Norwegia – Widokówka z ambony 8 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Norwegia – Widokówka z ambony 8 dni

26.06 - 03.07.2016 (różne terminy)
od 3404 zł/os.

Mapka wycieczek objazdowych

 

29.05 – 05.06.2016                              17.07 – 24.07.2016

05.06 – 12.06.2016                              24.07 – 31.07.2016

12.06 – 19.06.2016                              31.07 – 07.08.2016

19.06 – 26.06.2016                              07.08 – 14.08.2016

26.06 – 03.07.2016                              14.08 – 21.08.2016

03.07 – 10.07.2016                              21.08 – 28.08.2016

10.07 – 17.07.2016                              28.08 – 04.09.2016

Program

Oslo z Parkiem Frogner i budynkiem opery * historyczne Stavanger * wyprawa na ambonę – Preikestolen * targ rybny w Bergen * koncert muzyki Edwarda Griega * olimpijskie Lillehammer * „Droga przez dach Norwegii”
Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw  na 2 godziny przed wylotem samolotu do Oslo-Torp na poszczególnych lotniskach (przeloty z Warszawy, Gdańska, Katowic). Wylot do Oslo-Torp. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Tønsberg. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Oslo. Zwiedzanie Oslo zaczniemy od wizyty w Parku Frogner, będącym jednocześnie muzeum rzeźb Gustawa Vigelanda, przedstawiającymi wszystkie stadia ludzkiego życia. Objazd centrum miasta: główna ulica miasta – Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedra oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Wizyta na Bygdøy – „półwyspie Muzeów”, a następnie podziwianie panoramy Oslo ze skoczni Holmenkollen. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku miejscowości Vrådal. Przejazd do hotelu  i nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd trasą widokową w kierunku miejscowości Lysebotn. Ostatnią część trasy pojedziemy niezwykle ekscytującą, krętą (27 ostrych zakrętów) drogą, która pokonuje różnicę poziomów wynoszącą około 900 m. Z Lysebotn popłyniemy do Lauvvika, w rejs po fiordzie Lysefjord, wśród gór o wysokości nierzadko przekraczającej 1000 m, opadającymi niemal pionowo do zatoki, podczas którego zobaczymy z dołu słynną półkę skalną Preikestolen (Ambona). Następnie przejazd do Stavanger.. Po drodze zobaczymy pomnik Trzech Mieczy – upamiętniający bitwę w Hafrsfjord w 872 r. podczas której Harald Pięknowłosy pokonał swych rywali i po raz pierwszy zjednoczył Norwegię w jedno królestwo. Spacer urzekającą starówką Stavanger, pełną białych drewnianych domków z małymi ogródkami pełnymi kwiatów i brukowanymi uliczkami wspinającymi się po uroczych pagórkach. Następnie zobaczymy zbudowaną z szarego kamienia w 1125 r. Katedrę Stavanger Domkirke i buzujące życiem oraz kolorami centrum Stavanger. Na koniec odwiedzimy imponujący kompleks muzeum Ropy Naftowej (można tu zobaczyć zrekonstruowaną platformę wiertniczą oraz uczestniczyć w symulowanej akcji ratowniczej). Przejazd do hotelu i nocleg (Trasa ok. 240 km)

Dzień 4
Późniejsze śniadanie, wykwaterowanie i czas wolny w centrum Stavanger. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 350 NOK) wycieczka na najbardziej znany w Norwegii punkt widokowy Preikestolen, czyli wysoki na ponad 600 m granitowy klif „wyrastający” stromo w górę z wód Lyserfjordu, z półką skalną ze spektakularną panoramą fiordów. Wyjazd na wycieczkę wcześnie rano. Uwaga! Podejście do Preikestolen wymaga od uczestników stroju i obuwia odpowiedniego do wędrówek górskich! Trasa górska ok. 8 km. Po południu wspólny przejazd trasą widokową w kierunku Bramy Fiordów, czyli miasta Bergen. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Bergen, nocleg. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowanie przejazd do Bergen, dawnego miasta kupieckiego, położonego nad zatoką pomiędzy siedmioma wzgórzami, które dziś rozrasta się na okoliczne wyspy i cyple. Spotkanie z przewodnikiem i oglądanie głównych atrakcji turystycznych symbolicznej stolicy norweskich fiordów, które usytuowane są wokół zatoki Vågen. Od północy rozlokowana jest zabytkowa, wpisana na listę UNESCO dzielnica Bryggen, czyli wybudowane jeden przy drugim, drewniane domy kupców hanzeatyckich, zwrócone fasadami ku zatoce. W wąskich pasażach między zabudowaniami znajdziemy sklepiki, bary i restauracje. Nieopodal wznoszą się: romański kościół mariacki, a w pobliżu portu duża twierdza Bergenhus, po przeciwnej zaś stronie zatoki najsłynniejszy w Norwegii targ rybny Torget ze świeżymi śledziami, łososiami, krewetkami, krabami, homarami i innymi owocami morza, których to lokalnych przysmaków z pewnością warto spróbować. Przejazd kolejką na wzgórze Fløyen z piękną panoramą Bergen. Czas wolny.  Dla chętnych, za dodatkową opłatą (około 170 NOK) wizyta w baśniowym Troldhaugen – posiadłości najsłynniejszego kompozytora norweskiego Edvarda Griega. Najpierw obejrzymy dom i ogród, a potem w sali z widokiem na fjord i hytte, w której komponował, będziemy mogli posłuchać 30-minutowego koncertu fortepianowego utworów Griega. Następnie przejedziemy w kierunku Forde po drodze przepływając promem najdłuższy i najgłębszy fiord Norwegii Sognefjord (ok 204 km długości i 1300 metrów głębokości). Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 210 km)

Dzień 6
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku największego lodowca kontynentalnej części Europy –  Jostedalsbreen, gdzie podziwiać będziemy jeden z jęzorów lodowca – Boyabreen.  Następnie wzdłuż Lustrafjordu udamy się na Sognefjellsvegen, czyli „Drogę przez dach Norwegii”, najwyższy masyw Europy północnej – góry Jotunheimen. Przejedziemy przez zapierającą dech w piersiach, najwyższą przełęcz Norwegii (najwyższy punkt 1 434 m n.p.m.) Narodowym Szlakiem Turystycznym, z którego przy dobrej pogodzie można zobaczyć ciągnące się po horyzont szczyty, m.in. Galdhøpiggen (2469 m.n.p.m.).  Następnie pojedziemy do miasteczka Lom, gdzie zobaczymy jeden z najlepiej zachowanych kościołów typu stav (kościołów słupowych). Potem przez piękną dolinę Gudbrandsdalen pojedziemy w kierunku Lillehammer, gdzie zobaczymy skocznie narciarskie, a przy dobrej widoczności wjazd na skocznie i podziwianie urzekającego widoku na dolinę i jezioro Mjosa. Dalsza podróż w kierunku Gjovik, jednego z miast – gospodarzy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1994 r. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 450 km)

Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd trasą widokową wzdłuż największego jeziora norweskiego Mjosa do Oslo. Wejście na słynny gmach Opery Narodowej przypominającej wynurzającą się z fiordu górę lodową, a następnie wizyta w unikatowym skansenie w Oslo. Czas wolny w centrum miasta (dla miłośników malarstwa proponujemy wizytę w Galerii Narodowej, w której znajduje się m.in. kilkanaście obrazów Edvarda Muncha w tym słynny „Krzyk” (wstęp ok 60 NOK) . Przejazd na nocleg w hotelu w Sandefjord. (Trasa ok. 270 km)

Dzień 8
Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 10:00). Następnie transfery na lotnisko Oslo-Torp. Dokładne godziny transferów poda pilot Rainbow Tours na miejscu. (Trasa ok. 20 km)

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele *** (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych); w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Quality lub Rica; a poza dużymi miastami możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.
Pokoje: wygodne, 2 – osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc, często z TV.
Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet).
Kategoria lokalna: ***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin – najczęściej siedzenia lotnicze),  zakwaterowanie w hotelach j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i muzeów, kolejki na wzgórze Floyen, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, atrakcji fakultatywnych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania ok. 1080 NOK (ceny obowiązujące w sezonie 2015 r.; płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi), atrakcje fakultatywne (wycieczka na Preikestolen ok. 350 NOK, Troldhaugen + koncert ok. 170 NOK, Galeria Narodowa ok. 60 NOK). Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.

Realizacja: eurostarsystem.eu