Po obu stronach Gibraltaru- objazd i wypoczynek 8/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Po obu stronach Gibraltaru- objazd i wypoczynek 8/15 dni

29.08 - 05.09.2016 (różne terminy)
od 2978 zł/os.

Mapka wycieczek objazdowych

 

06.06 – 13.06.2016                              15.08 – 22.08.2016

04.07 – 11.07.2016                               29.08 – 05.09.2016

18.07 – 25.07.2016                               12.09 – 19.09.2016

01.08 – 08.08.2016

Program

Punta Europa na Gibraltarze • Ceuta – europejsko-afrykańska mieszanka • Rabat – nowoczesność średniowiecza • Marrakesz – czerwone miasto • tajemnicza medina w Fezie • Meknés y Volúbilis • dla chętnych tydzień pobytu na Costa del Sol!

Program

Punta Europa na Gibraltarze • Ceuta – europejsko-afrykańska mieszanka • Rabat – nowoczesność średniowiecza • Marrakesz – czerwone miasto • tajemnicza medina w Fezie • Meknés y Volúbilis • dla chętnych tydzień pobytu na Costa del Sol!

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach.  Transfer do hotelu w okolicach Malagi i czas wolny. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Malagi późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.Dzień 2
Po bardzo wczesnym śniadaniu udamy się w kierunku Gibraltaru – półwyspu o długości zaledwie 6 km, który jest malutką enklawą brytyjską na Płw. Iberyjskim. W programie: makaki – małpy, które zadomowiły się na Skale Gibraltarskiej, grota San Miguel, Main Street i wspaniały widok na Afrykę, a także strefa wolnocłowa będąca kolejnym atutem cypla. Następnie przeprawa promowa/wodolotem z Algeciras do Ceuty – hiszpańskiej enklawy położonej zaledwie 23 km od Półwyspu Iberyjskiego. Następnie przejazd w kierunku Rabatu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok.250 km).
Uwaga! Po Gibraltarze podróżuje się minibusami lub taksówkami z anglojęzycznymi kierowcami-przewodnikami. Cała grupa spotyka się przy danej atrakcji turystycznej, gdzie na czas jej zwiedzania opiekę przejmuje polskojęzyczny pilot wycieczki.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Rabatu, stolicy Maroka. W programie: meczet i wieża Hassan z XII w, Mauzoleum Mohameda V (dziadka obecnie panującego Mohameda VI), nekropolia dynastii Merynidów – Szella, pałac królewski (tylko z zewnątrz) z imponującą bramą Bab ar-Rouah oraz artystyczna dzielnica kasba Oudaja. Następnie przejazd do Casablanki i krótkie zwiedzanie centrum miasta: meczet Hassana II (z zewnątrz) z najwyższym na świecie 200-metrowym i drugim co do wielkości na świecie minaretem, plac Mohameda V, którego zabudowa jest ciekawym przykładem architektury kolonialnej. Przejazd na nocleg i kolację w hotelu w okolicach Marrakeszu. (Trasa ok. 500 km).
Dla chętnych sugerujemy wizytę na placu Dżamaa el Fna (zabytek UNESCO), gdzie życie tętni przez cała dobę, m.in. zaklinacze węży, połykacze ognia, treserzy małp, mnóstwo sklepików itp. (ok. 10 EUR/os.).

Dzień 4
Cały dzień przeznaczony jest na zwiedzanie Marrakeszu – najatrakcyjniejszego miasta Maroka, zwanego czerwonym miastem: bazar (suk), gdzie można zakupić ciekawe pamiątki miejscowego rzemiosła, minaret Koutoubija z XII w., meczet i medresa (szkoły koranicznej) Ali ben Jusuf, pałac Bahia, grobowce Saadytów. Podczas zwiedzania miasta krótka wizyta w aptece berberskiej i na koniec spacer po Ogrodach Majorelle. Podczas przerwy na lunch zachęcamy do spróbowania marokańskich dań (ok. 15 EUR/os). Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Dla chętnych popołudniowy wyjazd do przepięknej Doliny Quirka (ok. 20 EUR).

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Fezu. Po drodze zatrzymamy się w Meknes – zwanego miastem pięknych bram. Wizyta w mauzoleum sułtana Mulaj Ismaila, założyciela miasta i najbardziej krwawego z marokańskich władców. Następnie zwiedzanie legendarnych stajni, spichlerzy, bram Bab el-Khemis i Bab el-Mansour (postój na zdjęcia), uważanych za najokazalsze w całym Maroku. Na koniec krótkie zwiedzanie Volubilis (zabytek UNESCO): ruiny rzymskiego miasta z I w., łuk triumfalny Karakali, dom Orfeusza, termy, domy patrycjuszy z doskonale zachowanymi mozaikami. Wieczorem przyjazd na nocleg i kolację do hotelu w okolicach Fezu. (Trasa ok.450 km).

Dzień 6
Po bardzo wczesnym śniadaniu zwiedzanie duchowej i religijnej stolicy Maroka. Zwiedzanie mediny (zabytek UNESCO) Fes el-Bali, (prawdziwego labiryntu ponad 9000 krętych uliczek, gdzie poruszanie się bez miejscowego przewodnika jest niemożliwe): meczet i uniwersytet El Karawijjin, mauzoleum założyciela miasta Mulaj Idrisa II (oby dwa miejsca dostępne jedynie z zewnątrz dla nie – muzułmanów) oraz garbarni wielbłądzich skór. Następnie tzw. Nowy Fez: pałac królewski Dar El-Makhzen (z zewnątrz) i olbrzymia brama Bab al Jeloud, spacer po dzielnicy żydowskiej Mellah. Po południu czas wolny. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 7
Wcześnie rano wyjazd w kierunku Tangeru i panoramiczne zwiedzanie miasta. Zobaczymy warowną kazbę (twierdza) z pałacem Dar al-Mahzah, medinę (stara dzielnica) otoczoną murem obronnym z Wielkim Meczetem i medresą.
Przejazd w kierunku Ceuty – ktora może poszczycić się wieloma zabytkami o bardzo różnorodnym charakterze – na uwagę zasługują zarówno kościoły, synagogi, jak i meczety. W programie: plac afrykański, katedra, Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Afrykańskiej – Patronki i Wiecznej Burmistrzyni Miasta oraz ratusz miejski.Następnie przeprawa promowa/wodolotem Ceuta – Algeciras. Przejazd na nocleg na wybrzeże Costa del Sol. Nocleg i kolacja w hotelu. (Trasa ok.420 km).

Dzień 8
– Klienci powracający do Polski – wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko w Maladze. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania.
– Klienci pozostający na pobycie na Costa del Sol – po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny. Po południu transfer do wybranego hotelu na Costa del Sol (w niektórych terminach transfer via lotnisko).

Uwagi do programu
– Konieczny paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski!
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

 

Zakwaterowanie na objeździe

Zakwaterowanie:

Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 2-, 3 – osobowe (przy czym 3 – osobowe to z reguły pokój 2 – osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami i wc, czasami z telefonem i TV.

Do dyspozycji gości:
na miejscu w hotelu restauracja i bar.

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne i obiadokolacje serwowane

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Malagi, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, prom/wodolot na trasie Algeciras – Ceuta – Algeciras, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach j.w. (lub 14 za dopłatą), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, systemu Tour Guide opłat za miejscowych przewodników, zwyczajowych opłat granicznych, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, systemu Tour Guide, napiwków, usług lokalnych przewodników – ok.120 EUR. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

 

Realizacja: eurostarsystem.eu