Irlandia – whiskey w zielonym dzbanie – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Irlandia – whiskey w zielonym dzbanie

Mapka wycieczek objazdowych

CENA od 2 949 zł / za os.

01.06 – 07.06.2015

29.06 – 05.07.2015

Program

Dublin – stolica i największe miasto Irlandii – niesamowite klify Moher – Półwysep Dingle – jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie – Pętla Kerry – najbardziej znana trasa widokowa Irlandii – średniowieczne zamczyska i irlandzka whiskey

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Dublina (możliwa przesiadka w jednym z portów europejskich).  Przylot do Dublina. Transfer do centrum i panoramiczny objazd miasta. Zwiedzanie Guinness Storehouse – kilkupiętrowej ekspozycji prezentującej dzieje tego najbardziej popularnego towaru eksportowego Irlandii. Wizyta zakończona jest degustacją słynnego ‘pint of Guinness’ w połozonym na ostatnim piętrze Gravity Bar, z którego podziwiać można panoramę Dublina. Transfer do hotelu na przedmieściach Dublina, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Dublina, w programie m.in. biblioteka założona przez Elżbietę I w 1592 r., Uniwersytet Trinity College z najcenniejszym irlandzkim zabytkiem piśmiennictwa – średniowiecznym manuskryptem Book of Kells, główna katedra Irlandii – XII-wieczna katedra św. Patryka. Przejazd na zachód Irlandii, gdzie na początek zwiedzimy jedną z najstarszych w Europie destylarni whiskey (degustacja w cenie). Następnie wizyta w Clonmacnoise, staro celtyckim klasztorze, w którym pochowany został ostatni wielki król Irlandii Rory O’Connor i gdzie warto zwrócić uwagę na rzeźbione w kamieniu celtyckie Wysokie Krzyże. Kolacja i nocleg w okolicach Galway – miasta uznanego za stolicę celtyckiej Irlandii. (Trasa ok. 210 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd przez księżycowy krajobraz regionu Burren i wizyta na klifach Moher, chwila czasu na podziwianie niesamowitych 200-metrowych klifów będących jedną z wizytówek Zielonej Wyspy. Następnie przejazd do Bunratty – zwiedzanie założonego jeszcze przez Wikingów potężnego średniowiecznego zamku Bunratty Castle oraz wizyta w skansenie Bunratty Folk Park, będącego repliką XIX-wiecznej wsi irlandzkiej. Kolejnym punktem programu będzie przejazd przez Adare, wioskę uznaną za najbardziej malowniczą wioskę Irlandii. Kolacja i nocleg w okolicach Killarney. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) wizyta w irlandzkim pubie. (Trasa ok. 270 km).

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie średniowiecznego zamku Ross Castle malowniczo położonego nad brzegiem jeziora Killarney. Kolejnym punktem programu będzie wycieczka po romantycznym i wspaniałym krajobrazowo półwyspie Dingle, który uchodzi za kolebkę chrześcijaństwa – stąd wywodzili się misjonarze, którzy szerzyli oświatę i ewangelię w całej zachodniej Europie. Półwysep słynie m.in. z pięknych plaż, stromych klifów, prastarych fortów, kapliczek i kamiennych krzyży. Powrót do hotelu w okolicach Killarney, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd najbardziej znaną trasą widokową Pętlą Kerry – blisko 200 km poszarpanego wybrzeża, dzikie plaże, wioski rybackie i zielone wzniesienia w tle tworzą malowniczą scenerię. Powrót do hotelu w okolicach Killarney, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 6
Po śniadaniu powrót do Dublina. Po drodze przystanek w Kilkenny – zwiedzanie urokliwego, średniowiecznego miasta będącego niegdyś stolicą Irlandii, a także powstałego ponad 8 wieków temu zamku Kilkenny. Przyjazd do hotelu w okolicach Dublina, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Powrót do Polski (możliwa przesiadka w jednym z portów europejskich).

Uwagi!
– Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele ** / *** – wygodne , położone poza centrum miast.

Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc.

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja, bar, często lobby z TV.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje.

Kategoria lokalna: **/***
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa – Dublin – Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań kontynentalnych i obiadokolacji w hotelach, opiekę pilota, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podatawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usług przewodników lokalnych (razem ok. 120 EUR).

Realizacja: eurostarsystem.eu