Kraje Beneluxu Dla Wygodnych – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Kraje Beneluxu Dla Wygodnych

Mapka wycieczek objazdowych

CENA od 1 181 zł / za os.  

09.05 – 14.05.2015                              01.08 – 06.08.2015

30.05 – 04.06.2015                             15.08 – 20.08.2015

13.06 – 18.06.2015                              05.09 – 10.09.2015

04.07 – 09.07.2015                             19.09 – 24.09.2015

18.07 – 23.07.2015

Program

Luksemburg – pałac książęcy, średniowieczne mury miejskie -Bruksela – stolica Europy – Amsterdam – Wenecja Północy – Brugia – uroki średniowiecza -Rotterdam i Euromast – Haga – Holandia w miniaturze – Nocleg tranzytowy w cenie

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przyjazd do Berlina w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie miasta historycznych tragedii i współczesnej transformacji. Objazdowa wycieczka z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy m.in. Mur Berliński, Bramę Brandenburską – symboliczne wrota miasta, Reichstag czyli siedzibę parlamentu, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną. Przejazd na nocleg w okolice Berlina (np. w pobliżu Magdeburga ). (Trasa ok.100-200 km od granic Polski).

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu, przejazd do Luksemburga – finansowego centrum Europy (przyjazd ok.17.00), spacer po starym mieście (m.in. Plac d´Armes, Pałac Książęcy) oraz wędrówka po murach obronnych cytadeli luksemburskiej i podziwianie majestatycznych krajobrazów. Czas wolny przy głównym placu miasta z kawiarniami i restauracjami. Przyjazd do hotelu w okolicach Brukseli ok. 22:00. (Trasa ok.800-900 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Brugii, czyli niezwykła podróż w średniowieczną przeszłość. Spacer po urokliwej, pięknie zachowanej starówce (rynek Grote Markt, kościół Notre Dame, bazylika św. Krwi, okazałe domy kupieckie). Następnie przejazd do Brukseli – kosmopolitycznej metropolii o światowym znaczeniu. Zwiedzanie miasta autokarem: zobaczymy Atomium (konstrukcję przedstawiającą pierwiastek żelaza powiększony 185 miliardów razy), Pałac Królewski, dzielnicę Unii Europejskiej i Pałac Sprawiedliwości. Wizyta w katedrze św. Michała – patrona Brukseli. Następnie spacer po starówce brukselskiej – szczególnej uwadze polecamy Grand Place z pięknym Hotel de Ville (ratuszem miejskim) oraz symbol miasta – fontannę Maneken Pis, czyli siusiający chłopiec. Wieczorem dla chętnych kolacja na starym mieście (dodatkowo płatna na miejscu). Powrót na nocleg w okolicach Brukseli. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 4
Rano wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do skansenu wiatraków Kinderdijk, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Popłyniemy w półgodzinny rejs wzdłuż linii wiatraków i zwiedzimy wnętrze jednego z nich. Dalej udamy się do Rotterdamu – gdzie znajduje się największy na świecie port przeładunkowy. Jest to najnowocześniejsze holenderskie miasto, które podziwiać będziemy z Euromasztu, wieży obserwacyjnej skąd roztacza się przepiękna panorama (winda obrotowa dociera na wysokość 185 m). Kolejnym punktem programu będzie wizyta w politycznej stolicy Holandii – Hadze. Podczas krótkiego spaceru zobaczymy Stary Ratusz, kościół Grote Kerk i reprezentacyjną siedzibę Parlamentu holenderskiego. Zwiedzimy również Madurodam, czyli Holandię w miniaturze, gdzie można oglądać holenderskie zabytki i wspaniałe konstrukcje wodne w skali 1:25. Dla chętnych wspólna kolacja w restauracji (dodatkowo płatna na miejscu). Przejazd w okolice Amsterdamu na nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 5
Rano, po wykwaterowaniu wizyta na farmie serowarskiej (możliwość zakupu serów i chodaków holenderskich). Przejazd do centrum Amsterdamu – znanego jako najbardziej liberalne miasto na świecie i wizyta w muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s (możliwość obcowania z idolami i postaciami historycznymi). Następnie spacer lub przejazd komunikacją miejską do dzielnicy muzealnej i zwiedzanie szlifierni diamentów (możliwość zakupu!) oraz czas na zwiedzanie muzeów – Van Gogha (największa na świecie kolekcja dzieł artysty) i Rijksmuseum (Muzeum Narodowe ze wspaniałą kolekcją dzieł mistrzów niderlandzkich m.in. Rembrandta, Vermeera, Halsa – zwiedzamy z przewodnikiem lokalnym). Po południu proponujemy romantyczny rejs po kanałach amsterdamskich, podczas którego możemy podziwiać wspaniałą XVII-wieczną architekturę domów kupieckich. Dla chętnych wspólna kolacja (dodatkowo płatna na miejscu). Wieczorny spacer po dzielnicy Czerwonych Świateł – centrum nocnych uciech. Wyjazd do Polski w godzinach nocnych (około godziny 23:00). (Trasa ok.750 km do granic Polski).

Dzień 6
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 09.00).

Uwagi!
– Program może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– W terminach od połowy marca do połowy maja zamiast skansenu wiatraków wizyta w ogrodach kwiatowych Keukenhof – motyw przewodni w 2015 r. Vincent Van Gogh. (wycieczka dodatkowo płatna – ok. 20 EUR).

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele **/*** – położone poza zwiedzanymi miastami  ok. 20-40 km (4 rozpoczęte doby hotelowe w okolicach miast: Berlin-Magdeburg – 1, Bruksela – 2, Amsterdam – 1).

Pokoje: wygodne, z łazienkami i wc oraz TV.

Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne.

Kategoria lokalna: **/***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania kontynentalne, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu statkiem, przejazdów komunikacją miejską, posiłków w restauracjach, usług przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide, taksy turystycznej ok. 6 EUR (płatna w hotelach na miejscu) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 150 EUR, koszt 1 obiadokolacji ok.16 EUR (możliwe do zakupienia na miejscu, wg informacji w programie).

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Realizacja: eurostarsystem.eu