Niemcy i Czechy – Po sąsiedzku – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Niemcy i Czechy – Po sąsiedzku

Mapka wycieczek objazdowych

CENA od 950 zł /os.

30.05 – 05.06.2015               08.08 – 14.08.2015

27.06 – 03.07.2015                15.08 – 21.08.2015

11.07 – 17.07.2015                 05.09 – 11.09.2015

25.07 – 31.07.2015               19.09 – 25.09.2015

Program

czech
nocleg tranzytowy – zwiedzanie po nocnym odpoczynku – Wschodni i Zachodni Berlin – zamkowy park księcia Puklera – skansen kultury łużyckiej – Spreewald – Park i Pałac Sansoucci  – Cecilienhof  miejsce konferencji poczdamskiej – Saksońskie Drezno – pałac Zwinger –  Most Karola w Pradze

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Późnym wieczorem przyjazd w okolice Cottbus.  Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa od granic Polski ok. 120 km).

Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do pałacu księcia Hermanna Pücklera. W przylegającym do niego parku zobaczymy niesamowitą architekturę krajobrazu – park ten jest bowiem ostatnim niemieckim parkiem krajobrazowym z XIX w., w którym szczególną rolę odgrywają dywany kwiatowe, a także inspirowane egipskimi, dwie piramidy ziemne. Następnie przejazd do jednego z miasteczek w regionie Spreewald, skąd wyruszymy barką w niezwykłą podróż po mokradłach, uznanych przez UNESCO za rezerwat biosfery. Zatrzymamy się w miejscowości Lehde objętej programem ochrony zabytków, gdzie drogi wodne zastępują sieć ulic. Za poznamy się z kulturą łużycką oraz zobaczymy lokalny skansen. Na koniec dnia odwiedzimy miasteczko Lübben (słowiański Lubin) z barokowymi i klasycystycznymi kamienicami skupionymi przy rynku. Przejazd na nocleg w okolice Berlina. Dla chętnych kolacja (dodatkowo płatna na miejscu). (Trasa ok. 200 km).

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Berlina Zachodniego i przejazdu ulicą Ku’damm, nazywaną berlińskimi Polami Elizejskimi. Zobaczymy Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, który swoją nietypowo zachowaną wieżą, przypomina o skutkach wojny. Następnie przejedziemy do Berlina Wschodniego. Zobaczymy dzielnicę rządową z parlamentem niemieckim – Reichstagiem oraz najpiękniejszy plac miasta – Gendarmenmarkt. Spacer malowniczą aleją – Unter den Linden z budynkiem Uniwersytetu Humboldta, Opery Berlińskiej oraz dziełem niemieckiego klasycyzmu Neue Wache. Następnie zwiedzanie monumentalnej Katedry Berlińskiej – protestanckiego kościoła  z przełomu XIX i XX w. Na Wyspie Muzeów zwiedzimy Muzeum Pergamońskie, w którym znajdują się jedne z najbardziej imponujących dzieł kultury antycznej – słynny ołtarz z Pergamonu, Brama Isztar i Brama Targowa z Miletu. Kolejnym punktem programu będzie wjazd na taras widokowy na Wieży Telewizyjnej. Powrót do hotelu w okolicy Berlina. Dla chętnych proponujemy fakultatywny wyjazd do centrum miasta , aby obejrzeć  „Berlin Nocą” koszt ok. 15 EUR). (Trasa ok. 70 km).

Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Poczdamu. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po mieście, podczas którego zobaczymy wzorowaną na łuku triumfalnym Bramę Brandenburską  i pełne uroku uliczki Starego Miasta. Przejedziemy do Pałacu Sansoucci, kompleksu parkowo-pałacowego Fryderyka II, wpisanego na Listę UNESCO. Zobaczymy również pałac Wilhelma Hohenzollerna – Cecilienhof, gdzie obradowali uczestnicy konferencji poczdamskiej, kończącej II wojnę światową. Dla chętnych kolacja (dodatkowo płatna na miejscu).  Przejazd na nocleg do Drezna. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do historycznego centrum Drezna. Spacer ulicami zabytkowej części miasta, podczas którego zobaczymy m.in. Katedrę św. Trójcy oraz operę – Semperoper. Następnie zwiedzanie barokowego pałacu Zwinger oraz Galerii Starych Mistrzów, zawierającej jedne z najcenniejszych dzieł sztuki, m.in. dzieła Rubensa i Rembrandta. Zobaczymy także Zamek Rezydencyjny, czyli dawną siedzibę rodu Wettynów oraz skarbiec – Grünes Gewölbe, gdzie znajduje się ponad 1000 dzieł sztuki z kamieni szlachetnych i kości słoniowej. Na koniec dnia spacer po promenadzie widokowej nad Łabą, zwanej Tarasami Brühla.  Powrót do hotelu. Dla chętnych kolacja (dodatkowo płatna na miejscu). (Trasa ok. 50 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do stolicy Czech – Pragi, której zabytkowe centrum wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rozpoczniemy od secesyjnej alei – Vaclawskie Namesti. Podczas spaceru starymi uliczkami w kierunku Rynku Staromiejskiego zobaczymy przepiękne kamienice z XVI w., Ratusz Staromiejski, kościół Marii Panny przed Tynem, pomnik Jana Husa oraz barokowy kościół św. Mikołaja. Następnie przejście przez dzielnicę Żydowską Josefov: gotycka Staronowa Synagoga, zbudowana w XIII w., Synagoga Wysoka oraz Stary Cmentarz Żydowski. Pobyt w Pradze uświetni sesja fotograficzna na słynnym Moście Karola. Dla chętnych kolacja (dodatkowo płatna na miejscu). Przejazd na nocleg do Brna. (Trasa ok. 360 km).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przyjazd do Polski w godzinach porannych według rozkładu Europa Południowa. (Trasa do granic Polski ok. 250 km).

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele**/***  klasy turystycznej i gasthofy – położone  w okolicach miast lub w miastach satelickich, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miejscowościami  (6 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Cottbus – 1, Berlin – 2, Drezno – 2, Berno – 1).

Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc.

Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja, bar, często lobby z TV.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne lub w formie bufetu.

Kategoria lokalna: **/***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, wideo), zakwaterowanie w hotelach (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania – biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, TOUR GUIDE SYSTEM – system bezprzewodowego oprowadzania grup – ok. 150 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu, wycieczki fakultatywnej (Berlin nocą – 15 EUR), dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków osobistych.  Orientacyjny koszt zakupu 1 kolacji to 20 EUR (możliwe do zakupienia na miejscu u pilota wg informacji w programie).

 

 

Realizacja: eurostarsystem.eu