Marokańska Przygoda z polskim pilotem – 14 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Marokańska Przygoda z polskim pilotem – 14 dni

http://www.namorzu.pl/tempOpen/51/images/map-af04cdd7bbe60a949ee3fc26f02c4ac1-230-0-0.jpg

CENA od 699 EUR

Terminy :

31.05.2015                                  31.08.2015

 

Program :

Dz. Opis Wpł. Wypł.
1 Savona / Włochy (zaokrętowanie)
–:– 17:00
2 Marsylia / Francja
08:00 17:00
3 Dzień na morzu
–:– –:–
4 Tanger / Maroko
09:00 20:00
5 Casablanca / Maroko
08:00 –:–
6 Casablanca / Maroko
–:– 20:00
7 Kadyks / Hiszpania
08:00 18:00
8 Lizbona / Portugalia
09:00 18:00
9 Dzień na morzu
–:– –:–
10 Walencja / Hiszpania
13:00 19:00
11 Dzień na morzu
–:– –:–
12 Savona / Włochy (wyokrętowanie)
09:00 –:–

 

Costa Magica ****

Informacje dodatkowe

cena obejmuje:
rejs statkiem Costa Magica ****;
zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii (11 noclegów);
ubezpieczenie: KL 30 000€, KR 6 000€, NWI 16 000 PLN, BP 1800 PLN + choroby przewlekłe;
serwis bagażowy i kabinowy;
wyżywienie – 3 główne posiłki, przekąski między posiłkami;
korzystanie z basenu i innych urządzeń sportowo-rekreacyjnych;
udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku,
przejazd autokarem na trasie Katowice – Savona – Katowice, opiekę polskiego pilota.
cena nie obejmuje:
opłat portowych i podatków (150 €/os.);
ewentualnych noclegów w hotelu przed/po rejsie i transferów (na zapytanie);
wycieczek fakultatywnych;
korzystania z punktów usługowych (pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, Internet);
napojów do obiadów i kolacji, drinków oraz napiwków obowiązkowych dla obsługi statku (ok. 8,5€/dzień/osobę od 14 roku życia; 4,25€/dzień/osobę 4-14 lat).
uwagi:
kabiny 3/4 osobowe nie są dostępne we wszystkich kategoriach, a ich liczba jest ograniczona – sprzedaż tylko po potwierdzeniu. Grupa realizowana przy min. 20 osobach.Na pokładzie statku obowiązuje bezgotówkowy system opłat. Należność reguluje się ostatniego dnia rejsu gotówką (wpłata depozytu ok. 250€/kabina pierwszego dnia rejsu) lub kartą kredytową (VISA, Mastercard, American Express) na podstawie zbiorczego rachunku. Karty kredytowe należy zarejestrować zaraz po zaokrętowaniu.
DOJAZD WŁASNY:
w przypadku dojazdu własnego zniżka w wysokości 70€/os.
PRZELOT:
istnieje możliwość transportu samolotem. Cena przelotu na zapytanie. Zapewniamy transfer na trasie lotnisko – port – lotnisko.
ALL INCLUSIVE (opcja)
istnieje możliwość wykupienia pakietu ALL INCLUSIVE obejmującego wybrane napoje alkoholowe i bezalkoholowe            dostępne bez ograniczeń we wszystkich barach. Cena pakietu 25€/dzień/ osoba dorosła i 16€/dzień/dziecko. Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie pakietu przez wszystkich pasażerów podróżujących w jednej kabinie na czas całego rejsu.

Wycieczki Fakultatywne :

Szczegółowy Program wycieczek oraz cena uzależnione są od ilości uczestników oraz ilości czasu jaki statek spędza w danym porcie. Dokładny program oraz ceny zostaną podane przez pilota podczas spotkania organizacyjnego na statku.
1. Dzień- PORT SAVONA WŁOCHY – Zaokrętowanie
2. Dzień – PORT MARSYLIA FRANCJA – Proponowana wycieczka:
MARSYLIA – ZWIEDZANIE MIASTA ORAZ BAZYLIKA NOTREDAME DE LA GARDE
Marsylia to drugie pod względem wielkości miasto Francji i jeden z najważniejszych portów Morza Śródziemnego.
Wycieczkę rozpoczniemy od przejazdu do centrum miasta. Zobaczymy tam Stary Port, do którego wejścia broniły średniowieczne twierdze św. Jana i św. Mikołaja (obecnie wykorzystywany przez nowoczesne jachty). Przejedziemy wzdłuż wybrzeża skąd zobaczymy m.in. opactwo św. Wiktora oraz wyspę Chateau, na której rozegrała się akacja powieści „Hrabia Monte Christo”. Wyjedziemy na wzgórze, na którym znajduje się słynna Bazylika Notre – Dame de la Garde. Jest to miejsce skąd rozpościera się panorama na całą Marsylię i wybrzeże. Na zakooczenie czas wolny w Starym Porcie, gdzie znajdują się liczne restauracje, bary oraz sklepy sprzedające tradycyjne prowansalskie wyroby. Nie zabraknie również czasu na spacer główną aleją miasta Canebiere.

Czas około 4h                             Cena około 30€/Dzieci 20€
3. Dzień – NA MORZU – Wypoczynek i korzystanie z atrakcji oferowanych przez statek
4. Dzień – PORT TANGER MAROKO – Proponowana wycieczka:
TANGER – WYCIECZKA PANORAMICZNA I SPACER PO MEDINIE
Od wieków Tanger cieszył się zainteresowaniem obcych mocarstw ze względu na swoje strategiczne położenie nad Cieśniną
Gibraltarską. W dzisiejszych czasach miasto jest popularnym, szybko rozwijającym się kurortem. Wycieczkę rozpoczniemy od
przejazdu na punkt widokowy – przylądek Spartel, gdzie Morze Śródziemne łączy się z Oceanem Atlantyckim. Po wizycie w jaskini Herkulesa (możliwe czasowe zamknięcie jaskini) powrócimy do centrum miasta. Przespacerujemy się przez dzielnicę rezydencyjną oraz zobaczymy Pałac Królewski. Odwiedzimy również miejscową Medinę, gdzie przemieszczając się jej wąskimi uliczkami i urokliwymi placami będziemy mogli poczud prawdziwą marokaoską atmosferę, zakupid pamiątki (m. in. olejek Arganowy) lub napić się tradycyjnej herbaty z miętą.
Czas około 4,5h                                Cena około 25€/Dzieci 20€
5. Dzień – PORT CASABLANCA MAROKO – Proponowana wycieczka:
WYCIECZKA DO RABATU STOLICY MAROKO
Położony nad Atlantykiem Rabat, jest od 1912 roku stolicą administracyjną i polityczną Maroka. Jest to obecnie drugie pod względem wielkości miasto kraju (po Casablance) z ludnością przekraczającą 1,5 mln mieszkaoców. Po spotkaniu w porcie w Casablance z lokalnym przewodnikiem odbędziemy panoramiczny przejazd wzdłuż Wybrzeża Atlantyckiego. Po dotarciu do Rabatu zobaczymy najciekawsze dzielnice i obiekty miasta m. in.: symbol stolicy – Wieżę Hassana z XII wieku, mauzoleum dwóch ostatnich królów Muhammada V i Hassana II, Kazbę Udaja, Medinę, Pałac Królewski oraz liczne meczety. Podczas wycieczki przewidziany jest czas na lunch i zakupy.
Czas około 8h                                                     Cena około 45€ /Dzieci30€
6. Dzień – PORT CASABLANCA MAROKO – Proponowana wycieczka:
CASABLANCA – MAROKO
Casablanca to największe miasto w Maroku stanowiące jego centrum gospodarcze i finansowe. W planie naszej wycieczki znajdzie się m.in. nowoczesny kompleks religijny z meczetem Hasana II (drugi co do wielkości meczet świata). Przespacerujemy się przez Nową Medinę gdzie zobaczymy m.in. Pałac Królewski (z zewnątrz), meczety oraz tradycyjne targi warzywne. Pojedziemy do dzielnicy rezydencyjnej Anfa (w czasie Drugiej Wojny Światowej doszło tam do tajnej konferencji aliantów), oraz przejedziemy przez przepiękny krajobrazowy zakątek miasta „La Corniche” położony nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Czas wolny na zakupy.
Czas około5h                                                      Cena 30€/Dzieci20€                               + 12€ bilet wstępu do meczetu
7. Dzień – PORT KADYKS HISZPANIA – Proponowana wycieczka:
 KADYKS I JEREZ DE LA FRONTIERA
Malowniczy Kadyks, leży na półwyspie otoczonym z trzech stron wodami oceanu Atlantyckiego. To zachwycające zabytkami miasto przeżywało czas swojej świetności w XVI wieku jako główny port, przez który przepływało złoto sprowadzane do Hiszpanii z obu Ameryk. W pierwszej części wycieczki udamy się (z lokalnym polskim przewodnikiem) do przepięknej miejscowości Jerez de la Frontiera, znanej na świecie z produkcji wina sherry. Podczas wizyty w bodedze Gonzales – Byas, zapoznamy się z procesem wytwarzania tego szlachetnego trunku, oraz będzie okazja do degustacji i zakupów. Następnie przespacerujemy się po starej części Jerez, zobaczymy m.in. katedrę, plac del Arenal, ratusz miejski, kościół San Dionisio. Po krótkim czasie wolnym powrócimy do Kadyksu. Podczas spaceru po historycznym centrum zobaczymy mury obronne, bastiony i twierdze: Castillo de San Sebastian oraz Castillo de Santa Catalina. Zatrzymamy się na zdjęcia przy monumentalnej barokowej katedrze Catedral Nueva przy Plaza de la Catedral oraz położonej tuż obok Starej Katedrze. Zobaczymy również ratusz miejski oraz lokalny targ Mercado. Na zakooczenie będziemy podziwiać bujną roślinnośd Parku Genoves.
Czas około 6 h                                            Cena około 40€/ Dzieci 30€
8. Dzień – PORT LIZBONA PORTUGALIA – Proponowana wycieczka:
LIZBONA – MIASTO WIELKICH ODKRYWCÓW
Zwiedzanie miasta (autokarem z lokalnym, polskojęzycznym przewodnikiem) rozpoczniemy od przejazdu z portu do starej dzielnicy Belem. Zobaczymy tutaj wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Klasztor Hieronimitów, Wieżę Belem skąd na swoje wyprawy wyruszał Vasco da Gama oraz Pomnik Odkrywców. Następnie przejedziemy do centrum miasta, gdzie odwiedzimy dzielnicę Baixa odbudowaną po trzęsieniu ziemi (Placa de Comercio, Rua Augusta, Placa Rossio) oraz dzielnicę Alfamę z katedrą Se oraz punktem widok owym Portas do Sol. Przewidziany jest również czas wolny na zakupy i kosztowanie lokalnych przysmaków.
Czas około 5,5 h                                               Cena około 35€/ Dzieci 20€
9.Dzień- NA MORZU– Wypoczynek i korzystanie z atrakcji oferowanych przez statek
10.Dzień- PORT WALENCJA HISZPANIA – Proponowana wycieczka:
WALENCJA – STARE MIASTO ORAZ MIASTO NAUKI I SZTUKI
Zwiedzanie Walencji (z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem) rozpoczniemy od panoramicznego przejazdu przez miasto oglądające jego najciekawsze obiekty (arena do walki byków, ratusz i plac ratuszowy, zabytkowy dworzec kolejowy). Następnie rozpoczniemy zwiedzanie starego miasta spod jednej ze średniowiecznych bram – Torres Serranos, z XIV wieku. Spacerując
po historycznym centrum zobaczymy m. in. siedzibę lokalnego parlamentu, Katedrę, Bazylikę, historyczny budynek giełdy oraz główne place miasta. Po czasie wolnym udamy się do nowoczesnej części Walencji – „ Miasta Nauki I Sztuki ”. Powstało ono w
dawnym korycie rzeki Turia, której nurt po 1957 roku został skierowany na obrzeża aglomeracji. Dawna rzeka Turia pełni obecnie funkcję 12 km ogrodu rozciągającego się z zachodu na wschód miasta, pełnego kwiatów i roślin rosnących pod Śródziemnomorskim słońcem, jak również wielu fontann, boisk i placów zabaw. Spacerując po ogromnej powierzchni całego kompleksu zobaczymy wszystkie jego budynki: Opera, Kino , IMAX, Muzeum Nauki, Strefa Cienia, dwa mosty Santiago Calatravy i Agora . Po przerwie na zdjęcia powrócimy na statek.
Czas około 5h                                                      Cena około 35€/Dzieci20€
11. Dzień – NA MORZU – Wypoczynek i korzystanie z atrakcji oferowanych przez statek
12. Dzień – PORT SAVONA WŁOCHY – Wyokrętowanie
Realizacja: eurostarsystem.eu