Cyklady 4 wyspy(i) – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Cyklady 4 wyspy(i)

03.06 - 10.06.2023 (różne terminy)
od 5099 zł/os.

Terminy


03.06 – 10.06.2023

16.09 – 23.09.2023

01.07 – 08.07.2023

16.09 – 23.09.2023

01.07 – 08.07.2023

19.08 – 26.08.2023

19.08 – 26.08.2023

03.06 – 10.06.2023

16.09 – 23.09.2023

01.07 – 08.07.2023

16.09 – 23.09.2023

01.07 – 08.07.2023

19.08 – 26.08.2023

19.08 – 26.08.2023

Atuty oferty
  • 4 cykladzkie wyspy
  • wspaniałe Santorini
  • kosmopolityczny Mykonos
  • hotel przy plaży na Naxos
Trasa wycieczki

​Ateny • Santorini • Fira • Oia • Akrotiri • Naxos • Damalas • Dolina Tragaia • Halki • Apiranthos • Delos • Mykonos • AtenyOPIS OFERTYKultowe miejsca w Grecji: Mykonos, Delos i bajeczne Santorini. Rejs wśród cykladzkich wysepek to wspaniała okazja do poznania tego zakątka Grecji. Mykonos ze stolicą o tej samej nazwie to jedno z najsłynniejszych miejsc spotkań turystów z całego świata. Urokliwe, tonące w kwiatach zakątki i starannie utrzymane zabytki stały się malowniczym tłem dla intensywnego nocnego życia. Santorini, uważana za mityczną Atlantydę, to miejsce, skąd pochodzi większość greckich widokówek. Szmaragdowe morze, białe domki, słynna kaldera i zjawiskowe zachody słońca – to na długo pozostanie w pamięci.PLAN WYCIECZKI

1. DZIEŃ. ATENY
Zbiórka uczestników na lotnisku, przelot do ATEN. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ. SANTORINI: FIRA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu w Pireusie, zaokrętowanie. Rejs na SANTORINI. Przejazd do FIRY – stolicy wyspy, krótki spacer wśród przyklejonych do zbocza krateru domków i wąskich uliczek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. SANTORINI: OIA – AKROTIRI
Śniadanie. Przejazd do OIA. Spacer po najbardziej malowniczym miasteczku na wyspie do najsłynniejszego punktu widokowego – Kasteli. Czas wolny. Przejazd w kierunku Akrotiri, przystanek na zrobienie zdjęć przy słynnym wiatraku. Następnie wizyta na najważniejszym stanowisku archeologicznym na wyspie – AKROTIRI, wspaniale zachowanym świadectwie życia na Santorini przed erupcją wulkanu pod koniec XVII w. p.n.e. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. NAXOS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu, zaokrętowanie. Rejs na NAXOS. Przypłynięcie do portu, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny na plażowanie. Nocleg.

5. DZIEŃ. NAXOS: NAXOS – DAMALAS – DOLINA TRAGAIA – HALKI – APIRANTHOS
Śniadanie. Przejazd do stolicy wyspy NAXOS. Spacer labiryntem uliczek do portu, następnie przejście groblą do nieukończonej świątyni Appolina z VI w. p.n.e. Według mitologii właśnie tutaj Tezeusz miał porzucić Ariadnę. Następnie wizyta w dzielnicy Kastro, najstarszej części Chory. Przejazd przez wioskę Galando, nad którą wznosi się wieża Bellonias. Przystanek w wiosce DAMALAS, wizyta w tradycyjnym warsztacie ceramicznym i tłoczni oliwek. Dalej trasa prowadzi żyzną DOLINĄ TRAGAIA, porośniętą wiekowymi drzewami oliwnymi, dębami i platanami. Dojazd do wioski HALKI z bizantyjskim kościołem Panagia Protothroni. Wizyta w destylarni cytrusów i zapoznanie się z produkcją lokalnego likieru. Zwiedzanie kościoła Panagia Drosiani, zabytku z okresu wczesnochrześcijańskiego, uważanego za jeden z najstarszych na Bałkanach. Kościół, będący częścią starego klasztoru, ma unikalny styl architektoniczny, z odsłoniętymi kamiennymi ścianami, trzyczęściową attyką z kopułą i trzema przyległymi kaplicami od strony północnej, z kwadratowymi kopułowymi podstawami na dachach. Niektóre z zachowanych fresków pochodzą z VI w., a pozostałe z okresu od XI do XIV w. Przejazd do APIRANTHOS, położonego u podnóża góry Fanari. Spacer marmurowymi, brukowanymi uliczkami do głównego placu. Wizyta w Muzeum Archeologicznym z bogatymi zbiorami z okresu protocykladzkiego. Czas wolny. Przejazd przez okolice Flerio i Melanes do starożytnego archaicznego kamieniołomu marmuru. Znajduje się tam imponujący posąg Kourosa, tzw. „Greka”, o długości 6,4 m, pochodzący z VII w. p.n.e. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. DELOS – MYKONOS
Śniadanie. Rejs na DELOS. Maleńka wysepka na Morzu Egejskim jest według mitologii miejscem urodzin Artemidy i Apolla. Dziś niezamieszkała, jest w całości stanowiskiem archeologicznym. Delos wieńczy szczyt Kynthos, skąd rozpościera się niezapomniany widok na cały archipelag Cyklad. Zwiedzanie m.in. Dzielnicy Teatralnej, spacer Świętą Drogą ku sanktuarium i świątyniom Apolla. Następnie rejs na MYKONOS, jedną z najbardziej kosmopolitycznych wysp greckich, przyciągającą rokrocznie ogromne rzesze artystów i turystów z całego świata, wśród nich również wielu celebrytów. Czas wolny i zwiedzanie Chory – stolicy wyspy, spacer wąskimi uliczkami z białymi domami do malowniczej dzielnicy Alefkandra, zwanej Małą Wenecją. Powrót do hotelu na Naxos. Nocleg.

7. DZIEŃ. ATENY
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu, zaokrętowanie. Rejs do Pireusu. Przejazd do hotelu w Atenach. Zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.ŚWIADCZENIA

7 noclegów w hotelach**/***: 2 w Atenach, 2 na Santorini, 3 na Naxos; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NWUWAGI

  1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, bilety promowe: ok. 210 EUR.
  2. Dopłata do obiadokolacji: 900 PLN/os.
  3. Impreza nie jest polecana dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt przed zakupem w celu sprawdzenia możliwości udziału w wyciecze.
Cyklady
Cyklady
Cyklady
Realizacja: eurostarsystem.eu