Klasyczne Włochy 8 dni/I/ – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Klasyczne Włochy 8 dni/I/

29.06 - 05.07.2024 /różne terminy/
od 2548 zł/ os
Trasa wycieczki

San Marino • Riwiera Adriatycka • Asyż • Watykan • Rzym • Monte Cassino • Fiuggi • Florencja • Wenecja

TERMINY

PLAN WYCIECZKI

Dlaczego warto wybrać tę wycieczkę

Mały słownik historii i kultury Italii, najważniejsze i najsłynniejsze zabytki, ikony sztuki, podręcznikowe przykłady najpiękniejszej architektury. Fascynujące spotkanie z dziejami świata, chwile wzruszeń przy grobie Papieża i na Monte Cassino. Idealny wybór na pierwszą w życiu podróż do Włoch i znalezienie swoich ulubionych miejsc, do których warto się wybrać na kolejną wycieczkę. Długość trasy we Włoszech: ok. 2700 km. W 2022 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.idealny program na pierwszą podróż do Włochśniadania i obiadokolacje w cenie3 noclegi w hotelu pod Rzymemnajważniejsze zabytki i miejsca północnych oraz środkowych Włoch

Trasa wycieczki

San Marino • Riwiera Adriatycka • Asyż • Watykan • Rzym • Monte Cassino • Fiuggi • Florencja • Wenecja

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

Dzień 2

SAN MARINO – RIWIERA ADRIATYCKAPrzyjazd do SAN MARINO w godzinach przedpołudniowych – spacer trasą turystyczną najstarszej na świecie republiki, stanowiącej enklawę na terenie Włoch. Degustacja lokalnych trunków. Czas wolny. Przejazd do hotelu na RIWIERZE ADRIATYCKIEJ. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

.Dzień 3

ASYŻŚniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ASYŻU – średniowiecznego miasta, które rozsławił św. Franciszek, założyciel najliczniejszego na świecie zakonu. Wizyta w bazylice św. Franciszka i kościele św. Klary. Spacer po Piazza del Comune. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

WATYKAN – RZYM Śniadanie. Przejazd do WATYKANU – stolicy chrześcijaństwa. Zwiedzanie wnętrza bazyliki św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Spacer po placu św. Piotra. Następnie zwiedzanie historycznego centrum RZYMU. Spacer obok Koloseum, Forum Romanum, Kapitolu i dalej przez plac Wenecki, Piazza Navona, plac Hiszpański do fontanny di Trevi. Przerwa obok Panteonu – wspaniale zachowanej antycznej budowli, świątyni wszystkich bogów (możliwość indywidualnego wejścia). Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rzymska kolacja z lokalnymi potrawami i winem oraz zabawa taneczna przy muzyce na żywo. Powrót do hotelu

.Dzień 5

NEAPOL – MONTE CASSINOŚniadanie. Przejazd do NEAPOLU, stolicy regionu Kampania i symbolu włoskiego południa. Panoramiczny objazd miasta autokarem: plac miejski z zamkiem Maschio Angioino (Basztą Andegaweńską), dzielnice Chiaia, Mergellina i Posillipo z wyjątkowymi widokami na Zatokę Neapolitańską, na Wezuwiusz i Campi Flegrei. Dalej w programie spacer: na trasie Castel dell’Ovo (Zamek na Jajku), ulica Santa Lucia, Piazza Plebiscito z Pałacem Królewskim oraz bazylika św. Franciszka z Paoli – panteon neapolitański. Następnie przejście obok teatru San Carlo, ulicą Toledo i wejście do galerii Humberta I. Czas wolny. Przejazd na MONTE CASSINO, miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Wizyta w Opactwie Benedyktyńskim. Chwila zadumy na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

FLORENCJA Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FLORENCJI – stolicy Toskanii. Zwiedzanie wnętrz kościoła Santa Croce i katedry Santa Maria del Fiore. Spacer od Piazza del Duomo, obok baptysterium i wieży Giotta, przez Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio. Przejazd do hotelu w okolicy Wenecji. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

WENECJAŚniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do WENECJI na parking Tronchetto. Rejs statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka. Spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, przez plac św. Marka z wejściem do bazyliki św. Marka, następnie Ponte Rialto. Czas wolny. Powrotny rejs i wyjazd do Polski z krótkimi postojami.Dzień 8Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

O cenie

Cena obejmuje

5 noclegów w hotelach klasy turystycznej***: 1 na Riwierze Adriatyckiej, 3 w okolicy Rzymu/Fiuggi, 1 w okolicy Wenecji2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkamiwyżywienie (serwowane): 5 śniadań, 4 obiadokolacjeprzejazd autokaremopieka pilotaubezpieczenie KL i NWObowiązkowe opłaty na miejscubilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, rejs, bilety komunikacji miejskiej i taksa klimatyczna: ok. 125 EURDodatkowe atrakcje podczas wycieczkiNa wycieczce przewidziane są atrakcje, z których można skorzystać za dodatkową opłatą:

  • kolacja z tańcami i muzyką na żywo: ok. 31 EUR
  • <span style=”font-size: 11.0pt; font-family: 'Calibri’,sans-serif; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-theme-font: minor-latin; mso-ligatures: standardcontextual; mso-ansi-language: PL; mso-fareast-language: PL; mso-bidi-language: AR-SA;”>dotyczy terminów wyjazdu z Polski we  wtorki: dzień 6, we Florencji brak możliwości wejścia do katedry Santa Maria del Fiore z powodu odprawianych nabożeństw.</span>

Uwagi

  • Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.
O regionie

Włochy:

Już od wieków wspaniała architektura, tradycja, malownicze krajobrazy, piaszczyste plaże, a także znakomita kuchnia, przyciągają turystów na półwysep Apeniński. Tutaj sięgająca kilku tysięcy lat historia przeplata się ze światem mody, sportu oraz nadmorskich kurortów. Sympatię krajowi zjednują też jego otwarci oraz gościnni mieszkańcy.

Realizacja: eurostarsystem.eu