Irlandia i Irlandia Północna – legendy wykute w skałach – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Irlandia i Irlandia Północna – legendy wykute w skałach

Mapka wycieczek objazdowych

CENA od 4 399 zł / za os.

21.06 – 29.06.2015

05.07 – 13.07.2015

09.08 – 17.08.2015

Program

Dwie stolice – Dublin i Belfast – potęga przyrody: Grobla Olbrzyma i klify Moher – odrobiona emocji – przeprawa przez most Carric a Rede – irlandzkie fiordy – malownicze opactwo Kylemore – klifowe wybrzeże wysp Aran – Pętla Kerry – najbardziej znana trasa widokowa

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Dublina (możliwa przesiadka w jednym z portów europejskich).Przylot do Dublina. Transfer do centrum i krótkie zwiedzanie miasta. Jeśli wystarczy czasu wizyta w Guiness Storehouse – kilkupiętrowej ekspozycji prezentującej dzieje tego najpopularniejszego towaru eksportowego Irlandii (wizyta zakończona jest degustacją słynnego ‘pint of Guinness’ w położonym na ostatnim piętrze, Gravity Bar, z którego podziwiać można panoramę Dublina). Transfer do hotelu na przedmieściach Dublina, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do stolicy Irlandii Północnej – do Belfastu. Po przyjeździe do Belfastu wycieczka panoramiczna: Belfast Castle, ratusz, wieża zegarowa Albert Memorial Clock, Grand Opera House, najstarsza opera w Belfaście Linen Hall Library oraz katedra św. Anny z piękną kolekcją witraży. Proponujemy również wizytę w interaktywnym muzeum przedstawiającą historię Titanica (właśnie w dokach Belfastu wybudowano ten słynny liniowiec oraz jego siostrzane jednostki Olympic i Britannic). Jeśli wystarczy czasu zwiedzanie jednego z plenerów dla serialu „Gry o tron” – Castle Ward (w serialu Winterfell – siedziba rodu Starków). Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Ballymoney. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd na północne wybrzeże Irlandii Północnej, znane z zapierających dech w piersiach urwisk, pięknych plaż oraz formacji skalnych – fantastyczne widoki gwarantowane. W programie m.in.: Dark Hedges – bukowa aleja uznawana za najpiękniejszą drogę w kraju, Carric-a-Rede, most linowy, zawieszonym na wysokości ok 30 m łączący dwa urwiska oddalone od siebie o ok. 20 m, po którym przejście dostarcza sporej dawki adrenaliny, a sytuacji nie poprawiają wzburzone fale rozbijające się o pobliskie klify. Następnie Grobla Olbrzyma (UNESCO) – niespotykana formacja skalna składającą się z 37 tys. bazaltowych kolumn, z których niektóre mają nawet 12 m wysokości. Kolejnym punktem programu będzie Dunluce Castle – średniowieczny zamek malowniczo położony tuż na krawędzi urwiska. Jeśli wystarczy czasu zobaczymy Mussende Temple – XVIII-wieczną świątynię. Przejazd na kolację i nocleg w okolicach Enniskillen. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Marbel Arch Caves – proponujemy rejs po podziemnej rzece w jaskiniach Marble Arch, które zostały wyżłobione przez 3 rzeki w zboczu góry Cuilcagh i gdzie można podziwiać finezyjne formy nacieków skalnych. Następnie przejazd wzdłuż fiordu Killary Harbour – położonym pomiędzy dwoma pasmami górskimi (Maam Turk od południa i Mweelrea od północy). Trudno dostępne i „wynurzające” się wzniesienia wraz z srebrzącymi się wodami fiordu tworzą uroczą scenerię, którą dopełniają niekiedy pojawiające się delfiny. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w uroczo położonym nad brzegiem jeziora Opactwie Kylemore – miejscu o burzliwej historii, należącym obecnie do sióstr z zakonu benedyktynek. Przedsiębiorcze zakonnice zarządzają cała posiadłością, w skład której wchodzą m.in. gotycki kościół, ogrody, restauracje i gdzie do 2010 r. mieściła się jedna z najbardziej prestiżowych żeńskich szkół w Irlandii. Kolacja i nocleg w okolicach Galway. (Trasa ok. 290 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przeprawa promowa na największą z wysp archipelagu Aran – magiczną Inishmore. Wyspy te słyną z bogatego folkloru, to jedno z niewielu miejsc w Irlandii gdzie języka gaelickiego używa się na co dzień, a mieszkańcy zajmują się wyrobem wełnianych ubrań, rybołówstwem oraz rolnictwem. Zwiedzanie wyspy – w programie prehistoryczny fort Dun Aengus oraz maleńki kościoła Teampall Bheanain. Po południu powrót do Galway. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Galway. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd przez księżycowy krajobraz regionu Burren i wizyta na klifach Moher, chwila czasu na podziwianie niesamowitych 200-metrowych klifów będących jedną z wizytówek Zielonej Wyspy. Następnie przejazd do Bunratty – zwiedzanie założonego jeszcze przez Wikingów potężnego średniowiecznego zamku Bunratty Castle oraz wizyta w skansenie Bunratty Folk Park, będącego repliką XIX-wiecznej wsi irlandzkiej. Kolejnym punktem programu będzie przejazd przez Adare, wioskę uznaną za najbardziej malowniczą wioskę Irlandii. Kolacja i nocleg w okolicach Killarney. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) wizyta w irlandzkim pubie. (Trasa ok. 270 km).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd najbardziej znaną trasą widokową Pętlą Kerry – blisko 200 km poszarpanego wybrzeża, dzikie plaże, wioski rybackie i zielone wzniesienia w tle tworzą malowniczą scenerię. Powrót do hotelu w okolicach Killarney, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Dublina. Po drodze postój w Rock of Cashel – zwiedzanie imponującego, średniowiecznego zamku, uznanego za dawny ośrodek druidyczny Za Zamek położony jest na wzgórzu, z którego rozpościera się bajeczny widok zielonych irlandzkich łąk. Przyjazd do hotelu w okolicach Dublina, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Powrót do Polski (możliwa przesiadka w jednym z portów europejskich).

Uwagi!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Zakwaterowanie na objeździe

Hotele ** / *** – wygodne , położone poza centrum miast.

Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc.

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja, bar, często lobby z TV.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje.

Kategoria lokalna: **/***
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa – Dublin – Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania kontynentalne i obiadokolacje w hotelach, opiekę pilota, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usług przewodników lokalnych (razem ok. 100 EUR i ok.100 GBP).

Realizacja: eurostarsystem.eu