La Belle France – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

La Belle France

Mapka wycieczek objazdowych

CENA od 4392 zł/os.

20.06 – 04.07.2015                   01.08 – 15.08.2015

11.07 – 25.07.2015                     22.08 – 05.09.2015

Program

Od Morza Śródziemnego po Kanał La Manche – Z Michelinem po restauracjach Lyonu – Szampańskie miasta: Troyes oraz Reims – Paryż, zamki nad Loarą i Mt. Saint Michel – Atlantyckie Wybrzeże: Nantes, Bordeaux i Biarritz – U podnóża Pirenejów: Lourdes, Carcassonne i Queribus

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Transfer do hotelu na Costa Brava/Maresme. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Barcelony późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Carcassonne, największego średniowiecznego kompleksu urbanistycznego w Europie: wizyta w romańsko – gotyckim kościele St.Nazire oraz spacer po murach obronnych (fortyfikacje wpisane na listę UNESCO). Następnie odwiedzimy Beziers – miasto słynnej rzezi katarskiej i Narbonne, które jest ważnym ośrodkiem katarskim i żydowskim. Nocleg w okolicach Beziers. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Nimes – francuskiego miasta w regionie Langwedocja – Russillon. W programie spacer po mieście i krótkie zwiedzanie głównych zabytków z czasów rzymskich: amfiteatr, gdzie do dziś odbywają się corridy oraz La Maison Carree – niewielka starożytna świątynia, która jako jedna z niewielu przetrwała w niezmienionym stanie od czasów jej wybudowania. Następnie przejazd do Avignonu – po drodze przystanek przy akwedukcie Pont du Gard. W Avignonie, który przez prawie 70 lat był siedzibą papieży zwiedzimy Pałac Papieski, plac d’Horloge z ratuszem i wieżą zegarową oraz słynny most St. Benezet. Nocleg w okolicy Avignion. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Marsylii – największego portu Francji. Zwiedzanie bazyliki Notre Dame oraz spacer po słynnej ulicy Canabiere. Następnie przejazd do Lyonu – najstarszego miasta Francji. To także miasto o największej liczbie restauracji rekomendowanych przez Michelin. Popołudniowy spacer po starej części Lyonu – katedra św. Jana Chrzciciela, zabytkowe kamieniczki oraz trabolues (sekretne przejścia łączące kamienice, ulice, często prowadzące na piękne dziedzińce). Wieczorem dla chętnych kolacja (za dodatkową opłatą) w jednej z restauracji polecanych przez Michelin. Nocleg w hotelu w okolicach Lyonu. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 5
Po śniadaniu udamy się do Cluny – które znane jest z największego opactwa benedyktyńskiego we Francji. Następnie przejazd do Dijon (Burgundia) – miasta Gustava Eiffla i stolicy musztardy Dijon, a także innych specjalności gastronomicznych jak wołowiny po burgundzku, piernika czy Kir Royale (aperitif na bazie szampana). Spacer po historycznym centrum miasta: liczne pałacyki, domy burżuazji oraz inne budynki nadające uroku „Staremu Dijon”. Nocleg w okolicach Dijon. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd do Reims. Po drodze wizyta w Troyes – urokliwym miasteczku z drewnianymi domami (XVI – XVIII w.) bez kątów prostych i z rzadka trzymających pion, do tego wąskie ciemne uliczki (Kocia Aleja) nadają temu miejscu niepowtarzalny charakter. I jeszcze 9 kościołów na powierzchni zaledwie kilometra kwadratowego – w tym katedra św. Piotra i Pawła, jedna z największych gotyckich katedr we Francji. Właśnie tu, po zdobyciu miasta w 1429 r. modliła się Joanna d’Arc. Reims – to miasto powstałe w czasach rzymskich (legenda mówi, że założone przez Remulusa, bliźniaka Romusa założyciela Rzymu), miasto 33 koronacji królów Francji (ostatnia w 1825 r.) oraz miasto prawie całkowicie zniszczone podczas I wojny światowej (Niemcy bombardowali je przez ponad 3 lata!). Spacer po mieście: katedra Notre Dame de Reims (witraże Marca Chagalla!), Plac de Royale, Plac du Parvis, ratusz. Przejazd na nocleg w okolicach Reims. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Paryża. Zwiedzanie zaczniemy od Luwru ze wspaniałą kolekcją arcydzieł sztuki europejskiej: między innymi Mona Liza, Wenus z Milo, Nike z Samotraki, następnie wyspa Cite – czyli spacer po najstarszej część miasta: Katedra Notre Dame, najwspanialszy zabytek sztuki sakralnej z XII w. zachwycający lekkością architektury oraz wspaniałymi witrażami i kunsztownie wykonanymi portalami. Kolejną atrakcją będzie Wieża Eiffla – najsłynniejsza żelazna budowla Paryża, która od 1889 r. jest symbolem miasta. Wjazd windą na wysokość prawie 300 metrów i możliwość obejrzenia niezwykłej panoramy to niezapomniane przeżycie. Po południu wizyta w słynnym muzeum D’Orsay z pracami Delacroix, Manet, Gauguin, Cézanne, Monet, Renoir, Sisley, van Gogha. Dla chętnych rejs statkiem spacerowym po Sekwanie (dla chętnych i dodatkowo płatny). Nocleg w okolicach Paryża. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 8
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Paryża: spacer po Dzielnicy Łacińskiej: miasteczko studenckie i słynny paryski uniwersytet – Sorbona oraz Panteon. Czas wolny. Następnie spacer po Montmartre, dzielnicy artystów i nocnego życia: słynny Plac Pigalle, liczne teatry i kabarety (m.in. Moulin Rouge), bazylika Sacre Coeur, która od końca XIX w. stała się symbolem paryskiej pobożności) oraz Plac du Tertre. Powrót do hotelu. W tym dniu możliwe przejazdy komunikacją miejską.

Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd do Charts gdzie zobaczymy chyba najsłynniejszą francuską katedrę, uznawaną za prawdziwą perełkę architektoniczną, która miała symbolizować władzę biskupów z Chartres. Następnie przejazd do Doliny Loary, gdzie zwiedzimy dwa zamki-  pałace: Amboise oraz Tours. Nocleg w okolicach Le Mans. (Trasa ok. 270 km).

Dzień 10
Wcześnie rano, po śniadaniu, wyjazd do Mont Saint Michel (na liście Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO od 1979 r.) i zwiedzanie niezwykłego opactwa na skalistej wyspie połączonego ze stałym lądem jedynie wąską groblą. Następnie przejazd do Nantes – jednego z większych portów, historycznej stolicy Bretanii, a także miejsca narodzin twórcy „W osiemdziesiąt dni dookoła świata” Juliusza Verne. Spacer po mieście m.in. gotycka katedra, zamek książąt Brytanii, neoklasycystyczne zabudowania. Nocleg w okolicy Nantes. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 11
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Bordeaux i dalej Lourdes. Po drodze proponujemy wizytę w miejscowości La Rochelle – spacer po starym mieście gdzie zobaczymy Wieżę San Nicolas, Ratusz, stary port. Następnie przyjazd do Bordeaux – spacer po mieście i dalszy przejazd do Lourdes – największego we Francji (i jednego z największych na świecie) miejsca kultu maryjnego. W programie bazylika oraz Grota Objawienia. Nocleg w Lourdes. (Trasa ok. 570 km).

Dzień 12
Po śniadaniu przejazd do przejazd do Biarritz i samodzielne eksplorowanie kurortu lub plażowanie nad Atlantykiem. Ok. godz. 18:00 wyjazd do hotelu w okolicach Pau lub Tarbes. (Trasa ok. 270 km).

Dzień 13
Po śniadaniu przejazd do przepięknie położonej pośród Pirenejów – Andory. Czas wolny na spacer lub zakupy w strefie wolnocłowe. Następnie przejazd na Costa Brava/Maresme. (Trasa ok. 530 km).

Dzień 14
Śniadanie. Dzień wolny. Zachęcamy do odpoczynku przed powrotem do Polski. Dla tych z Państwa, którzy czują niedosyt proponujemy całodzienną wycieczkę fakultatywną do Gerony i Figueras (koszt zależny od liczby chętnych). Wieczorem dla chętnych pokaz flamenco (płatny ok 35 EUR/os.).

Dzień 15
Rano śniadanie (w przypadku porannego wylotu do Polski brak śniadania). Wykwaterowanie, transfer:
– Klienci powracający do Polski – transfer na lotnisko,
– Klienci pozostający na pobyt – transfer do wybranego hotelu.

Uwagi!
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
-Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele **/*** – położone z reguły poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 2-, 3 – osobowe (przy czym 3 – osobowe to z reguły pokój 2 -osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami i wc, czasami z telefonem i TV.

Do dyspozycji gości: na terenie Hiszpanii w hotelach bar i restauracja, we Francji możliwe hotele sieci Etap (nie ma restauracji ani baru).

Wyżywienie: śniadania kontynentalne.Uwaga! Ze względu na to, iż w hotelach Etap we Francji nie ma restauracji ani baru, a najbliższe mogą znajdować się w znacznej odległości sugerujemy, by zjeść ciepły posiłek podczas czasu wolnego w odwiedzanych miastach.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Barcelony, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 14 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania kontynentalne, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

franCena podstawowa nie obejmuje: pozostałych posiłków, biletów wstępu, systemu Tour Guide opłat za miejscowych przewodników, oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (z systemem Tour Guide) oraz obowiązkowego katalońskiego podatku hotelowego – ok. 210 EUR. Koszt 1 kolacji – ok. 15-20 EUR.

 

Realizacja: eurostarsystem.eu