którym jeszcze w 1229 r. stał meczet. Szczególną uwagę należy zwrócić na kamieniczki zaprojektowane przez Gaudiego oraz pałac królewski Palau de l’Almudaina. Ok. 19:00 statek wypływa z Majorki w kierunku Barcelony, nocny rejs.

Dzień 8
Ok. godz. 08:00 statek przypływa do portu w Barcelonie, która jest stolicą Katalonii i drugim co do wielkości po Madrycie miastem Hiszpanii. Barcelonę można zaliczyć do grupy najpiękniejszych miast Europy – na każdym kroku spotkamy tu zabytkową architekturę, urokliwe uliczki i parki. Polecamy zwiedzanie miasta z wycieczkami organizowanymi na miejscu (dodatkowo płatne). Jednym z najbardziej znanych zabytków i ikoną miasta jest bazylika Sagrada Familia. Jej budowa rozpoczęła się 120 lat temu i trwa do dziś. Obowiązkowym punktem na mapie miasta jest także Font Magica, kompleks fontann w pobliżu Plaza de España. Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest Park Guell – ogród z wieloma efektownymi elementami architektonicznymi (rzeźby, mozaiki), zaprojektowanymi przez słynnego architekta Antonio Gaudiego. Dla fanów piłki nożnej podstawową atrakcją jest tutaj stadion Camp Nou, zwany świątynią futbolu, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna FC Barcelona. Wejście na obiekt jest płatne, ale w cenę biletu wliczony jest wstęp do muzeum klubu. W samym porcie utworzono nowoczesny kompleks rozrywkowy Maremagnum, gdzie znajdują się sklepiki, restauracje, kino i akwarium w którym można podziwiać okazy fauny i flory typowe dla Morza Śródziemnego. Ok. godz 13.00 statek wypływa w dalszy rejs w kierunku Savony we Włoszech.

Dzień 9
Po śniadaniu około godziny 09:00 statek wpływa do portu w Savonie. Wykwaterowanie ze statku i czas wolny. Następnie przejazd do Genui stolicy Ligurii na zwiedzanie centrum historycznego miasta. W programie: Katedra San Lorenzo, dom słynnego żeglarza Krzysztofa Kolumba oraz Piazza de Ferrari z Pałacem Dożów wraz ze słynną ulicą Garibaldiego. Spacer zakończymy w starym porcie miasta. Czas wolny. Po południu wyjazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1300 km do granic Polski).

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13:00).

Uwagi!
– W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu do któregoś z portów wymienionych w programie.
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– Walutą obowiązującą na statku jest EUR.
– Usługi typu: internet, fax, telefon, spa, pralnia, usługi medyczne itp. oraz alkohole są dodatkowo płatne.
– Na statku akceptowane są karty kredytowe.

Zakwaterowanie na objeździe

Statek **** – o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin – (7 rozpoczętych dob hotelowych).

Statek COSTA FASCINOSA **** – nowoczesny statek wycieczkowy, zbudowany w 2011 roku, należący do włoskiego armatora „Costa Cruises”. Statek składa się z 17 pokładów, ma ponad 50 m wysokości i 290 m długości, a załoga liczy ponad 1100 osób. Statek może zabrać na pokład ponad 3000 pasażerów.

Kabiny: 1508 kabin o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny 2 – osobowe z łazienkami (prysznic). W każdej TV, mini-sejf, suszarka do włosów oraz klimatyzacja.

Kabina zewnętrzna z balkonem – wyposażona jest w balkon o powierzchni ok. 3,5m2, dwa osobne łóżka (na zamówienie możliwość zmiany na łóżko podwójne), łazienkę z prysznicem, mini zestawem kosmetyków i ręczników, suszarkę do włosów, mini-sejf, interaktywną telewizję, klimatyzację; za dodatkową opłatą można korzystać z mini-baru i bezprzewodowego internetu; dodatkowe łóżka na zapytanie;

Kabina zewnętrzna z oknem – wyposażona jest w dwa osobne łóżka (na zamówienie możliwość zmiany na łóżko podwójne), łazienkę z prysznicem, mini zestawem kosmetyków i ręczników, suszarkę do włosów, mini-sejf, interaktywną telewizję, klimatyzację; za dodatkową opłatą można korzystać z mini-baru i bezprzewodowego internetu; dodatkowe łóżka na zapytanie;

Kabina wewnętrzna bez okna – wyposażona jest w dwa osobne łóżka (na zamówienie możliwość zmiany na łóżko podwójne), łazienkę z prysznicem, mini zestawem kosmetyków i ręczników, suszarkę do włosów, mini-sejf, interaktywną telewizję, klimatyzację; za dodatkową opłatą można korzystać z mini-baru i bezprzewodowego internetu; dodatkowe łóżka na zapytanie;

Do dyspozycji gości: recepcja, windy, mini-galeria handlowa (duty free), 4 restauracje a’la carte, 1 restauracja bufetowa, 13 barów, klub nocny (dyskoteka), kasyno, 3-poziomowy teatr, kino 4D, 2 odkryte baseny, 2 baseny z rozsuwanym dachem, 5 jacuzzi, taras słoneczny z leżakami (ręczniki przy basenach), centrum fitness, siłownia, spa i sauny (dodatkowo płatne), bieżnia do joggingu, boisko do gier zespołowych, biblioteka, gry video (w tym symulator F1), internet (dodatkowo płatny).
Na statku odbywają się różne animacje: zabawy sportowe, konkursy, spektakle itp. Podczas niektórych imprez wieczornych mile widziane stroje wieczorowe.

Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje w restauracjach a’la carte lub bufetowych, przekąski (fast food), podwieczorek (tea time), wieczorne przekąski, napoje bezalkoholowe z dystrybutorów: kawa, herbata, woda (napoje butelkowane i gazowane – dodatkowo płatne).
Możliwa dopłata do all inclusive na statku (wg cennika). W all inclusive oferowane są lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, w tym butelkowane napoje gazowane ( serwowane w godzinach otwarcia barów do ok. północy w dyskotece do ok. 02.00)

Uwaga! Dodatkowe zamówienia u kelnerów (nawet w restauracjach bufetowych są dodatkowo płatne). Dotyczy wszystkich napojów, które nie są dostępne w dystrybutorach oraz dodatkowych dań. Ponadto do każdego zamówienia w barach i restauracjach zostanie doliczone „service charge” w wysokości 15% wartości rachunku.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem do / z Savony (wc, klimatyzacja, bar, video), zwiedzanie Genui w dziewiątym dniu imprezy, opłaty za podatki portowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) na statku j.w., korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na statek w porcie w Savonie, śniadania, obiady i kolacje na statku wg opisu jak wyżej, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy – napiwki (ok. 60 EUR) – płatne obligatoryjnie na statku, napojów do posiłków na statku, kosztów realizacji programu (zwiedzanie Genui z przewodnikiem, koszt ok. 15 EUR obligatoryjnie płatne na miejscu),  wycieczek fakultatywnych podczas rejsu i innych wydatków osobistych osobistych (usługi typu: internet, fax, telefon, spa, pralnia, usługi medyczne itp. oraz alkohole są dodatkowo płatne).

 

Realizacja: eurostarsystem.eu