Hiszpania i Portugalia 8 dni – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Hiszpania i Portugalia 8 dni

31 lip - 07 sie 2023 (różne terminy)
od 3650 zł/os.
 

Średniowieczna Sewilla • Lizbona – stolica Portugalii • Sintra i cudowna Fatima • Madryt i monumentalne Toledo • Granada – ostatni bastion Maurów • dla chętnych tydzień pobytu na Costa del Sol!

TERMINY

24 kwi – 01 maj 2023
01 – 08 maj 2023
08 – 15 maj 2023
15 – 22 maj 2023
22 – 29 maj 2023
29 maj – 05 cze 2023
05 – 12 cze 2023
12 – 19 cze 2023
19 – 26 cze 2023
26 cze – 03 lip 2023
03 – 10 lip 2023
10 – 17 lip 2023
17 – 24 lip 2023
24 – 31 lip 2023
31 lip – 07 sie 2023
07 – 14 sie 2023
14 – 21 sie 2023
21 – 28 sie 2023
28 sie – 04 wrz 2023
04 – 11 wrz 2023
11 – 18 wrz 2023
18 – 25 wrz 2023
25 wrz – 02 paź 2023
02 – 09 paź 2023
09 – 16 paź 2023
16 – 23 paź 2023
23 – 30 paź 2023

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw  na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Transfer do hotelu w okolicach Malagi. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Malagi późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Sewilli. Zwiedzanie miasta zaczniemy od przejazdu promenada Krzysztofa Kolumba wzdłuż rzeki Guadalquivir z widokiem na Torre de Oro, Plaza de Toros de la Maestranza i dzielnice Triana. Zobaczymy również tereny Parku Marii Luizy z przepięknym Plaza de España – wizytówką miasta. Następnie spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz – ogromna gotycka katedra i mauretańska dzwonnica La Giralda. Następnie przejazd na nocleg w okolicach Lizbony. Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 600km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód punkt kontynentalnej Europy. Następnie zobaczymy Sintrę – miasto położone w Serra de Sintra, niewielkim paśmie górskim na Wybrzeżu Lizbońskim otoczone niezwykłą roślinnością, która sprawia, że poczujemy bajkowy klimat tego niezwykłego miejsca. Zwiedzimy letnią rezydencję władców Portugalii – Palacio Nacional. Następnie przejazd do Lizbony, położonej nad Tagiem stolicy Portugalii, gdzie zobaczymy: zamek Św. Jerzego – dawną królewską siedzibę, z której rozciąga się przepiękna panorama miasta; katedrę oraz dzielnicę Belem z klasztorem dos Jeronimos (z zewnątrz), kościołem Matki Boskiej Betlejemskiej, wieżą de Belem, różą wiatrów oraz Pomnikiem Odkrywców upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gamę, Magellana. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Fatimy, gdzie odwiedzimy sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie.
Uwaga! Do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. – konieczne są skromne stroje. Dla chętnych i za dodatkowa opłatą (ok. 35 EUR/os.) wycieczka do Batalha, znanej głównie z klasztoru Santa Maria da Vitoria, który powstał dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana I nad Hiszpanami pod Aljubarrotą. Klasztor uznawany jest za perłę późnego gotyku, w jego skład wchodzą m.in. trójnawowa bazylika z transeptem, Kaplica Fundatora, gdzie pochowany został król Jan I z małżonką Filipą Lancaster, Krużganek Królewski z bogato zdobionymi maswerkami czy Niedokończone Kaplice. Przejazd na nocleg w regionie Extremadura, kolacja.

Dzień 5
Rano śniadanie i przejazd do Madrytu. Zwiedzanie Madrytu, który od XVI w. pełni funkcję stolicy Hiszpanii. Zobaczymy ogromny Palacio Real, czyli rezydencję królewską (gdzie szczególnej uwadze polecamy wspaniałą salę tronową), Paseo del Prado, czyli zieloną promenadę otoczoną muzeami, galeriami i bogatymi rezydencjami, Muzeum Prado (między innymi prace Velazqueza, El Greco, Breughla, Tycjana), Puerta del Sol (centralny plac Madrytu z pomnikiem przedstawiającym herb miasta), Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa oraz Don Kichota i Sancho Pansy. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Madrytu.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Toledo, duchowej stolicy kraju. W programie między innymi katedra ze wspaniałymi zbiorami sztuki gotyckiej, barokowej i renesansowej, Kościół św. Tomasza ze wspaniałym obrazem EL Greco „Pogrzeb Hrabiego z Orgazu „, synagoga zbudowana w stylu mauretańskim – Santa Maria la Blanca oraz Plaza de Zocodover z Alkazarem (z zewnatrz). Po zwiedzaniu Toledo przejazd do Granady (400 km), miasta założonego przez Maurów w VIII w., którego rozkwit przypada na wiek XV, kiedy było stolicą ostatniego muzułmańskiego państwa na terenie Półwyspu Iberyjskiego. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Granady. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w wieczorze flamenco (cena ok. 31 EUR/os.).

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Granady. Proponujemy spacer po tłocznych uliczkach centrum miasta: Alcaiceria (arabski bazar), gotycka katedra (z zewnatrz) i kaplica królewska. Następnie zobaczycie Państwo piękne budowle Maurów: Alhambrę- rezydencję arabskich władców Granady, arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji oraz Generalife, letnią rezydencję dynastii Nasrydów, której arabska nazwa oznacza „ogród podniosłego raju” (bardzo prosimy mieć dokument tożsamości w bagażu podręcznym). Po południu zapraszamy na krótką wizytę w urokliwej dzielnicy Albaicin, gdzie znajduje się punkt widokowy skąd rozpościera się panorama na Alhambrę i Sierra Nevada. Przejazd na nocleg w okolicach Malagi.

Dzień 8
– Klienci powracający do Polski – wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko w Maladze. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania. Dla chętnych, wracających wieczorem do Polski, wycieczka na Gibraltar (ok. 70 EUR/os).
– Klienci pozostający na pobycie na Costa del Sol – po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny. Po południu transfer do wybranego hotelu na Costa del Sol (w niektórych terminach transfer via lotnisko).

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. – W hotelach w okolicy Lizbony przy zakwaterowaniu pobierany jest podatek turystyczny
– ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
– ze względu na konieczność wcześniejszego zakupu imiennych biletów wstępu do niektórych obiektów podczas rezerwacji wycieczki prosimy o podanie nr dokumentu tożsamości

Realizacja: eurostarsystem.eu