Od Alp do Adriatyku /Słowenia/7 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Od Alp do Adriatyku /Słowenia/7 dni

29 cze - 05 lip 2024(różne terminy)
od 2125 zł/os.

• Bled – jedyna słoweńska wyspa • słynna skocznia narciarska w Planicy • Skofja Loka • Lubljana – stolica Słowenii • Jaskinie Skocjańskie • Piran • Lipica • Celje • Ptuj • Maribor • czas na relaks nad Adriatykiem • Graz • Wiedeń nocą


Program :

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu Europa Południowa dla wygodnych. Przejazd do Słowenii przez Czechy, Austrię. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Celje w Słowenii, nocleg. (Trasa ok. 650 km od granicy Polski).

Dzień 2
Po śniadaniu i wykwaterowaniu naszą przygodę ze Słowenią rozpoczniemy od przejazdu w stronę Triglavskiego Parku Narodowego – chwila wytchnienia we wspaniałej scenerii jeziora Bohinj, w którego tafli malowniczo odbijają się alpejskie szczyty. Nad jeziorem spędzimy ok. 2 godzin, dla chętnych możliwość kąpieli. Następnie wjedziemy kolejką linową do stacji narciarskiej na zboczu góry Vogel (1535 m n.p.m.). Kolejny przystanek na trasie to Bled, gdzie popłyniemy na jedyną w Słowenii wyspę Bled, przepięknie położoną u stóp Alp Julijskich. Tutaj zobaczymy również zamek Bled zbudowany na urwistej, ponad 100-metrowej skale. Przejazd do hotelu w okolicach Lubljany, zakwaterowanie. Nocleg. (Trasa ok. 230 km).

Dzień 3
Śniadanie, przejazd do Planicy gdzie odbywa się zakończenie sezonu skoków narciarskich na najsłynniejszej mamuciej słoweńskiej skoczni Letalnica. Dla chętnych wycieczka do spektakularnego wąwozu Vintgar o długości 1600 m i głębokości 250 m (dodatkowo płatna ok. 19 EUR). Chwila czasu wolnego przy obiekcie. Następnie przejazd do miasteczka Skofija Loka – jednego z najlepiej i najpiękniej zachowanych średniowiecznych miast w Słowenii. Zobaczymy m.in., spichlerz, stary Ratusz Miejski z XVI w., barokowy Kościół Kapucynów. Wizyta w stolicy kraju – Lubljanie. Zwiedzanie: Placu Preserena, Kościoła Zwiastowania, Mostu Potrójnego, Kolumnady Plecznika, Katedry św. Mikołaja, Ratusza, Mostu Szewskiego, dotrzemy również do górującego nad miastem Zamku Ljubljańskiego. Czas wolny w mieście. Tego dnia możliwość skorzystania z obiadokolacji w jednej z klimatycznych restauracji starego miasta (koszt ok. 27 EUR/os.). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 90 km).

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w stronę terenów Krasu Słoweńskiego, gdzie odwiedzimy miejscowość Lipica, znaną z hodowli słynnych Lipicanów – zwiedzanie stadniny. Następnie udamy się w kierunku Jaskiń Skocjańskich, będących na liście UNESCO (zwiedzanie jaskiń). Później udamy się w stronę wybrzeża adriatyckiego. Kolejnym punktem programu będzie słoweński kurort nad Adriatykiem – Piran. Piran to perła weneckiej architektury, malowniczo położona na krańcu półwyspu Istria. Spacer po Starówce (Plac Tartiniego), Ratusz, kościoły św. Jerzego i św. Piotra. Czasu wolny na kąpiel w Adriatyku (w jednym z kurortów). Dla chętnych – posiłek w restauracji (dodatkowo płatny – ok. 27 EUR) Przejazd do hotelu w okolicach Piran – Lipica. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Celje z zachowanym prawie w niezmienionym stanie historycznym centrum. Zwiedzanie muzeum regionalnego, mieszczącego się w renesansowym pałacu (na ścianach piękne freski). Na uwagę zasługuje sklepienie celejskie z malowidłem iluzjonistycznym z 1603 r. Po drodze do Mariboru wizyta w winnicy Zlati Gric, spacer po plantacji, zapoznanie z procesem produkcji i degustacja miejscowego wina. Wizyta w Mariborze, gdzie w podziemiach miejskiego zamku mieści się największa w Europie piwnica winna (7 mln litrów wina).Spacer po Starówce: kolumna morowa, dzielnica Lent z pięknymi kamieniczkami, mnóstwem sklepików oraz kawiarni przy rzecznej promenadzie. Chwila czasu wolnego w mieście, a wieczorem spływ drewnianymi tratwami Drawą z przekąską oraz orkiestrą dętą (w przypadku złej pogody zabawa zostaje przeniesiona do miejscowej restauracji). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Celje, nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 6
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Ptuj – wąskie średniowieczne uliczki świetnie zachowanego Starego Miasta, z Wieżą Miejską, przed którą stoi pomnik Orfeusza oraz Klasztor Dominikanów z rokokową fasadą i gotyckimi krużgankami. Na wzgórzu ponad miastem góruje wspaniały zamek (zwiedzanie zamku i muzeum). Przejazd do Austrii. Wizyta w Graz, drugim co do wielkości mieście Austrii (lista UNESCO). Spacer wąskimi, urokliwymi uliczkami, wokół których znajdują się zabytkowe kamienice. Zobaczymy m.in. miejscową katedrę wraz z przyległym mauzoleum cesarza Fryderyka II, a także usytuowaną pośrodku rzeki Mur sztuczną wyspę z kawiarnią i małym amfiteatrem. Następnie wjedziemy nowoczesną windą na dawne Wzgórze Zamkowe, skąd rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę. Przejazd na nocleg tranzytowy pomiędzy Graz a Wiedniem. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd widokowy ulicami Wiednia: Ringiem najbardziej znaną ulicą Starego Miasta i spacer po Starówce, m.in. Hofburg, Katedra św. Szczepana. Ok. 13:00 wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych (Woszczyce ok. 19.00).

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów miejscowych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide, opłaty klimatycznej ok. 15 EUR/os. oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) – ok. 220 EUR/os płatne obligatoryjnie u pilota. Dla chętnych dodatkowo płatne na miejscu: wizyta w wąwozie Vintgar (ok. 19 EUR/osoba), obiad w Piran (ok. 27 EUR/os) oraz obiadokolacja w Ljubljanie (ok. 27 EUR/os.) – napoje dodatkowo płatne.

TERMINY

Galeria
Realizacja: eurostarsystem.eu