Iberyjskie południe 8/15 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Iberyjskie południe 8/15 dni

04.05 - 11.05.2020 (różne terminy)
od 2640 zł/os.
Data
06.04 – 13.04.2020
13.04 – 20.04.2020
20.04 – 27.04.2020
27.04 – 04.05.2020
04.05 – 11.05.2020
11.05 – 18.05.2020
18.05 – 25.05.2020
12.10 – 19.10.2020
19.10 – 26.10.2020
  • Program

Wybrzeża południowej Hiszpanii vs portugalskie Algarve – majestat Sewilli – Maurowie w Granadzie – Gibraltar – brytyjska enklawa z widokiem na Afrykę – najpiękniejsze pueblos blancos Andaluzji – Ronda i Setenil de las Bodegas – najpiękniejsza plaża Algarve – Praia da Marinha – Silves i monumentalny zamek – Albufeira – najbardziej znany kurort Portugalii – komfortowe 4* hotele hiszpańskiej sieci hotelowej Playa podczas całego objazdu – możliwość przedłużenia pobytu w na Costa de la Luz i w Algarve!

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Transfer do hotelu na wybrzeżu Costa del Sol lub Costa Tropical, obiadokolacja i nocleg (w przypadku późnych przelotów w tym dniu może nie być obiadokolacji).

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd na Gibraltar – półwysep o długości zaledwie 6 km, który jest malutką enklawą brytyjską na Płw. Iberyjskim. W programie przejazd minibusami na Punta Europa ze wspaniałym widokiem na Afrykę, a następnie wjazd na Skałę Gibraltarską (jedyne miejsce w Europie gdzie na wolności żyją małpy), wejście do jaskini Świętego Michała i następnie zjazd do miasta. Jeśli wystarczy czasu proponujemy zakupy na Main Street (Gibraltar to strefa handlu wolnocłowego). Po Gibraltarze podróżuje się minibusami lub taksówkami z anglojęzycznymi kierowcami-przewodnikami. Cała grupa spotyka się przy danej atrakcji turystycznej, gdzie na czas jej zwiedzania opiekę przejmuje polskojęzyczny pilot wycieczki. W drodze powrotnej krótki spacer po urokliwym i luksusowym Puerto Banus. Obiadokolacja i nocleg na wybrzeżu Costa del Sol lub na Costa Tropical.
Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie dwóch najbardziej urokliwych białych miasteczek Andaluzji. Ronda to miasto zawieszone na dwóch wzniesieniach przedzielonych imponującą przepaścią – Tajo. W czasie spaceru zobaczymy Kolegiatę Najświętszej Marii Panny, starówkę, dom Juana de Bosco, oraz XVI-wieczny most Puente Nuevo łączący dwie części miasta. Setenil de las Bodegas, to pięknie położona pośród skał i sieci jaskiń perełka andaluzyjskich pueblos blancos. Obiadokolacja i nocleg na wybrzeżu Costa del Sol lub na Costa Tropical.
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Granady i zwiedzanie miasta. Proponujemy spacer po tętniących życiem uliczkach centrum miasta, w programie: Alcaiceria (arabski bazar) i gotycka katedra (z zewnątrz) z kaplicą królewską. Następnie zwiedzanie Alhambry, nazywanej ostatnim bastionem Maurów oraz będącej arcydziełem architektury charakteryzującej się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji. Zapraszamy również na spacer po urokliwej dzielnicy Albaicin, z której zobaczymy piękną panoramę Alhambry na tle gór Sierra Nevada. Obiadokolacja i nocleg na wybrzeżu Costa del Sol lub Costa Tropical.
Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Sewilli. Zwiedzanie miasta zaczniemy od przejazdu promenadą Krzysztofa Kolumba wzdłuż rzeki Guadalquivir. Przy promenadzie znajdują się jedne z najbardziej znane zabytki miasta: Złota Wieża (Torre de Oro), arena walk byków Maestranza i dzielnica Triana. Kolejnym punktem programu będzie wizytówka Sewilli – Plac Hiszpański oraz park Marii Luizy. Następnie proponujemy spacer uliczkami najstarszej dzielnicy Santa Cruz do gotyckiej katedry i mauretańskiej dzwonnicy La Giralda. Dla chętnych rejs statkiem po rzece Guadalakiwir (cena ok. 17 Eur/os). Przejazd na obiadokolację i nocleg na Costa de la Luz.
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do portugalskiego region Algarve i zwiedzanie dwóch najbardziej malowniczych miast wybrzeża: średniowiecznego Silves z potężnymi murami mauretańskiego zamku, gdzie po spacerze zapraszamy na przedpołudniową kawę i pasteis de nata oraz Albufeirę – najbardziej znany portugalski kurort, z przyjemną starówką pełną krętych uliczek i sklepików. W drodze powrotnej przystanek przy Praia da Marinha – według przewodnika Michelin jednej z 10 najpiękniejszych plaż Europy. Obiadokolacja i nocleg na wybrzeżu Costa de la Luz.
Dzień 7
Śniadanie. Dzień na samodzielne eksplorowanie wybrzeża, kąpiele słoneczne i morskie. Obiadokolacja i nocleg na wybrzeżu Costa de la Luz. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 40 Eur/os) proponujemy półdniową wycieczkę Śladami Krzysztof Kolumba, którą zaczniemy od wizyty w XV-wiecznym klasztorze La Rabida, gdzie Krzysztof Kolumb mieszkał przez kilka lat i gdzie w 1486 dzięki wstawiennictwu mnichów dostał od królowej Izabeli zgodę na wyprawę do Indii. Następnie udamy się do pobliskiego Palos de la Frontera, skąd odkrywca wyruszył na swoich trzech statkach na podbój Nowego Świata. Repliki statków Santa Maria, Pinta i Nina zobaczymy w Muzeum Morskim, gdzie znajduje się także miniatura miasteczka Palos i wyspy do której wyprawa dopłynęła. Na koniec wycieczki czas wolny w stolicy regionu – Huelvie.
Dzień 8
– Klienci powracający do Polski – wykwaterowanie, transfer na lotnisko w Faro. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania.
– Klienci pozostający na pobycie na Costa de la Luz lub w Algarve – po śniadaniu wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu (w niektórych terminach możliwy transfer via lotnisko).
Uwagi do programu
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

Zakwaterowanie na objeździe
Zakwaterowanie:
Hotele **** (kategorial lokalna) hiszpańskiej sieci Playa: na Costa del Sol i Costa Tropical (jeden z wymienionych): Marbella Playa, Almunecar Playa, Playacalida, na Costa de la Luz (jeden z wymienionych): Playacartaya, Playamarina, Playacanela. Pokoje dla max 3 osób przy czym w pokoju znajdują się maksymalnie 2 łóżka małżeńskie i nie będzie możliwości wstawienia dodatkowych łóżek. W hotelu, restauracja, bar, basen. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje. Szczegółowy opis hoteli w sekcjach: Costa del Sol – pobyty i Costa de la Luz – pobyty.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14), śniadania, obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: pozostałych posiłków, napojów do obiadokolacji, biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide, wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, systemu Tour Guide – ok. 155 Eur/os. (płatne jako pakiet u pilota na miejscu). W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Hiszpanii i Portugalii trwa od 01.07 do 31.08

Realizacja: eurostarsystem.eu