Moja wielka grecka wycieczka – Grecja 8/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Moja wielka grecka wycieczka – Grecja 8/15 dni

18.06 - 25.06.2019 (różne terminy)
od 2 082 zł/os.

Galeria

 

Terminy :

04.06 – 11.06.2019                         11.06 – 18.06.2019                          18.06 – 25.06.2019

25.06 – 02.07.2019                        02.07 – 09.07.2019                         09.07 – 16.07.2019

16.07 – 23.07.2019                         23.07 – 30.07.2019                         23.07 – 30.07.2019

30.07 – 06.08.2019                       06.08 – 13.08.2019                         13.08 – 20.08.2019

20.08 – 27.08.2019                        27.08 – 03.09.2019                         03.09 – 10.09.2019

10.09 – 17.09.2019                          17.09 – 24.09.2019                         24.09 – 01.10.2019

 

Program

Wergina • wiszące klasztory – Meteora • Mykeny i pałac Agamemnona • Ateny i wspaniały Akropol • Dodona z najstarszą wyrocznią • Termopile i pomnik Leonidasa • dla chętnych tydzień pobytu na greckiej wyspie Tasos

 

Galeria

 

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw  na 2 godziny przed wylotem samolotu.  Wylot do Kawali. Po przylocie spotkanie z pilotem oraz przejazd autokarem w okolice Salonik. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w okolicach Salonik. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Wergina, gdzie zaprosimy Państwa na zwiedzanie stanowiska archeologicznego wpisanego na listę UNESCO. Czeka nas niezapomniany spacer po ruinach starożytnej stolicy Macedonii, gdzie główną atrakcją jest kompleks grobowców władców, między innymi króla Filipa II, ojca twórcy imperium Aleksandra Macedońskiego. Najcenniejszymi znaleziskami są nie tylko groby kopułowe, ale również bogactwo przedmiotów, z którymi chowano zmarłych oraz liczne malowidła zdobiące ściany kurhanu. W dalszej kolejności udamy się do słynnych i zapierających dech w piersiach Meteorów, bizantyjskich klasztorów zbudowanych na niedostępnych szczytach skał. Uznane one są za jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych Grecji (konieczny odpowiedni strój: zakryte ramiona, panie długie spódnice, panowie długie spodnie), wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich. Nocleg w okolicach Kalambaki. (Trasa ok. 260 km).

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się do jaskini Perama, przejeżdżając po drodze przez górską wioskę Metsovo położoną malowniczo wśród okalających ją szczytów gór Pindos. Jaskinia została odkryta przypadkowo w czasie II wojny światowej i obecnie jest zaliczana do najpiękniejszych w Grecji, skrywa bowiem imponujące bogactwo i różnorodność formacji skalnych. Dalej przejazd do stolicy Epiru – Joaniny, miejscowości malowniczo położonej nad jeziorem Pamvotida, gdzie zabierzemy Państwa na krótki spacer po starym mieście i po porcie w obrębie umocnień z czasów osmańskich. W dalszej kolejności wyjazd w kierunku starożytnej Dodony, najstarszej wyroczni w Grecji, z której przepowiedni korzystali Odyseusz i Krezus. Zobaczymy tu ruiny świątyni Zeusa, jeden z najokazalszych amfiteatrów greckich i pozostałości bazyliki z czasów wczesnochrześcijańskich. Przejazd na Peloponez, nocleg w okolicach Patry. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Małej Pętli Argolidzkiej, historycznej krainy, w której znajduje się najlepiej zachowany teatr antyczny w Epidauros, który słynie z niezwykłej akustyki. Zobaczymy również sanktuarium boga sztuki lekarskiej – Asklepiosa. Następnie przejazd do Nafplion, pierwszej stolicy nowożytnej Grecji, gdzie udamy się na spacer po starówce ze wspaniałymi weneckimi fortyfikacjami. Dalej udamy się do Myken, gdzie zwiedzimy muzeum, a także zobaczymy Bramę Lwic, Cytadelę, Skarbiec Atreusa zwany grobem Agamemnona oraz Starożytny Korynt z rzymską agorą i świątynią Apollina. Przejazd do hotelu w okolicach Koryntu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 270 km).

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Aten na zwiedzanie miasta, po drodze dla chętnych rejs po Kanale Korynckim (za dodatkową opłatą). W Atenach w programie wzgórze Akropolu z Partenonem, Erechtejonem i monumentalnymi Propylejami oraz Narodowe Muzeum Archeologiczne. Następnie przejdziemy na starożytną agorę, która począwszy od VI w p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego; obejrzymy słynną świątynię Hefajstosa i portyk kolumnowy Attalosa. Podczas objazdu miasta zobaczymy zmianę warty pod Parlamentem, Stadion Panatenajski, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, a następnie udamy się na spacer po Place – niegdyś najstarszej dzielnicy rzemieślniczej, a dzisiaj najbardziej romantycznej i kolorowej części stolicy Grecji. Przejazd do hotelu zakwaterowanie i nocleg (w okolicach Aten). (Trasa ok. 120 km).

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd w kierunku Salonik; po drodze postój w Termopilach, miejscu krwawej walki Persów z Grekami gdzie zobaczymy pomnik Leonidasa. Dojazd do Salonik i spacer po mieście. Zwiedzimy tam zabytkowe centrum obfitujące w obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (Saloniki mają ich najwięcej w Grecji) takie jak: Rotunda św. Jerzego, cerkiew Acheiropoietos, cerkiew św. Dymitra czy mury miejskie. Zobaczymy również Białą Wieżę, kościół Agia Sofia i Łuk Galeriusza. Zwiedzanie zakończy spacer po nadmorskiej promenadzie. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Salonik – Chalkidiki, w hotelu położonym maksymalnie 900 m od plaży. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 7

Śniadanie, a następnie czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu, ok. 50 EUR): wycieczka do autonomicznego okręgu – Athos, zamieszkałego wyłącznie przez mnichów prawosławnych. Po drodze zatrzymamy się w malowniczej miejscowości Arnea, słynącej z produkcji miodu i ręcznie tkanych dywanów. Następnie wizyta w miejscu narodzin Arystotelesa – Stagirze. Przejazd do portu i rejs statkiem spacerowym do niedostępnej, okrytej mistycyzmem Republiki Monastycznej. Ta jedyna na światową skalę chrześcijańska, autonomiczna Republika powstała w X w. i do dzisiaj panują tam średniowieczne obyczaje, wciąż brak w wielu miejscach elektryczności, asfaltowych dróg i podobnych wynalazków nowoczesności. W 20 klasztorach, które stanowią klasyczne wzory architektury sakralnej okresu Bizancjum, zamieszkuje obecnie 2500 mnichów. Bracia z Agion Oros nadal posługują się kalendarzem juliańskim i odmierzają godziny według czasu bizantyjskiego. Zakaz wstępu dla kobiet został usankcjonowany w edykcie cesarskim spisanym w 1045 r. zwanym Avaton. Rejs statkiem wzdłuż zachodniej części Płw. Athos jest doskonałą okazją do zobaczenia niedostępnych bastionów kościoła prawosławnego.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer:
– dla Klientów powracających do kraju – na lotnisko,
– dla Klientów, którzy wybrali pobyt na Tasos – do hotelu (uwaga transfer obejmuje przejazd autokarem oraz przeprawę promową na wyspę).

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

 

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele 2* lub 3*  – skromne,  położone są z reguły poza centrami miast, niektóre nad morzem.

Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i wc oraz klimatyzacją.

Śniadania kontynentalne, wzmocnione.

Kategoria lokalna: B, C

Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o 7 dni pobytu na greckiej wyspie Tasos.

 

Świadczenia

 

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Kavali, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, a za dopłatą 7 obiadokolacji, opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, przewodników i zestawu słuchawkowego Tour Guide – ok. 190 EUR. Uwaga: cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, którego wprowadzenie zapowiedziano na I kwartał 2018 i którego wysokość szacuje się na 7-10 EUR za osobę za tydzień pobytu. Podatek płatny będzie obowiązkowo w recepcji przed zakwaterowaniem.

 

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

 

 

Realizacja: eurostarsystem.eu