Nad Pięknym Modrym Dunajem 5 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Nad Pięknym Modrym Dunajem 5 dni

02 - 06 cze 2022 (różne terminy)
od 4674 zł/os.
  • Program

Poznaj trzy naddunajskie stolice • Wiedeń – znany i nieznany • komnaty Sissi w Hofburgu • skarbiec Habsburgów • Heuriger – regionalna kolacja w gospodzie (dla chętnych) • Bratysława – skromna stolica z bogatą historią • rejs z Devina do Bratysławy • „Winny szlak Bratysławy” • Buda i Peszt czyli Budapeszt • panoramiczny rejs po Budapeszcie • jeden pałac i dwa zamki • czarda – węgierskie smakołyki (dla chętnych)

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Wiednia. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozkłady. Po przylocie do Wiednia przejazd do miasta i zwiedzanie stolicy Austrii, które rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego „Ringiem”. Podczas objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. W tym dniu chętnych zaprosimy na koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta w jednej z sal koncertowych Wiednia (za dopłatą, koszt ok. 69 EUR/os; realizowany przy min. 15 osobach chętnych ). Po koncercie podejdziemy do pomnika „Króla Walca” – Straussa syna, znajdującego się w sąsiadującym z salą koncertową parku miejskim. Przejazd do hotelu ok. 23:00, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do centrum stolicy Austrii. Spacer po Starym Mieście, m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, przy której mieszkał niegdyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, przy której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Przespacerujemy się najważniejszymi dziedzińcami rezydencji zimowej Habsburgów – Hofburga. Tutaj zwiedzimy komnaty słynnej Sisi, cesarzowej, która była znienawidzona przez dwór, ale kochana i darzona ogromnym szacunkiem przez zwykłych ludzi. Zobaczymy również niepowtarzalną kolekcję m.in. klejnotów koronnych Świętego Cesarstwa Rzymskiego zgromadzonych w skarbcu cesarskim Habsburgów. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Czas wolny. Dla chętnych (dodatkowo płatny ok. 35 EUR/os) regionalny obiad z winem w gospodzie Heuriger, w dawnej wsi Neustift -Grinzing. Przejazd w kierunku Bratysławy. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Słowacji, podczas którego zobaczymy między innymi: Zamek wybudowany jeszcze przed powstaniem miasta, Stare Miasto z Fontanną Rolandową oraz gotycki Ratusz. Obejrzymy (z zewnątrz) katedrę św. Marcina, miejsce koronacji królów. Przejdziemy ulicą Venturską, gdzie zobaczymy pałace i Akademię Istropolitana. Na trasie naszego spaceru znajdzie się także Michalska brama, kościół Jezuitów i wiele innych zabytków Starego Miasta. Czas wolny w centrum Bratysławy. Następnie przejazd do Devina, kiedyś samodzielnego miasta a obecnie dzielnicy Bratysławy, znanego jako rzymski posterunek graniczny w okresie starożytnym. Po upadku państwa wielkomorawskiego Zamek zmieniał właścicieli głównie z kręgów magnaterii węgierskiej. W wieku XVI mieszkała tu rodzina Batorych, w XX w. natomiast Zamek przeszedł w ręce Słowaków. W dzisiejszych ruinach Zamku odbywają się uroczystości ku czci świętych Cyryla i Metodego. Z Devina przepłyniemy statkiem do Bratysławy. Po południu zaprosimy Państwa na szlak winny okolic Bratysławy, (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 29 EUR/os) zajrzymy do jednej z winnic znajdujących się w okolicach miasta, gdzie oprócz dobrego wina posmakujemy tradycyjnej kuchni słowackiej. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w stronę Budapesztu. Zwiedzanie rozpoczniemy od rejsu statkiem, podczas którego zobaczymy najważniejsze dla węgierskiej stolicy obiekty, takie jak: Parlament, Wzgórze Zamkowe i pełne uroku mosty spinające dwie części miasta. Następnie wjazd na Wzgórze Zamkowe, skąd rozpoczniemy spacer dziedzińcami Pałacu Królewskiego oraz uliczkami starówki budańskiej. Na uwagę zasługuje Kościół Macieja i Baszty Rybackie, skąd rozciąga się przepiękny widok na nizinną część miasta – Peszt. Czas wolny, a następnie przejazd ulicami Pesztu. Na zakończenie dnia wizyta w czardzie węgierskiej – obiadokolacja połączona z programem „taniec, folklor i muzyka” (dla chętnych, dodatkowo płatna ok. 38 EUR/os). Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 280 km). Dla chętnych wieczorem – fakultatywna wycieczka „Budapeszt nocą” (dodatkowo płatna ok. 15 EUR/os, realizowana przy min. 20 osobach chętnych). W programie przejazd główną, historyczną arterią miasta Aleją Andrassyego przez plac Bohaterów nad Dunaj i spacer na wyspę Małgorzaty, gdzie odbywa się barwne widowisko multimedialnych fontann. Na zakończenie przejazd wzdłuż Dunaju, podczas którego zobaczymy pięknie podświetlone najważniejsze budynki Budapesztu takie jak Parlament, Wzgórze Zamkowe, Hotel Gellert i mosty: Małgorzaty, Łańcuchowy, Elżbiety, Wolności, Petofiego.

Dzień 5
Po śniadaniu (w zależności od godzin przelotu możliwe pakiety śniadaniowe), wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Wylot do Polski. (Trasa ok. 20 km).

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem z Warszawy do Wiednia i z Budapesztu do Warszawy, przejazdy autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (4 rozpoczęte doby hotelowe: w okolicach Wiednia – 1, w okolicach Bratysławy – 2, w okolicach Budapesztu – 1), 4 śniadania, program turystyczny j.w., opiekę pilota i ubezpieczenie TU Europa (NW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstepu do zwiedzanych obiektów, panoramicznego rejsu w Budapeszcie, opłat rezerwacyjnych, usług lokalnych przewodników i systemu TOUR GUIDE – orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 125 EUR/os (płatne na miejscu) oraz taksy turystycznej ok. 6 EUR/ os (płatne w hotelach). Dodatkowo płatne (dla chętnych): koncert w Wiedniu – ok. 69 EUR/os, obiad z winem w gospodzie Heuriger – ok. 35 EUR/os, kolacja w winnicy w okolicach Bratysławy – ok. 29 EUR/os, obiadokolacja w czardzie węgierskiej – ok. 38 EUR/os, Budapeszt nocą – 15 EUR/os.

Zakwaterowanie
Hotele *** – położone zazwyczaj na obrzeżach miasta (razem 3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicach Wiednia – 1, w okolicach Bratysławy – 2, w okolicach Budapesztu – 1).
Pokoje: 1- i 2- osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV.
Do dyspozycji gości w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne w formie bufetu.
Kategoria lokalna: ***

Uwagi do programu
– kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych.


Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Realizacja: eurostarsystem.eu