Lotaryngia, Alzacja, Szampania – francuskie wariacje 7 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Lotaryngia, Alzacja, Szampania – francuskie wariacje 7 dni

16.05 - 23.05.2021 (różne terminy)
od 1020 zł/os.

Dostępne terminy:

kwiecień 2021
 
25.04 – 02.05 (ndz. – ndz.)
 
 
maj 2021
 
16.05 – 23.05 (ndz. – ndz.)
 
czerwiec 2021
 
06.06 – 13.06 (ndz. – ndz.)
20.06 – 27.06 (ndz. – ndz.)
 
 
lipiec 2021
 
11.07 – 18.07 (ndz. – ndz.)
25.07 – 01.08 (ndz. – ndz.)
 
sierpień 2021
 
08.08 – 15.08 (ndz. – ndz.)
22.08 – 29.08 (ndz. – ndz.)
 
 
wrzesień 2021
 
12.09 – 19.09 (ndz. – ndz.)
  • Program

Szampania – Reims • degustacja szampana • szlak winny – zwiedzanie winnicy • degustacja wina • Paryż – wieża Eiffla, magiczna dzielnica artystów, rejs po Sekwanie • Metz i Nancy – perełki Lotaryngii • rezydencja i plac Stanisława Leszczyńskiego • klimatyczne miasteczka Alzacji • piękny Strasburg

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Niemcy i Belgię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1150 km)

Dzień 2
W godzinach wczesnopopołudniowych dotrzemy do stolicy Szampanii – Reims. Zwiedzanie pięknej i koronkowej Katedry koronacyjnej Notre-Dame, Bazyliki Świętego Remigiusza, który w 496 r. ochrzcił króla Franków – Chlodwiga. Następnie zwiedzanie jednej z piwnic, w których produkuje się szampana, gdzie spacerując podziemnymi korytarzami  podziwiać można proces produkcji tego szlachetnego trunku. Następnie degustacja szampana oraz możliwość jego zakupu w butiku. Później czas wolny na spacer po stolicy Szampanii oraz na lunch (we własnym zakresie). Nocleg w okolicach Reims. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Paryża. Na początku zaproponujemy Państwu spacer po magicznym wzgórzu Montmartre, dzielnicy artystów i nocnego życia, gdzie zobaczymy z zewnątrz  słynny Plac Pigalle, liczne teatry i kabarety (m.in. budynek kabaretu Moulin Rouge) oraz bazylikę Sacre Coeur, która od końca XIX w. stała się symbolem paryskiej pobożności. Następnie zobaczymy z bliska Wieżę Eiffla – najsłynniejszą żelazną budowlę Paryża, która od 1889 r. jest symbolem miasta. Dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 25 EUR/os wjazd windą na szczyt wieży (wysokość prawie 300 m) i możliwość podziwiania niezwykłej panoramy miasta. Ostatnim punktem programu będzie widokowy rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego będzie możliwość podziwiania i sfotografowania usytuowanych na brzegu rzeki zabytków. Nocleg w okolicach Paryża. (Trasa ok. 170 km)

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Metz, stolicy regionu Lotaryngia. Zabierzemy Państwa na spacer po urokliwej starówce, gdzie znajduje się najstarszy kościół francuski z IV wieku – bazylika świętego Piotra. Zobaczymy również przepiękną gotycką Katedrę św. Szczepana, która może się poszczycić największymi witrażami na świecie autorstwa Marca Chagalla. Na koniec zwiedzimy Centrum Pompidou, zwany chińskim kapeluszem ze względu na swój kształt, będący ultranowoczesnym muzeum sztuki nowoczesnej. Jest to największy pozaparyski ośrodek sztuki we Francji, który może się pochwalić imponującą salą wystawową (5 000 m2) oraz jedną z największych i najbardziej prestiżową kolekcją sztuki XX i XXI weku. Nocleg w okolicy Nancy. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Nancy, miasta z polskim akceptem i historycznego centrum regionu. Właśnie tutaj w XVIII wieku panował polski władca Stanisław Leszczyński jako ostatni książę Lotaryngii, który sukcesywnie upiększał miasto. W planie zwiedzania przepiękny plac Stanisława z ratuszem i teatrem, malowniczymi fontannami oraz zachwycającym łukiem triumfalnym; piękna brama miasta zwieńczona dwiema wieżami, będącymi pozostałościami dawnych fortyfikacji, Palais Ducal – miejska rezydencja rodziny królewskiej, cechująca się surowym stylem, w której obecnie urządzono Muzeum Historii Lotaryngii oraz oryginalny budynek Ecole de Nancy – perła art nouveau o łagodnych liniach. Czas wolny. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Alzacji, najmniejszej krainy Francji słynącej ze świetnego wina. Zwiedzimy fragment słynnego Alzackiego Szlaku Winnego – Route du Vin, który wiedzie przez malownicze wioski. Zatrzymamy się w jednej z winnic na degustację tutejszego trunku. Następnie spacer po gwarnym i kolorowym miasteczku Riquewihr, ukrytym wśród zielonych pagórków. Na koniec odwiedzimy Kaysersberg – jedno z najbardziej urokliwych miast Alzacji z wąskimi klimatycznymi uliczkami, XVI-wiecznymi domami, renesansowymi fontannami oraz ufortyfikowanym mostem na rzece Weiss. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Strasburga na zwiedzanie zabytkowej starówki wpisanej na listę UNESCO. Zobaczymy piękną Katedrę Notre Dame z wciąż działającym zegarem astronomicznym, budynek Parlamentu Europejskiego oraz Pałac Rohana z bajecznymi komnatami ozdobionymi złotem i aksamitem. Późnym popołudniem wyjazd w kierunku Polski. (Trasa ok. 1150 km)

Dzień 8
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 9.00).

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po wszystkich obiektach muzealnych.

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (klimatyzacja, video, bar, wc), zakwaterowanie w hotelu (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadań kontynentalnych (podawane na słodko), program turystyczny j.w., opieka polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 170 EUR/os dorosła i 165 EUR/dziecko do 12 roku życia, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych.

Realizacja: eurostarsystem.eu