Hiszpania jak malowana – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Hiszpania jak malowana

01 - 08 lip 2023 (różne terminy)
od 4280 zł/os.

Królewski Madryt • Bilbao – perła Kraju Basków • Pampeluna i gonitwa byków • Burgos i Saragossa – średniowieczne katedry i urokliwe starówki • region winny – Ribera del Duero • dla chętnych pobyt na Costa Brava lub del Maresme

TERMINY


29 kwi – 06 maj 2023


06 – 13 maj 2023


13 – 20 maj 2023


20 – 27 maj 2023


27 maj – 03 cze 2023


03 – 10 cze 2023


10 – 17 cze 2023


17 – 24 cze 2023


24 cze – 01 lip 2023


01 – 08 lip 2023


08 – 15 lip 2023


15 – 22 lip 2023


22 – 29 lip 2023


29 lip – 05 sie 2023


05 – 12 sie 2023


12 – 19 sie 2023


19 – 26 sie 2023


26 sie – 02 wrz 2023


02 – 09 wrz 2023


09 – 16 wrz 2023


16 – 23 wrz 2023


23 – 30 wrz 2023


30 wrz – 07 paź 2023

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Transfer do hotelu na Costa Brava/Maresme. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Gerony późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony, między innymi dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego: Sagrada Familia (z zewnątrz), dzielnica gotycka wraz z katedrą, Pałac Gubernatora, plac św. Jakuba oraz Las Ramblas – najpiękniejsza ulica Barcelony. Następnie przejazd do stolicy Aragonii – Saragossy, wizyta w pałacu Aljaferia (mauretański pałac z „Księgi tysiąca i jednej nocy”) oraz w bazylice Matki Bożej Pilar, gdzie znaleźć można freski mistrza malarstwa – Francisco Goya, czas wolny w sercu Saragossy. Przejazd na kolację i nocleg w okolicach Saragossy. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 3
Przejazd do jednej z najpiękniejszych winnic Hiszpanii – Marques de Riscal, zaprojektowanej przez słynnego Franka Gehrego. Miejsce niezwykłe z kilku względów -położone w wyjątkowo malowniczej części Rioja Alavesa, z jednymi z najstarszych piwnic pełnych rocznikowych butelek – dla chętnych możliwość degustacji i dokonania zakupów. Jako bonus futurystyczny budynek hotelu i restauracji. Następnie przejazd do Pampeluny. Spacer trasą słynnej gonitwy byków. Czas wolny przy Plaza del Castillo, możliwość spróbowania baskijskich przekąsek -pinxos. Na zakończenie dnia wizyta w Olite gdzie, do momentu włączenia Nawarry do królestwa Kastylii w 1512 r mieścił jeden z najwytworniejszych dworów średniowiecznej Europy. Obiekt zwany potocznie Zamkiem z Olite w rzeczywistości jest obiektem cywilnym o charakterze rezydencjalnym. Budynki mieszkalne pałacu wtopione w rozległe ogrody, okalają mury obronne ozdobione licznymi wieżami co nadaje całości zespołu prawdziwie bajkowy charakter. Kolacja i nocleg w okolicach Logrono/Miranda del Ebro. (Trasa ok. 390 km)

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do San Sebastian i krótka wizyta w tym najsłynniejszym baskijskim kurorcie, słynnego również z festiwali filmowych. Następną atrakcją będzie zwiedzanie największego miasta kraju Basków – Bilbao: Muzeum Guggenheima, Stare Miasto. Pojedziemy również do Getxo, w którym znajduje się słynny Puente Colgante – jeden z kilku zachowanych do dzisiaj i funkcjonujących mostów suwowych z XIX w. Udamy się również na punkt widokowy, z którego mamy piękną panoramę na miasto i Zatokę Biskajską. Kolacja i nocleg w okolicach Logrono/Miranda del Ebro. (Trasa ok. 310 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Burgos, miasta słynącego z gotyckiej katedry Santa Maria o ażurkowych wieżach oraz z legendy o dzielnym rycerzu Cydzie. Zobaczymy też kościół Klasztoru Kartuzów, którzy żyją w klauzurze, ale wyrabiają pachnące różańce z płatków róż. Kolejne malownicze miasto Kastylii i Leonu to Segowia. Starówka postrzegana jest przez niektórych jako statek płynący po falach łąk i pastwisk Starej Kastylii. W Segowii oprócz rzymskiego akweduktu i starego miasta zobaczymy średniowieczny Alcazar – wzniesiony na skale zamek obronny stanowiący ówcześnie jedną z rezydencji królów kastylijskich oraz Plaza Mayor z późnogotycką katedrą. Przejazd na kolację i nocleg w okolicach Segowii. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Escorial, kompleksu stanowiącego w epoce imperium Filipa II stolicę polityczną Hiszpanii. Na uwagę zasługują tu panteon królewski, bazylika oraz klasztor. Po południu zwiedzanie Madrytu Burbonów – Paseo del Prado, wizyta w Muzeum Prado, gdzie oglądać można malarstwo artystów XX w, m.in. wielkie dzieła Picassa. Następnie przejazd panoramiczny przez Paseo del Prado i Gran Via z krótkim postojem przy Placu Hiszpańskim. Na koniec dnia spacer po Puerta del Sol – głównym placu Madrytu. Kolacja i nocleg w okolicach Madrytu. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 7
Po śniadaniu całodzienny przejazd na wybrzeże Costa Brava/Maresme. Dla chętnych za dodatkową opłatą wycieczka Barcelona nocą i Fontanny (ok. 35 EUR/os.). (Trasa ok. 700 km).

Dzień 8
Rano śniadanie (w przypadku porannego wylotu do Polski brak śniadania). Wykwaterowanie, transfer:
– Klienci powracający do Polski – transfer na lotnisko.
– Klienci pozostający na pobyt – transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

W hotelach na terenie Katalonii konieczna opłata podatku turystycznego:
– hotele 5* poza Barceloną – ok 3,75 Euro od osoby dziennie
– hotele 4* poza Barceloną – ok 0,95 Euro od osoby dziennie
– hotele 3* poza Barceloną – ok. 1,35 Euro od osoby dziennie
Powyższy podatek uiszcza turysta bezpośrednio w recepcji hotelowej i obejmuje on maksymalnie 7 dni pobytu. Klienci, którzy wykupili pobyt dwutygodniowy płacą tylko za 7 dni.
Dzieci do 16 – go roku nie płacą podatku turystycznego.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych j.w., śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, opłaty rezerwacyjne, system Tour Guide) w kwocie ok. 180 EUR/os.- płatne pilotowi na miejscu. Opłata nie zawiera kosztu wycieczek lokalnych, lokalnego podatku katalońskiego (ok. 1,2 Eur/dziennie), pozostałych posiłków i innych wydatków osobistych.

 
 

 
Realizacja: eurostarsystem.eu