Vuelta Espana (i)Hiszpania Portugalia – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Vuelta Espana (i)Hiszpania Portugalia

05.08.2023 -12.08.2023 (różne terminy)
od 4339 zł/os

Trasa wycieczki

SANTIPONCE • SEWILLA • LIZBONA • FATIMA • PORTO • SALAMANKA • ÁVILA • SEGOWIA • MADRYT • TOLEDO

Atuty oferty
  • Portugalia i Hiszpania w tydzień
  • 2 stolice – Lizbona i Madryt
  • słynna Fatima
  • majestatyczny Alkazar w Segowii
  • przedłuż wakacje na Costa del Sol

OPIS OFERTYBardzo ciekawa, intensywna trasa po Półwyspie Iberyjskim. W programie zaskakujące bogactwem stylów miasta Hiszpanii i Portugalii, dwie stolice: Lizbona i Madryt, zabytki z listy UNESCO i słynny ośrodek pielgrzymkowy Fatima. Na trasie piękna Sewilla, lśniąca złocistym piaskowcem Salamanka oraz Santiponce, gdzie znajdują się pozostałości rzymskiego miasta Italica, którego sceneria została wykorzystana w serialu „Gra o Tron”. W portugalskim Porto, znanym jako ojczyzna mocnego wina porto, zachwyca pełne autentycznego uroku centrum i imponujące mosty – dzieło Eiffela i jego ucznia. Fantastyczna oferta hoteli na słynnym hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol to znakomity pomysł na przedłużenie wakacji. Trasa w Hiszpanii i Portugalii: 2085 km.PLAN WYCIECZKI

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. SANTIPONCE – SEWILLA (trasa: ok. 400 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta na stanowisku archeologicznym Italica w SANTIPONCE, gdzie znajdują się pozostałości rzymskiego miasta sprzed ok. 2 tys. lat. Znajduje się tu trzeci co do wielkości amfiteatr rzymski, który stał się scenerią dla słynnego serialu „Gra o Tron” oraz wspaniale zachowane mozaiki podłogowe. Italica to również historyczne miejsce narodzin cesarzy Trajana i Hadriana. Przejazd do stolicy Andaluzji – SEWILLI. To największe miasto hiszpańskiego południa jest jednym z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego liczne zabytki wpisane są na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta: postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Przejazd do hotelu na pograniczu hiszpańsko-portugalskim. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. LIZBONA – FATIMA (trasa: ok. 370 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i panoramiczne zwiedzanie LIZBONY: pomnik markiza Pombala, Avenida da Libertade, place Restauradores i Rossio, dzielnica Baixa. Zwiedzanie kościoła i klasztoru Hieronimitów i wieży Belém, która kiedyś strzegła dostępu do lizbońskiego portu. Spacer bulwarami nadmorskimi i możliwość podziwiania pomnika Odkryć Geograficznych. Krótki spacer po Alfamie, najstarszej dzielnicy Lizbony. Przejazd do FATIMY. Spacer po sanktuarium: plac Pielgrzyma, bazylika, w której znajdują się grobowce Łucji, Hiacynty i Franciszka, Kaplica Objawień. Czas na modlitwę i zapalenie świec intencyjnych. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. PORTO – SALAMANKA (trasa: ok. 540 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do słynącego z mostów PORTO, stolicy północnej Portugalii, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Duero. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) rejs po rzece Duero, skąd podziwiać można panoramę miasta: XII-wieczną katedrę, liczne mosty. Następnie wizyta w winiarni, gdzie skosztować można mocnego wina Porto, z którego słynie miasto. Przejazd do pełnej uroku SALAMANKI – znanego ośrodka uniwersyteckiego, zbudowanego z piaskowca o złocistej barwie. Zabytkowy zespół Salamanki objęty jest patronatem UNESCO. Spacer po tętniącym życiem Plaza Mayor. Zwiedzanie: uniwersytetu z piękną fasadą w stylu plateresco, starej i nowej katedry oraz zabytkowego Casa de las Conchas. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. ÁVILA – SEGOWIA (trasa: ok. 175 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ÁVILI – miasta na wzgórzu, otoczonego imponującymi murami obronnymi, znanego z oryginalnej architektury. Zwiedzanie klasztoru św. Teresy, najsławniejszej mieszkanki miasta. Przejście do murów obronnych miasta. Zwiedzanie XII-wiecznej katedry, której wnętrze zachwyca bogactwem pięknych ołtarzy, rzeźb i grobowców. Przejazd do SEGOWII. Zwiedzanie Alkazar – jednego z najpiękniejszych zamków w Hiszpanii, który majestatycznie wznosi się nad okolicą. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. MADRYT (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MADRYTU. Zwiedzanie XVIII-wiecznego barokowego Pałacu Królewskiego. Spacer po mieście: m.in. Puerta del Sol wyznaczający centrum miasta i całej Hiszpanii oraz elegancki Plaza Oriente. Czas wolny. Spacer po Parku Retiro. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. TOLEDO (trasa: ok. 500 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TOLEDO. Wjazd na punkt widokowy, aby podziwiać panoramę miasta, wznoszącego się u stóp wąwozu rzeki Tag, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie: dawna synagoga, kościół z obrazem „Pogrzeb hrabiego Orgaza” El Greco i katedra (z zewnątrz). Przejazd przez region La Mancha, w którym dominują słynne wiatraki rodem z „Don Kichota” Miguela Cervantesa. Przejazd do hotelu w Andaluzji. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko. Transfer do wybranego hotelu.ŚWIADCZENIA

7 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NWUWAGI

  1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 180 EUR.
  2. Opłaty fakultatywne: rejs po rzece Duero: ok. 15 EUR; wymagane min. 15 osób.
  3. Zwiedzanie obiektów sakralnych wymaga odpowiedniego stroju: zakryte kolana i ramiona.
  4. W poniedziałki, święta państwowe i lokalne oraz podczas uroczystości i wydarzeń niektóre obiekty muzealne mogą być zamknięte lub niedostępne dla zwiedzających.

TERMINY

Vuelta España
Vuelta España
Realizacja: eurostarsystem.eu