Klasyczna Hellada -14 dni – zwiedzaj i wypoczywaj – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Klasyczna Hellada -14 dni – zwiedzaj i wypoczywaj

03 - 16 sie 2024 (różne terminy)
od 2720 zł/os.

Pobyt nad Morzem Jońskim • Ateny i antyczne Delfy • Meteory – klasztory na skałach • Mykeny i Epidauros • Olimpia i Saloniki • Skopje • Kanion Matka

WYJAZD CAŁA POLSKA 

Pobyt nad Morzem Jońskim • Ateny i antyczne Delfy • Meteory – klasztory na skałach • Mykeny i Epidauros • Olimpia i Saloniki • Skopje • Kanion Matka

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
Przejazd przez Serbię. Przyjazd do Grecji w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy św. Atanazy, założyciel największego i najstarszego klasztoru tzw. Wielkiego Meteoronu wzniósł się na grzbiecie orła na szczyt skały, po to aby zapoczątkować wznoszenie klasztorów. Uwaga! Konieczny skromny strój, panie spódnice minimum do kolan i okryte ramiona, panowie długie spodnie. Po zwiedzaniu wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, możliwość zakupu pamiątek. Przejazd do Aghoi Apostolii, nadmorskiej miejscowości. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 4 – 7
Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Podczas wypoczynku możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej, np:
– Rejs na wyspę Skiathos – legendarny rejs na najbardziej znaną wyspę archipelagu Sporadów Północnych. W tym dniu będzie czas zarówno na kąpiele morskie na przepięknej piaszczystej plaży jak i eksplorowanie uroczego miasteczka Skiathos (ok. 55 euro/os).
– Rejs na Lichadonisia – relaksacyjny dzień, podczas którego odwiedzimy powulkaniczny fragment Grecji. Będzie czas na kąpiele morskie, obiad na wyspie Evia czy podziwianie zatopionego wraku statku. Przy odrobinie szczęścia można będzie zobaczyć foki, które są bardzo rzadkimi zwierzętami Morza Śródziemnego, a upodobały sobie właśnie tą jego część.
– Kąpiel w źródłach termalnych i wizyta w klasztorze – wjazd na ok 300m n.p.m., skąd rozpościera się przepiękna panorama urozmaiconego w tym miejscu wybrzeża. Krótka wizyta w klasztorze, przejazd do naturalnych źródeł termalnych, których siarkowe wody od lat uznawane są lecznicze i czas na kąpiele.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Aten i zwiedzanie miasta. Zobaczymy wszystkie najważniejsze atrakcje miasta: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu, świątyni Ateny Partenos (dziewicy) zbudowanej przez słynnego ateńskiego architekta Kallikratesa, monumentalna brama Propyleje, świątynia Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem kor. Znakomity widok z Akropolu pozwoli nam również przyjrzeć się pobliskim wzgórzom, które były w starożytności najważniejszymi punktami otaczającymi serce Aten: Pnyks, Filopapu oraz Aeropag jak i zobaczyć Odeon Herodosa Attyka i Teatr Dionizosa. Następnie przejdziemy na starożytną agorę, która począwszy od VI w p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego Aten i od wieków zachwyca Świątynią Hefajstosa czy portykiem kolumnowym Attalosa. Kolejnymi atrakcjami Aten, które zobaczymy będzie marmurowa Wieża Wiatrów na rzymskiej Agorze i świątynia Zeusa w Olimpiejonie. Następnie spacer po Place – rozrywkowej dzielnicy Aten. Podczas objazdu miasta zobaczymy zrekonstruowany stadion Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie oraz słynnych gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach, trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Zwiedzanie zakończymy w Narodowym Muzeum Archeologicznym. To jedno z najważniejszych muzeów świata. Zobaczymy między innymi skarb mykeński ze złotą maską Agamemnona odkryty przez Schliemanna, freski z Thiry, brązowy posąg Posejdona, rzeźbę i ceramikę grecką. Powrót do hotelu na nocleg. Wieczorem wieczór grecki na Place lub nocne zwiedzanie Aten lub Pireusu /fakultatywnie/.

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd na Peloponez, w programie: postój przy Kanale Korynckim, 6-kilometrowym przesmyku oddanym do użytku w 1893 r., który łączy dzisiaj dwa morza Jońskie i Egejskie skracając tym samym czas opływania Peloponezu. Następnie zwiedzanie Nafplio, pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Spacer po starówce m.in. Plac Konstytucji, mury obronne cytadeli Palamedesa, Akronafplionu oraz twierdzy obronnej na wyspie Burtsi Następnie udamy się do Myken, miasta założonego przez legendarnego Perseusza, zwiedzimy twierdzę Mykeńską i mury cyklopie ze słynną bramą lwic, pałac Agamemnona, oraz Grób Agamemnona zwany Skarbcem Atreusza. Po południu przejazd do Epidauros m.in.: teatr zbudowany w IV w p.n.e. o fenomenalnej akustyce, w którym do dzisiaj odbywają się spektakle dramatów antycznych oraz świątynie Asklepiosa – boga sztuki medycznej. Tego dnia zaprosimy taż na wizytę do lokalnej tłoczni oliwy, gdzie poznamy tajniki wytwarzania „płynnego złota”. Przejazd do Olimpii na nocleg.

Dzień 10
Zwiedzanie starożytnej Olimpii, miejsca najważniejszych igrzysk antycznej Grecji. Zwiedzimy gimnazjon i palestrę, gdzie przygotowywali się sportowcy do zawodów, pracownia Fidiasza, w której powstał jeden z 7 cudów świata – Zeus Olimpijski oraz Altis, czyli święty gaj oliwny ze Świątynia Zeusa i Hery oraz Stadion Olimpijski, a także muzeum archeologiczne.. Po drodze będziemy podziwiać panoramę nowoczesnego mostu Rio-Antirio. Nocleg w Delfach.

Dzień 11
Rano zwiedzanie Delf. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujący boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zwiedzimy 3 najciekawsze części wyroczni: Święty Okręg ze Świątynią Apollina, w której na trójnogu zasiadały pytie- antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys widzów, stadion, gdzie odbywały się ważne Igrzyska Pytyjskie, święte źródło Kastalijskie. Zwiedzanie zakończy wizyta w Muz. Archeologicznym. Przejazd na północ w kierunku granicy z Macedonią, po drodze krótki postój w Termopilach, miejscu słynnej bitwy w 480 r. p.n.e. między Persami i Grekami. Zobaczymy pomnik Leonidasa – króla Sparty. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Salonik.

Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie Salonik m.in. Odos Egnatia – główna ulica miasta, przy której przeplątają się zabytki greckie, rzymskie, bizantyjskie i tureckie: łuk Cesarza Galeriusza, rzymska Rotunda, Hamam Bey (Rajska Łaźnia) kościół Panagia Chalkedon (Matka Boska od Kowali Miedzi). Następnie odwiedzimy bazylikę św. Demetriusza, patrona Salonik. Podczas objazdu miasta zobaczymy tez Białą Wieże – symbol Salonik, posąg Aleksandra Wielkiego. Następnie przejazd do Macedoni i popołudniowe zwiedzanie Skopje – zwiedzanie Starego i Nowego Miasta połączonych Kamiennym Mostem. Stara Carsija – dawny turecki bazar położony u stóp wzgórza z twierdzą Kale, to orientalna w charakterze plątanina uliczek z warsztatami, meczetami i łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami. Tu znajduje się też Dom Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Wieczorem przyjazd na nocleg.

Dzień 13
Po śniadaniu możliwość udania się na wycieczkę fakultatywną do kaniony Matka (ok 40Euro) utworzonego malowniczo na rzece Treska. Popłyniemy łódkami w rejs po rzece, co pozwoli nam nacieszyć się nieskalaną jeszcze przyrodą tego miejsca. Wejdziemy też do jaskini, a chętni będą mogli wstąpić do cerkwi św. Andrzeja z XIV w. Po południu wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 14
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. (Katowice ok. 11.00). (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 4500 km).

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie paszportu lub dowodu osobistego (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), 11 śniadań, (w Grecji za dopłatą 9 obiadokolacji, bez kolacji w dniu wieczoru greckiego), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 220 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.   Wycieczki fakultatywne dodatkowo płatne: wieczór grecki – ok. 40 EUR/os lub Ateny nocą – ok. 25 EUR/os.. Rejs na Wyspę Skiathos ok 55 Euro/os, rejs na Lichadonisia ok 20 Euro/os, Źródła termalnie i klasztor Sotiros ok 12 Euro/os. Studenci proszeni są o zabranie polskich legitymacji. Orientacyjna cena jednego obiadu ok.15 EUR/os (podczas objazdu będą organizowane przerwy na lunch).

UWAGA! Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 12 – 18 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2* – 0.5 EUR/pokój/noc, hotel 3* – 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 4* – 3 EUR/pokój/noc.

TERMINY

Realizacja: eurostarsystem.eu