Z Kerkyry Do Albanii (i) – Biuro Podróży Adria

Biuro Podróży ADRIA

Jesteśmy na rynku od 2001 roku.
Sprawdź nasze najnowsze oferty

Zobacz

W ofercie:

Bilety autokarowe

Bilety lotnicze

Bilety promowe

Ubezpieczenia turystyczne

Wczasy

Wycieczki

Obozy, kolonie

Z Kerkyry Do Albanii (i)

16.09.2023- 23.09.2023 (różne terminy)
od 3729 zł/os.

Trasa wycieczki

Saloniki • Vergina • Meteora • Siagas • Ateny • Mykeny • Nafplion • Epidauros • DelfyOPIS OFERTYZnakomity program zarówno dla tych, którzy wybierają się do Grecji po raz pierwszy, jak i dla tych, którzy zapragnęli przeżyć grecką przygodę ponownie. Na trasie są najważniejsze atrakcje turystyczne Grecji kontynentalnej: zwiedzanie Aten z Akropolem – symbolem Grecji, mistyczny zespół klasztorów Meteora, a także słynna Wyrocznia Delficka. Warto wybrać się też na fakultatywną kolację w Atenach, podczas której nie tylko można rozsmakować się w greckiej kuchni, lecz i posłuchać autentycznej zorby. Komfortowe autokary, dobry standard hoteli i doświadczeni piloci to gwarancja udanych greckich wakacji! Trasa w Grecji: ok. 1250 km.PLAN WYCIECZKI

Atuty oferty
  • najważniejsze zabytki Grecji
  • kolacja na Place z pokazem folklorystycznym
  • 3 noclegi nad morzem

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Grecji przez Czechy, Słowację, Węgry i Macedonię Północną – z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ.
Przyjazd do hotelu w okolicach Salonik, w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. SALONIKI – VERGINA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do centrum SALONIK. Miasto założył w 316 r. p.n.e. macedoński król Kassandros i nazwał imieniem swojej żony Thessaloniki. Bogata historia pozostawiła tu wiele śladów, interesujące jest przemieszanie kultur rzymskiej, bizantyjskiej i tureckiej. Zwiedzanie: Muzeum Bizantyjskie, stara dzielnica Kastra, bazylika św. Demetriusza – największa świątynia w Grecji. Wyjazd do VERGINY i zwiedzanie figurującego na liście UNESCO stanowiska archeologicznego w miejscu najstarszej stolicy starożytnej Macedonii. Zachowały się tu grobowce macedońskich królów, m.in. Filipa – ojca Aleksandra Macedońskiego. Przejazd do hotelu w okolicach Kalambaki. Zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. METEORA – SIAGAS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych Grecji kontynentalnej – kompleksu klasztorów prawosławnych METEORA umieszczonego na „skałach zawieszonych między niebem a ziemią”. Ten tajemniczy i malowniczy zespół skalny będący pomnikiem światowego dziedzictwa UNESCO to niezwykła wędrówka w czasy średniowiecznego prawosławia ortodoksyjnego. W programie zwiedzanie dwóch klasztorów i wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, gdzie można zapoznać się z techniką pisania ikon (możliwość zakupów). Przejazd do SIAGAS. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. ATENY
Śniadanie. Czas wolny. Około południa przejazd do ATEN, stolicy Grecji, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat. Zwiedzanie: Święta Skała Akropolu wpisana na listę UNESCO, wizytówka miasta i symbol światowego dziedzictwa, arcydzieło klasycznej architektury Grecji: Propyleje – budowla wejściowa, Partenon – świątynia poświęcona Atenie – dziewiczej patronce miasta, Erechtejon wzniesiony ku czci Posejdona i Ateny, świątynia Nike Apteros, pinakoteka. Dalej trasa prowadzi przez Agorę – rynek starożytnych Aten, do pełnej życia dzielnicy Plaka, malowniczo położonej u stóp Akropolu, słynnej z fantazyjnych budowli i krętych uliczek pełnych klimatycznych tawern, nocnych lokali i sklepów. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) kolacja z pokazem folklorystycznym. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. MYKENY – NAFPLION – EPIDAUROS
Śniadanie. Czas wolny lub wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do MYKEN, znanych z odkrycia w XIX w. grobowców pełnych złotych skarbów, z których najsłynniejszym zabytkiem jest tzw. Maska Agamemnona. Zwiedzanie starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, Pałacem Królewskim, Skarbcem Atrydów. Przejazd do NAFPLION – spacer po uroczym, romantycznym weneckim miasteczku, dawnej stolicy Grecji, nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Przejazd do EPIDAUROS, którego stanowisko archeologiczne wpisane jest na listę UNESCO. Zwiedzanie największego z zachowanych starożytnego amfiteatru i świętego kręgu boga medycyny Asklepiosa. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. DELFY
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie DELF, prastarego miasta u stóp Parnasu, centrum kultu Apollina, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. Na szczególną uwagę zasługują tu pozostałości po skarbcach m.in.: Ateńczyków, Święty Krąg, Świątynia Apollina oraz stadion, gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie. Przejazd do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Polski z krótkimi postojami.

9. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.ŚWIADCZENIA

6 noclegów w hotelach**/***: 2 w okolicy Salonik, 1 w Kalambace, 3 w Siagas na wybrzeżu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 6 śniadań, 2 kolacje w hotelu w Siagas • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NWUWAGI

  1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, podatek turystyczny i inne: ok. 170 EUR.
  2. Opłaty fakultatywne: kolacja na Place z pokazem folklorystycznym: ok. 55 EUR; wycieczka: Mykeny, Nafplion i Epidauros: ok. 75 EUR (cena zawiera: bilety wstępu, przewodników, lunch).
  3. Dopłata do 3 obiadokolacji/os.: 900 PLN.
  4. Impreza nie jest polecana dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt przed zakupem w celu sprawdzenia możliwości udziału w wyciecze.

TERMINY

Z Kerkyry do Albanii
Z Kerkyry do Albanii
Z Kerkyry do Albanii
Z Kerkyry do Albanii

Realizacja: eurostarsystem.eu